Katuseluugi lüliti elektroonika parandamine

Elektroonika jamab - anna teada
Vasta
Boobush
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Juun 2015 16:34
Asukoht: Tartu / Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Katuseluugi lüliti elektroonika parandamine

Postitus Postitas Boobush »

On keegi proovinud parandada katuseluugi lülitit ja teab täpsemalt, mis võiks rikke põhjus olla ?

Pilt


Probleem järgmine, et katuseluuk töötab vahelduva eduga (pigem väga harva), lülitamised ja nupu all hoidmised ei tööta (relee häält ei tee). Kuna sebisin endale varuosa juba ära (loodetavasti töötava), siis lammutasin enda oma laiali, kuid "remont" ei õnnestunud. On keegi neid ja tulemuslikult parandanud ?

Ma usun, et viga on lülitis või lülitisse mittetulevast pingest põhjustatud. Lintkaablilt, mis trükkplaadilt lülitisse läheb suutsin ma ära mõõta lambipirni pinge ~0.5v. Muid pingeid mina välja ei mõõtnud. Proovisin ka lüliti jalgu painutada ning lüliti reostaadi osa puhastada, kuid need ei andnud mulle soovitud tulemust. Õhtu lõpuks keerasin ikka katuseluugi kruvikaga kinni.
Boobush
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Juun 2015 16:34
Asukoht: Tartu / Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Katuseluugi lüliti elektroonika parandamine

Postitus Postitas Boobush »

Sain varuosa katuseluugi lüliti ploki, kuid see samuti ei tööta. Kõik pinged tulevad pistikule peale ning kaitsmed on ka terved. On kellelgi ideid ?
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Katuseluugi lüliti elektroonika parandamine

Postitus Postitas raudpats0 »

mugavusvarustuse aju on otsas. st ei taha katuseluugiga suhelda.

opeli kõik luugi juhtimised on samad 93 kuni 2005 aasta vähemalt. tootjad bosch ja webasto. omega peal toimib ainult webasto.väidetavasti.
mina müüsin talvel oma viimase töötava viljandisse aga vastust ei tulnud kas tolle mv6 peal plokk tööle hakkas.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Boobush
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Juun 2015 16:34
Asukoht: Tartu / Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Katuseluugi lüliti elektroonika parandamine

Postitus Postitas Boobush »

Mugavusvarustuse aju ? Ole hea räägi täpsemalt, kus see asub ning on need niisama erinevate mudelite vahel vahetatavad ?

Mul on samuti mure OBD pistikust mootori ajuga ühenduse saamisel. Pinged tulevad peale, mass on olemas, kuid ühendust ei saa.

Kas see nn mugavusvarustuse aju pole vaid selleks, et kaugelt, puldist luuki avada-sulgeda ?
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Katuseluugi lüliti elektroonika parandamine

Postitus Postitas Jospa »

Mõeldakse Comfort system-i. Vanasti kuulsin, et omega b elekter on keeruline. Ei uskunud seda ennem kui komistasin katuseluugi sulgemis vea otsa. Eelmisel MV6 loobusin kui vahetasin kogu süsteemi välja ning ikka ei toiminud. Praegusel masinal ei taha minna täiesti avatud luuk enam kinni ja sõidab lahti tagasi.
Kui targemaks saad siis kirjuta siia, mina olen loobunud parandamisest ning puhastamises. Jälgin teemat huviga
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Katuseluugi lüliti elektroonika parandamine

Postitus Postitas raudpats0 »

Jospa kirjutas:Mõeldakse Comfort system-i. Vanasti kuulsin, et omega b elekter on keeruline. Ei uskunud seda ennem kui komistasin katuseluugi sulgemis vea otsa. Eelmisel MV6 loobusin kui vahetasin kogu süsteemi välja ning ikka ei toiminud. Praegusel masinal ei taha minna täiesti avatud luuk enam kinni ja sõidab lahti tagasi.
Kui targemaks saad siis kirjuta siia, mina olen loobunud parandamisest ning puhastamises. Jälgin teemat huviga
hallil sulges luugi käega aidates. mv6 sai samamdi hakkama. comfordi aju ei saa siis ühendust kui kesklukuga koos ei pane luuki kinni nagu aknaid.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Katuseluugi lüliti elektroonika parandamine

Postitus Postitas raudpats0 »

Boobush kirjutas:Mugavusvarustuse aju ? Ole hea räägi täpsemalt, kus see asub ning on need niisama erinevate mudelite vahel vahetatavad ?

Mul on samuti mure OBD pistikust mootori ajuga ühenduse saamisel. Pinged tulevad peale, mass on olemas, kuid ühendust ei saa.

Kas see nn mugavusvarustuse aju pole vaid selleks, et kaugelt, puldist luuki avada-sulgeda ?
see plokk juhib kõiki mugavsvarustuse asju. el aknad peeglid luugid ja kliima ning keskluku distantsjuhtimine.

moto aju jonnib ise .

mis moto aju sul on? täpsusta. 96kw ajudega ei saagiväga jutule. 110kw oma ka omade nõksudega.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Boobush
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Juun 2015 16:34
Asukoht: Tartu / Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Katuseluugi lüliti elektroonika parandamine

Postitus Postitas Boobush »

2.2 GeneralMotorsi neljasilindriline diisel.
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Katuseluugi lüliti elektroonika parandamine

Postitus Postitas raudpats0 »

Boobush kirjutas:2.2 GeneralMotorsi neljasilindriline diisel.
juhtmestikus mingi kala. nt juhi jalgade aluses kimbus ja/või kapotialustes pistikutes.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Boobush
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Juun 2015 16:34
Asukoht: Tartu / Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Katuseluugi lüliti elektroonika parandamine

Postitus Postitas Boobush »

Mul hakkas katuseluugi elektroonika veatult tööle pärast veakoodi kustutamist. Võta nüüd kinni, kas asi oli selles...

EDIT: liiga vara hõiskasin, päev hiljem luuk enam ei avanenud.
Vasta