tühikäigumootori kontroll

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
ugrimugri

Re: tühikäigumootori kontroll

Postitus Postitas ugrimugri »

Mul omegaga sama jama, tühikäigu pöörded olid juba tükimat aega kaootilised ja kippus ära surema tühikäigul. Nüüd on aga hakanud sellist jama korraldama, et kui ära sureb, (ära sureb ainult tühikäigul) siis ei taha käima üldse minna, hea mitu minutit tuleb kedrata, enam-vähem seni kuni akus voolu on, siis lubab natuke aega ja poob starteri paar korda kinni ja alles siis käivitub läbi suure häda, kusjuures starter on remonditud hiljuti.
Tühikäigumootorit olen ka mitu korda läbi pesnud, sain lammarist uue, ikka probleem alles, mitmes diagnostikas käinud, kehitavad õlgu...
Mõistus otsas, oskab keegi aidata äkki?
Ah jaa Omega on 94 aasta bensiin 100kw ecotec
juxsu

Re: tühikäigumootori kontroll

Postitus Postitas juxsu »

Mul oli kunagi peaaegu sama viga( vahel ei läinud käima ka kohe) Veaks oli vändaandur. Kuigi seda peaks diagnostika ka näitama
ugrimugri

Re: tühikäigumootori kontroll

Postitus Postitas ugrimugri »

No ma arvasin ka, et see andur, aga diagnost ei näitand seda, ja siis sureks ta sõidu pealt ka välja ju??
praegu sureb ainult siis kui pöörded maas, kui gaasi hoida siis ei sure.
Ja üldse kui tahad viga otsida, siis ei sure kuidagi ära, käib päev otsa ilusti ja kui sõita vaja on siis sureb koguaeg.
On ka variant, et lammarist saadud tühikäigumootor samamoodi õhtal...
kalmer1102

Re: tühikäigumootori kontroll

Postitus Postitas kalmer1102 »

Mul on sama jama, et tühikäigul sureb välja ja tahab natuke käivitamist enne kui lubama hakkab ja siis käima läheb ja gaasi tuleb peal hoida, et töötaks. Traadi diagnost näitas vändaandurit (kood 19).
ugrimugri

Re: tühikäigumootori kontroll

Postitus Postitas ugrimugri »

Mul ka veakood 19, see on siis vändaandur?
ja kood 52 on ka!
kas vahetasid anduri ära, on lihtne/raske töö?
mis see andur maksta võib?
kalmer1102

Re: tühikäigumootori kontroll

Postitus Postitas kalmer1102 »

19 on vändaandur
52 koodile leidsin mina sellise asja: 52 Engine check light; final stage (fault code light). High voltage
ei tea miks selline kood :?
Ma vahetan selle alles järgmine kuu ära, sest raha läheb praegu mujale ja ei lähe autot vaja hetkel. Aga selle vahetus ei tohiks raske olla (V6´l vähemalt), Sul on see vist roolivöimu pumba taga (kindel ei ole).
Hind on umbes 50€
Kasutaja avatar
Tomzz
Administraator
Postitusi: 2268
Liitunud: 24 Jaan 2010 12:13
Auto: Ainult head autod😎
Asukoht: P.ä.r.n.U
Has tänanud: 70 korda
Been tänatud: 71 korda

Re: tühikäigumootori kontroll

Postitus Postitas Tomzz »

Tervist

Samalaadne mure omega B ga mootori pööretega , et käima pannes viskab pöörded 2000 ja vahest pealegi, tühikäigumootorit puhastatud kuid ei midagi ei mõjunud. . Ehk keegi oskab ja eab lahendust probleemile ? :)
Old Opels Never Die,They Just Go FASTER!
Y32SE + LSD manu/3,2 ATM /3.0 manu
Omega3

Re: tühikäigumootori kontroll

Postitus Postitas Omega3 »

Asi võib vabalt õhulugejas olla.
Kasutaja avatar
Tomzz
Administraator
Postitusi: 2268
Liitunud: 24 Jaan 2010 12:13
Auto: Ainult head autod😎
Asukoht: P.ä.r.n.U
Has tänanud: 70 korda
Been tänatud: 71 korda

Re: tühikäigumootori kontroll

Postitus Postitas Tomzz »

Võtsin sellel pistuku tagant ära siis suri mootor välja, see nt seda ju et peaks korras olema ?
Old Opels Never Die,They Just Go FASTER!
Y32SE + LSD manu/3,2 ATM /3.0 manu
Kasutaja avatar
Tomzz
Administraator
Postitusi: 2268
Liitunud: 24 Jaan 2010 12:13
Auto: Ainult head autod😎
Asukoht: P.ä.r.n.U
Has tänanud: 70 korda
Been tänatud: 71 korda

Re: tühikäigumootori kontroll

Postitus Postitas Tomzz »

sai nüüd sama operatsiooni korratud ehk siis tühikäigumootorit puhastatud. Algul oli pöörded normaalsed 800-900p/M aga peale mõningast sõitu jäid jälle hetkeks pöörded 2000 tuhande peale.. :?
Old Opels Never Die,They Just Go FASTER!
Y32SE + LSD manu/3,2 ATM /3.0 manu
reno3

Re: tühikäigumootori kontroll

Postitus Postitas reno3 »

Ja nagu ma aru saan siis lahendust ei tea keegi miks need pöörded kõiguvad...endal sama mure ja nüüd mõtlen,et kui kuhugi parandusse minna siis võidakse hämada 10 asja kokku ja maksan siniseks end.
Vasta