Elektrilise katuseluugi probleem

Elektroonika jamab - anna teada
anti134
Huviline
Postitusi: 99
Liitunud: 15 Mär 2012 19:42
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 2 korda

Elektrilise katuseluugi probleem

Postitus Postitas anti134 »

Tere,
Mure selline , et kuidas ma saaksin taas tööle selle katusteluugi (sai küll ostetud romulast teine blokk aga ei midagi, liigub küll edasi ja tagasi aga mitte vastavalt asendile mis on lülitatud lülitil.)
Masin omega b 2.0 100kw 1998
Kasutaja avatar
Tomzz
Administraator
Postitusi: 2264
Liitunud: 24 Jaan 2010 12:13
Auto: Ainult head autod😎
Asukoht: P.ä.r.n.U
Tänanud: 91 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Elektrilise katuseluugi probleem

Postitus Postitas Tomzz »

Mul oli sarnane probleem, aitas restardi tegemine :)

:
Proovi nii - Luuk on kinnises asendis, vajuta sulgemise nuppu ja hoia 2-3 sek all, siis lase luuk täitsa tagumisesse asendisse ja korda seal sama, siis kaldusasendisse ja uuesti sama. Peaks tegema "restardi" luugile, sama teema nagu el. akendega.
Old Opels Never Die,They Just Go FASTER!
Y32SE + LSD manu/3,2 ATM /3.0 manu
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Elektrilise katuseluugi probleem

Postitus Postitas Rax »

Korra torgin. Tomz kas lahtises ja poollahtises peab ka sulgemis nuppu hoidma. Mul nimelt ei lähe luuk kinni ühe vajutusega, vaid pean peal hoidma.
56232754
Kasutaja avatar
Tomzz
Administraator
Postitusi: 2264
Liitunud: 24 Jaan 2010 12:13
Auto: Ainult head autod😎
Asukoht: P.ä.r.n.U
Tänanud: 91 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Elektrilise katuseluugi probleem

Postitus Postitas Tomzz »

idee poolest kui see n.ö kuuletub kenasti peaks luuk sellest asendist kus ta on ise liikuma ilma peal hoidmata. Mul igakord ka ei kuuletu ja peab hoidma nuppu all kuid õige on et valid selle asendi ja ta liigutab ise sinna.
Old Opels Never Die,They Just Go FASTER!
Y32SE + LSD manu/3,2 ATM /3.0 manu
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Elektrilise katuseluugi probleem

Postitus Postitas Rax »

Lahti käib mul kenasti, igasse asendisse. Kui täiesti avatud asendis on ja keeran kinni siis luuk jookseb poolepeale ja seejärel jääb seisma. Kui nüüd kohe nupp alla vajutada ja hoida, siis jookseb kinni ilusti. Pool avatuga pole proovinud, sest olen alati all hoidnud.
56232754
Kasutaja avatar
Tomzz
Administraator
Postitusi: 2264
Liitunud: 24 Jaan 2010 12:13
Auto: Ainult head autod😎
Asukoht: P.ä.r.n.U
Tänanud: 91 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Elektrilise katuseluugi probleem

Postitus Postitas Tomzz »

mingi pähkel vahel seal mis pidrudab vä :lol:
Sa muidu seda restarti oled proovinud?
Old Opels Never Die,They Just Go FASTER!
Y32SE + LSD manu/3,2 ATM /3.0 manu
Kasutaja avatar
SilverASH
Klubiliige
Postitusi: 321
Liitunud: 04 Apr 2016 17:23
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Elektrilise katuseluugi probleem

Postitus Postitas SilverASH »

Olen miskit lugenud, et trükkplaat ja nupu kontaktid jms puhastada. Pidavat tüüpiline probleem olema, et saab niiskust ja oksüdeerub.

Mul muidu luuk toimetab nagu peab aga vahepeal lööb ka kala sisse. Kui luuk täitsa lahti on ja panen nupu kinnisesse asendisse, luuk jookseb poole peale kinni ja siis otsustab fu*k it ning jookseb lahti tagasi :D Aitab samuti nupu all hoidmine ja luuk läheb kenasti kinni, enamasti - isegi nupu vajutuse peale on jamanud sama moodi :D

Viimasel ajal paar korda juhi akent kinni pannud, kui poole peal otsustab taga aken et ta avab end. Kuigi ma taga akna nuppu ei puudu :D Ilmselt jällegi trükkplaadi viga. Tegin lahti siis näha, et oksüdeerunud ja mõned rajad lähevad varsti läbi (praod sees).

Niiet vaata enda luugi trükkplaat üle ja puhasta nupu kontaktid ära jm klemmid seal.
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Elektrilise katuseluugi probleem

Postitus Postitas Rax »

Ei ole proovinud resa teha. Sellepärast küsisingi et kas lahti oleku ajal ka kinni nuppu hoida v vastupidi. Aga eks proovin ja vajadusel võtan lahti. Mulle meeldib lammutada, alati jääb paar kruvi üle. :lol: (nali)
56232754
Kasutaja avatar
SilverASH
Klubiliige
Postitusi: 321
Liitunud: 04 Apr 2016 17:23
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Elektrilise katuseluugi probleem

Postitus Postitas SilverASH »

Rax kirjutas:Ei ole proovinud resa teha. Sellepärast küsisingi et kas lahti oleku ajal ka kinni nuppu hoida v vastupidi. Aga eks proovin ja vajadusel võtan lahti. Mulle meeldib lammutada, alati jääb paar kruvi üle. :lol: (nali)
Igat pidi peab sinna sõitma kuhu tahad, ilma nuppu vajutamata.
Mina pidin (vist) selgeks õpetama mõlemast asendist automaatse sulgumise, avamise.

Kus juures ega sa mingit resa tegema ei pea vist. Minu meelest toimib nii ka, et hoiad lihtsalt nuppu all kuni luuk kinni ja käib klõps. Siis peaks automaat peal olema.
Peale luugi sulgumist siis mingi 2-3 seki hoiad nuppu all, käib klõps. Tehtud.
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Elektrilise katuseluugi probleem

Postitus Postitas Rax »

Lahti jookseb ilusti, kõik asendid mida tahad, aga kinni ei lähe, vot sellel ajal peab nuppu all hoidma.
56232754
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2716
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Elektrilise katuseluugi probleem

Postitus Postitas Martin »

Mul kah probleem sellega, et luuk ei jookse ise kinni. Kui käega jõuga veel luugile suunda anda siis ka jookseb uuesti lahti(mitte alati), aga kui ma näpuga selle ülesse kerkiva pusta pleki alla vajutan, siis jookseb luuk ilusti kinni, kusjuures mingit tagistust pole nagu ja määrisin siine tavotiga ka.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Elektrilise katuseluugi probleem

Postitus Postitas Jospa »

Kuulake nüüd tähelepanelikult :D
Igakord kui eemaldad aku või siis aknatõstuki mootori/ mingi juhtme võtad tagant ära et katuseluugil või aknamootoril pole voolu siis jookseb süsteem nn. tehase seadesse.
Selleks et akent saada jälle õigesti edasi-tagasi käima tuleb lasta aken ülesse ja hoida 2sekundit nuppu peal kuni vastava akna juures käib kerge klõps vms heli. Nii kõikidel akendel.
Katuseluugiga põhimõtteliselt sama, mingist restarti või muud jama seal ei annagi teha.
Keerad selle nupu kas siis nii et avaneb täielikult või tõstab klaasi nurga alla, vahet pole. Ja siis vajutad ning hoiad ca 2.sekundit seda nuppu sees.
Nüüd peab toimima terve katuseluuk et kuhu selle nupu tähise keerad siis vastaval sinna ka ta luuki avab.
Mis puutub katuseluugi puhastamisesse/kasutatud juppide vahetamisse jne - täis pläust ja joppamise asi. Mul on kõigil 3 omega b sama nali olnud. Üle 10 kasutatud jupi olen kindlasti soetanud kõigi 3 pilli peale. Esimesel jooksin mööda lammareid, 4x vahetasin, MV6-el vahetasin, kogu sisu ära ja erinevad jupid. Praegusel omegal on ka mingi kala sees, avad luugi täiesti aga kinni ei taha poole pealt minna, nagu midagi oleks ees. KÕIK sai lammutatud lahti, puhastatud, määritud, ülimalt nõme ja nüri töö jne ....kõik voolud jooksevad peale, trükiplaat käis mingi kahe elektriku juures kontrollis...kõik toimib aga mingi kala seal on! Aitab enamasti uus süsteem või ostadkijuppe senikaua kuni satud terve asja otsa.
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
anti134
Huviline
Postitusi: 99
Liitunud: 15 Mär 2012 19:42
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Elektrilise katuseluugi probleem

Postitus Postitas anti134 »

Tegin plaadi küll puhtaks toimib küll nii et kui sulgemise nuppu all hoida ss läheb luuk täiesti lahti kui kalde alla lasta ss toimib ilusti v.a automaat (käsitsi toimib) kui luuk lahti on ss (kinnise asendile ei reageeri.) Relee küll plõksub aga midagi muud ei toimi.

Vana juhtajuga on suht sama seis aga veidi teisti, muidu alguses töötas laitmatult. Kuid tahtsin vahetada nupu valgustust vahetada ledi vastu ss hakkas see jamama (vvana juhtajuga)
Ja poest kuulsin, et see kogu kupatus läheb maksma mitu sada euri.
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Elektrilise katuseluugi probleem

Postitus Postitas Rax »

Tõstan vana teema.
Mul Pilt katuseluuk pole nagu peab.
Kinni ei jookse, ükskõik mis asendis on. OK see selleks, see on levinud probleem, aga mul ta tembutab seal iseseisvalt.
Tõstab kalde alla ja siis kinni tagasi ja nii mitu korda. Olen asendid selgeks õpetanud, aga tulemusteta.
Mida vaja, uut elektroonikat?
56232754
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Elektrilise katuseluugi probleem

Postitus Postitas raudpats0 »

Rax kirjutas:Tõstan vana teema.
Mul Pilt katuseluuk pole nagu peab.
Kinni ei jookse, ükskõik mis asendis on. OK see selleks, see on levinud probleem, aga mul ta tembutab seal iseseisvalt.
Tõstab kalde alla ja siis kinni tagasi ja nii mitu korda. Olen asendid selgeks õpetanud, aga tulemusteta.
Mida vaja, uut elektroonikat?
pistik tagant ära
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Vasta