Aku tuli põleb valel ajal

Elektroonika jamab - anna teada
Vasta
LAuRuS
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 01 Juul 2012 20:11
Asukoht: Tallinn

Aku tuli põleb valel ajal

Postitus Postitas LAuRuS »

mure selline et täna hakkas aku tuli põlema siis kui süüde oli väljas ja isegi siis põleb kui võti eest ära võtta. ja kui auto käima panna siis hakkab keneka juurest tossu tulema. Sõber arvas et aju on läbi ja annab mingeid valesid käskluseid kenekale. aga muidu on selline tunne et kenekas saruab mingit lisavoolu kuskilt ja hakkab kärssama. pole muidu kindel et see kenekas just on aga see et akutuli põleb siis arvan et suure tõenäosusega küll. usun et see ei ole väga levinud viga aga ehk keegi oskab arvata mis viga võib olla


aitäh
LAuRuS
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 01 Juul 2012 20:11
Asukoht: Tallinn

Re: Aku tuli põleb valel ajal

Postitus Postitas LAuRuS »

ja see ka et kui autol süüte sisse keerata siis kustub aku tuli ära. täpselt vastupidi on et peaks just siis põlema kui süüte sisse keerata mitte siis kui süüde on väljas
Kasutaja avatar
reims86
Huviline
Postitusi: 1107
Liitunud: 26 Jaan 2009 11:05
Asukoht: Pärnumaa

Re: Aku tuli põleb valel ajal

Postitus Postitas reims86 »

Mingi lühis, võta genekal pistikud tagant mis siis juhtub? Tundub nagu genekas õhtul, mismoodi ta hakkas täpsmalt? Suits tuleb kas geneka keskosast või tagant.
Omega FL 2,5 TDI 2002, Navara D40 2010a 8) , Audi A4 2,5TDI 1999a,
nibiru
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 08 Juun 2009 18:27
Asukoht: Nõo-Tartu

Re: Aku tuli põleb valel ajal

Postitus Postitas nibiru »

Mul kunagi põles ka aku tuli samamoodi valesti ja põhjus oli see, et geneka korpus oli ainuke asi mis terve oli. Kõik ülejäänu seal sees oli nii läbi, et remont oleks läinud kallimaks kui uus generaator. Kontrolli ära kas see genekas sul laeb või ei(ilmselt ei) ja kui ei lae siis remont kui on mõtet.
Omega 2.0 100kw ´94
Chrysler Grand Voyager 3,8 AWD ´97
LAuRuS
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 01 Juul 2012 20:11
Asukoht: Tallinn

Re: Aku tuli põleb valel ajal

Postitus Postitas LAuRuS »

teeb veel nii ka et kui süüte sisse panen siis teeb keneka tuli kaks kiiret vilgutust ja koos vilgutustega kuulen kuidas mootori juures olev relee klõpsub kaasa
LAuRuS
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 01 Juul 2012 20:11
Asukoht: Tallinn

Re: Aku tuli põleb valel ajal

Postitus Postitas LAuRuS »

seda suitsu asja ma niiväga ei saanud uurida. kanalipeale et ole läinud ja kenekas seal allpool
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: Aku tuli põleb valel ajal

Postitus Postitas Tim »

Generaator(minu masinal vähemalt) just ülevalpool,(väga hea ligipääs).Haruta see tossav junn lahti sealt ja siis vaata edasi,et kas remonti või uus osta või mingi juhe kuskil lühises hoopis.
Põletad veel auto maha sedasi katsetades :!:
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
LAuRuS
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 01 Juul 2012 20:11
Asukoht: Tallinn

Re: Aku tuli põleb valel ajal

Postitus Postitas LAuRuS »

mul 2.5 v6 mootor. seal on genekas allpool. Nibiru kas sul suitsu ei hakanud tulema sealt geneka juurest kui sul sama jama oli?
nibiru
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 08 Juun 2009 18:27
Asukoht: Nõo-Tartu

Re: Aku tuli põleb valel ajal

Postitus Postitas nibiru »

LAuRuS kirjutas:mul 2.5 v6 mootor. seal on genekas allpool. Nibiru kas sul suitsu ei hakanud tulema sealt geneka juurest kui sul sama jama oli?
Ma väga ei katsetanud. Võtsin akujuhtme igaks juhuks maha ja läksin tuppa. Kartsin, et äkki on selline jama mis hommikuks aku tühjaks imeb. Järgmine päev kontrollisin laadimist ja kuna laadimine puudus siis viisin geneka remonti.
Omega 2.0 100kw ´94
Chrysler Grand Voyager 3,8 AWD ´97
LAuRuS
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 01 Juul 2012 20:11
Asukoht: Tallinn

Re: Aku tuli põleb valel ajal

Postitus Postitas LAuRuS »

ma sain täna geneka ja aju romulast 50 eurtsiga. homme läheb remodniks :)
Sull

Re: Aku tuli põleb valel ajal

Postitus Postitas Sull »

Mille jaoks sul seda uut aju vaja oli ? :/
LAuRuS
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 01 Juul 2012 20:11
Asukoht: Tallinn

Re: Aku tuli põleb valel ajal

Postitus Postitas LAuRuS »

mul bensupumba relee ei saa ajust signaali ehk auto ei lähe käima kui relee sundseisus ei ole. mõtlesin et proovin uue ajuga
Vasta