K: Püsikiirusehoidja, Opel Omega, 2.0, 100kW, 94.a

Elektroonika jamab - anna teada
Vasta
Niar
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K: Püsikiirusehoidja, Opel Omega, 2.0, 100kW, 94.a

Postitus Postitas Niar »

Niisiis, nagu mainitud, Opel Omega, 2.0, 100kW, 94.a, automaatkäigukast.
Kasutasin otsingut, kuid siiski ei leidnud kindlat vastust enda küsimusele, seega mõtlesin/lootsin, et äkki kellelgi on kogemusi püsikaga just selle masinaga.

On sellel nn valmidus juba olemas? Saab ise kuskil garaažis ära teha või peab paigaldamisega spetsialistide poole pöörduma? Või läheb selle paigaldamine nii keeruliseks, et pole mõtet vaeva näha? :)
kristo89
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Püsikiirusehoidja, Opel Omega, 2.0, 100kW, 94.a

Postitus Postitas kristo89 »

iseenesest peaks olemas olema valmidus et lihtsalt kang ja kõik aga tean et GL varjandil ei ole seda valmidus ise üritan sammuti GLile paigaldada aga pole eriti viitcind veel sellega tegeleda :D... samas kui keegi siin foorumis on paigaldanud siis oleks tore kui võtaks ühendust ja äkki saame jutule :)
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Püsikiirusehoidja, Opel Omega, 2.0, 100kW, 94.a

Postitus Postitas Tim »

Kuskil foorumi avarustes on väga põhjalik teema,pildid ja jutud...pead hoolega otsima!
Mina panin 94'a.100kw masinale:kangi,trossiga"mootori" ja sildasin siduripedaali lüliti.Hakkas koheselt tööle,väga lihtne tegelikult!
Valmidus oli olemas pistikute näol-kapoti all,rooli juures ja siduripedaali lüliti pistik.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Kasutaja avatar
hsgold
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 23 Okt 2010 09:49
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Püsikiirusehoidja, Opel Omega, 2.0, 100kW, 94.a

Postitus Postitas hsgold »

Ei hakka uut teemat tegema kuid küsimus siis sama.
Masinaks siis: Omega B 98.a ja manuaal.
Komplekt: Kang+trossiga plokk.

Jama siis selles, et mitte ühtegi pistikut kusagilt ei leia.
Ei ole rooli juures ning ei ole ka kapotiall midagi.
Igatahes ma ei suutnud neid küll leida. Vaatasn ka pedaali juurde ning seal ainult üks kahe juhtmega andur.

Ühesõnaga nüüd küsimus:
1. Kas piduri pedaali anduri küljes on need juhtmed ja pistik, mis peaks minema siis kangi juurde, mis ka suundasi lülitab?
2. Kus on selle kapotialuse pistiku "alge"? Pean silmas siis seda kohta, et kus juhtmed oma alguse saavad?

Olen näinud netis mingeid pilte, et on tehtud ise see juhe ja asi korras, aga kahjuks ei olnud seal eriti pädevat seletust juures, et mis ja kuidas.
Tahaks selle asja töökorda seada.

Jäädes lootama Teie vastuseid,
HS
LED valgustus - http://www.ledvalgustus.eu

Vaata kohe!
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: K: Püsikiirusehoidja, Opel Omega, 2.0, 100kW, 94.a

Postitus Postitas Jospa »

Kapoti all peavad olema need juhtmed kõrvalistuja amordi poolses osas, ehk kui ülemist amordi kinnitust jõllitada siis selle ja mootori vahelt pead vahtima alla (mootori salongi sügavustesse, kuskil seal seina küljes. Juhul kui ei leia midagi siis ilmselt valmidust pole kuid ei tahaks seda uskuda 98 aasta pilli kohta.
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Kasutaja avatar
hsgold
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 23 Okt 2010 09:49
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Püsikiirusehoidja, Opel Omega, 2.0, 100kW, 94.a

Postitus Postitas hsgold »

Jospa kirjutas:Kapoti all peavad olema need juhtmed kõrvalistuja amordi poolses osas, ehk kui ülemist amordi kinnitust jõllitada siis selle ja mootori vahelt pead vahtima alla (mootori salongi sügavustesse, kuskil seal seina küljes. Juhul kui ei leia midagi siis ilmselt valmidust pole kuid ei tahaks seda uskuda 98 aasta pilli kohta.
Suured tänud info eest!
Eks ma homme hakkan siis uuesti jõllitama. Loodan, et see pistik on seal ikka olemas. Muidu päris peetis teema.
Annan siis Teile ka teada, et kas oli või mis sellest sai.

Päikest,
HS

---------------------------------
Selgus, et minu 98.a masinal ei ole mingit valmidust sellise lihtsa lisa jaoks.
Puuduvad pistikud roolisambal, pedaali andur puudu ning ei ole "lõhna" ka kapotiall.
Igatahes jama ja teisel seisval 94.a masinal on kõik need asjad olemas, aga jah...

Nüüd siis palve/küsimus teadjale. Plaanis võtta pistikud vanalt masinalt ära ja panna uuele, aga kahjuks ei tea, mis on vastuseks kõikidele juhtmetele selles pistikus, mis läheb püsika "plokki" mootoriruumis.
Testriga kontrollisin ning leidsin ilusti üles need paarid, mis on seotud kangi ning pedaali anduriga, aga kui ma ei eksi siis 3-4 juhet on endiselt müstika.
Kas keegi teab mõnd joonist või ala head asja, et kust kohast ma saaks vastused või oskab ise öelda, et mis värvid kuhugi peaks minema.
Ühel "otsingupäeval" sattusin pildile, kus keegi ise jootis ja mõllas nendega, aga enam seda pilti ei leia ning arvan, et seal ei olnud ka täpsemalt kirjas.

Eks ma otsin ise ka netist infot ning vaatab, mis saab.

HS
LED valgustus - http://www.ledvalgustus.eu

Vaata kohe!
Vasta