K:Bensupump ei tööta.

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
Vasta
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

K:Bensupump ei tööta.

Postitus Postitas Jospa »

Panin auto seisma, siis päeva kahe pärast mõtlesin et teen väikse tiiru. Kuid pump ei võta voolu taha - kuidas ma saan aru, et relee on läbi? mingi visuaalse võimaluse läbi on ka võimalik tuvastada? tegelikult pump töötab, kui vool otse taga on läbi aku. Kaitse ka on korras.
Lõpuks jääb vända andur või relee?! Oskan keegi nati aidata?

mootor on 2.0 100kw ( kapriisne mootor :evil: )
roodla
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 16 Apr 2007 07:41
Asukoht: Valgamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Bensupump ei tööta.

Postitus Postitas roodla »

Üks võimalus, pumba relee ei tööta.
Olen talvel külmaga ka korra seda näinud, et 100kw bensukal oli pump kinni jäätunud paaki.
Lõin paar korda jalaga vastu paagi põhja ja läks auto käima...hiljem sooja garagesse ja vee eemaldus ainet paaki.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: K:Bensupump ei tööta.

Postitus Postitas Jospa »

roodla kirjutas:Üks võimalus, pumba relee ei tööta.
Olen talvel külmaga ka korra seda näinud, et 100kw bensukal oli pump kinni jäätunud paaki.
Lõin paar korda jalaga vastu paagi põhja ja läks auto käima...hiljem sooja garagesse ja vee eemaldus ainet paaki.
Kinni ei tohiks olla jäätunud. 70L paaki läks Mergit , mingi kange küttesüsteemi puhastaja. 20L on paagis, pump peaks olema seal tervelt bensiini all.
Aga mis see pumba relee maksab?
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Bensupump ei tööta.

Postitus Postitas Tim »

Relee maksab niipalju kui romulast hinda küsitakse :lol: või uuri kellegi käest,kes masinat varuosadeks müüb.Kas sul mitte aastake tagasi pole mitte bensiinipump jamanud?
Kaabelduse kontrolliks sildad relee pistikus 2jämedamat juhet ää ja siis peab pump tööle hakkama.Kui nii asi toimib,siis võta relee lahti,ühendad pistikusse tagasi ja näpuga muljud relee klemmid kokku ja peaks jällegi pump tööle hakkama.Teinekord on relee sees klemmidel olevad vaskkontaktid natuke tahamsed/põlenud.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Vasta