Räägime kütusekulust

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
Vasta
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Has tänanud: 23 korda
Been tänatud: 16 korda

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas raudpats0 »

botja kirjutas:
risto kirjutas:
botja kirjutas:2.2 106kW Caravan 2000a manuaal. 12 linnas-ehk 13-14 LPG gaasi traasil 9-10 keskmine 10.4......aga sõidan 95% linnas Samas autol on läbisõt 365000km

2.2 dti 88kW Caravan 2001a manuaal 9 linnas trassil 7 ehk 8 keskmine sõidan 95% kaugsõidud maanteedel rahulikult cruiisiga

arvasin et veits ökonoomsem auto on aga misgipärast ei ole....Mida võib muuta et säästlikumaks teha?
2,2 dti maanteel nii palju võtta ei tohiks...vb on mootoriga mingi teema..vaheta õhufilter,kontrolli rehvirõhud ja et vabajooks korras oleks.. kui pikka otsa lasta nt tallinn-tartu,siis peaks kindlasti alla 6l sajale võtma


Auto alumnie osa -nii roolimine kui veermik on ideaalses korras. ainuke mure mis on-reduktor müritseb 95 km/h peal(ainult). Filtrid on kõik hiljuti vahetatud. Kas reduktori võib kütusekulule mõjuma?
natuke kindlasti.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Kasutaja avatar
offkicker
Huviline
Postitusi: 145
Liitunud: 03 Juun 2011 16:01
Asukoht: Põlva/Tartu

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas offkicker »

2.5TD 96kw...
Poleks uskunudki aga keskmine kulu umbes täpselt 6,6 l/100km (reaalne kulu, kompuuter näitab ka sama tulemust)
Umbes 50/50 linnas ja maanteel
See nüüd vahetult peale mootoriremonti (raamsaaled, kepsusaaled, kolvirõngad...loomulikult ka kõik lihvitud ja uued tihendid ja õli)...
Ω 2.2 DTI 2000a / Ω 2.5 TD 1999a / Ω 3.0 1998a / Ω 2.5 DTI 2003a / A6 1.9tdi / A6 quattro 2.5tdi / Insignia 2.0 CDTI 2009a
M: 2.0DTI ja 2.5DTI osadeks
Kasutaja avatar
mugavus
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 29 Dets 2009 13:36
Asukoht: rakvere

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas mugavus »

..opel omega 2,o 85kw ..1o liitrit sajale.. wõi õigemini, sööb ta kõik ära, mis paaki kallad.. wiimaselajal on jäänud kütusekulu üsna madalaks kuna kulgen sellega harwa.. eraldijutt oleks 3,8 liitrisest pontiacist.. wilkuwa bensiinitulega sõitu alustades oli tanklani maad 33 km ehk.. noh kilomeeter siia sinna, nüd kui tanklani oli jäänud kuskil 22 kilomeetrit, säras oranz hoiatustuli juba täiega.. mingi bemmiwend pressis must kitsal kurwilisel teel mööda, ja otsustasin talle näidata, et ka pontiaciga on wõimalik sõita.. üritasin bemariga samas tempos püsida, samas, et ka tanklani jõuab ni wähe kiiremini.. ikka kickdown ja pidur waheldumisi, tee sinder oli suht käänuline.. nüüd kui tanklani oli jäänd ca 3km.. nägin ma wel korra kurwitaha kadumas bemmi piduritulesid, wabaga auto teeäärde weeretatud, ja wõis asuda linnulaulu kuulama.. sõbrale elistasin, se sis käis tanklas, ja tõi mulle tilga bensiini, et tanklani wäljawedada.. :twisted:
..teinekord sai pontuga asutud Rakwerest warahomikul Tartu poole teele, pooltühja paagiga jälle, küll teepeal tankida jõuab. wäikemaarjast läbi rakkeni, ei tahtnud wälja autost minna, oranz hoiatustuli vilkumas, aga, ilm oli wähe sajune, eespool weel jõgewa, kus ka tankimiswõimalus olemas, jõgewal kallas nagu oawarrest wihma, oranz hoiatustuli siras täiega, otsustasin lähteni wäljawedada, lähtel, kuna mõõdikuseier oli e peale kui liimitud, otsustasin bensukasse mahakeerata, seal selgus tõsiasi, et rahakoti olin hommikul unisepeaga koju lauapeale unustanud, elistasin sõbrale, hoiatasin teda, et wõibolla tuleb tal mulle kütusetaksot teha, aga roolisin auto uuesti teepeale.. tartusse jõudsin kohale ilma, et mul sõbra abi waja oleks läinud.. arwan, et süttinud oranzi tulukesega on paagis ca 10 liitrit bensiini.. se aga on ainult arwamus, mõõtnud täpselt ei ole.. tegelikult, arwan, et 3,8 kulutab samapalju bensiini kui kaheliitrine s.t., et kulutab ära kõik, mis paaki tangid :mrgreen: muidu aga, kui rakveres statoilis paagi silmini täis olen pannud, saan sadama statoilis sinna wel kümmeliitrit pealewalada..
Ära osta omale autot,mida sa lükata ei jaksa! -Al Bundy - Ameerika perepea.
Alaripri
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 28 Veebr 2013 18:08
Asukoht: Haapsalu
Has tänanud: 1 kord
Been tänatud: 1 kord

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas Alaripri »

mugavus kirjutas:...pikk jutt...
Jube elu, kui ahvid lisaks kütusele ka klaviatuurilt "v" tähe minema viivad!
Kasutaja avatar
Mirko587
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 11 Okt 2013 08:27
Asukoht: Jõhvi

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas Mirko587 »

2,2DTI 88kw Caravan Manuaal 2002a
Suurem osa maanteesõitu püsikaga, tuleb keskmiseks 6,0L/100km. Ainult linnas sõites kulu ei mõõda, kuna sõidud lühikesed, kiired ja mootor ei jõu soojaks minna korralikult. Lühidalt öeldes sõidan palju tanklas käin harva.
Edit: Lisan siia siis nö külma ilma kulu ka ,mis püsib 7L kandis, oma osa lisab ka lisasoojendi. Sõidud nii nagu eelpool mainitud.
Opel Insignia HB 1.8 103kw
Kasutaja avatar
Raivz
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 08 Okt 2012 23:32
Auto: Astra G Coupe
Asukoht: Põltsamaa
Has tänanud: 10 korda
Been tänatud: 6 korda

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas Raivz »

2,5TD, ATM, 94a masin.
Selle aasta talvine kulu Statoili miles kütusega, 9,5 arvutuslik. Madalaim oli 9.

Natuke masendav.

Eriti ku kompuuter väidab 6,9 või midagi selle kanti.
Astra G Coupe Bertone '00
Rekord E2 '86 (igipõline projekt)
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Has tänanud: 23 korda
Been tänatud: 16 korda

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas raudpats0 »

Raivz kirjutas:2,5TD, ATM, 94a masin.
Selle aasta talvine kulu Statoili miles kütusega, 9,5 arvutuslik. Madalaim oli 9.

Natuke masendav.

Eriti ku kompuuter väidab 6,9 või midagi selle kanti.
mul oli talvel linnas 11,5 l/100 ja trassil ca 9 . keskmine arvutuslikult 11 sajale ja kompu järgi 11,5.
mul 2 pihustit ka ei toimi nagu ette nähtud ja pump oli tiba peale koputatud
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Kasutaja avatar
japs4u
Huviline
Postitusi: 241
Liitunud: 03 Dets 2012 21:46
Asukoht: väike-maarja

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas japs4u »

minu oblikal küttekulu keskmine 6.5,maanteel 5,2-56,linna nuh niia ja naa.ütleme et 7,7
omega 2,2dti,2003,88kw,sedaan
Kasutaja avatar
Raivz
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 08 Okt 2012 23:32
Auto: Astra G Coupe
Asukoht: Põltsamaa
Has tänanud: 10 korda
Been tänatud: 6 korda

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas Raivz »

Nüüd suvisem ilm, siis kulu 8,5, arvutuslik. See siis 70% maantee.
Sai selle varasemalt muidugi sisse ka 2 pudelit Stanadyne lisandit.

Minul pihustid kuivad, pihusti "number" (kütusekogus, vms) diagnosti järgi ligub seal 5 ja 6 vahel.
Muidugi võibolla annab kütusekulu langusele kaasa ka hiljuti lisatud püsikiirushoidja.
Astra G Coupe Bertone '00
Rekord E2 '86 (igipõline projekt)
Vasta