K:termostaat

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
raimo
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:termostaat

Postitus Postitas raimo »

Pm õliga on koik normis . Ja poob kinni ehk lööb tagasi . Kui kaima laheb siis kaib aga valesti ja on jõuetu
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:termostaat

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

hammasrihm


kontrolli märgid ka üle.Kui sinna tosooli sattus siis võib miskit seal valesti olla.

Ennem käis ilusti?
raimo
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:termostaat

Postitus Postitas raimo »

just , ennem käis nagu kellavärk , ja märgid paigas , peale termostaadi vahetust hakkas see trall pihta!! minu pea enam ei võta:D
ennukas100
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 08 Veebr 2012 17:37
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:termostaat

Postitus Postitas ennukas100 »

mul oli oma oomiga sama jeblimine, nii kõvasti lõi tagasi ja paukus, et lõhkusin isegi ühe starteri ära. Ostsin ja vahetasin ka vända asendi anduri ära, kuna vana anduri juhtmed olid ajapikku täiesti pudedaks muutunud ja ei õnnestunud isegi kuskilt maalt jätkata. Uue anduriga oli sama teema ja mitte midagi ei paranenud, vahetasin ka igaks juhuks nuka asendi anduri ära, ikka mitte midagi, lõpuks viisin auto opeli esindusse, kus vahetati veelkord vända asendi andur ära ja väideti, et minu poolt pandud andur oli vale takistusega, nüüd töötab auto jälle ilusti, vahepeal jukerdas jälle aga siis aitas süüteküünalde vahetus. Muidugi pole mulle esindusest ka minu poolt enne vahetatud uut andurit tagasi antud, vaid jäeti ka sinna, muidu pakuks seda sulle praegu. Kui ise vahetasin, küsiti ka poes, et kas tahan odavamat või kallimat andurit ja sel hetkel otsustasin osta selle 60 eurise. Siiski loodan, et sul on sama asi ja on hetkel ikka vale vändaandur, seega proovi veel korra vahetada ja ehk saad veel praegu ostetud anduri tagasi viia.

Edu :wink:
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:termostaat

Postitus Postitas Tim »

ennukas100 kirjutas:Kui ise vahetasin, küsiti ka poes, et kas tahan odavamat või kallimat andurit ja sel hetkel otsustasin osta selle 60 eurise...
See andur kah 60.- ja ei mingit jama.
Pilt
Pilt
Pilt
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:termostaat

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Hoia vana andur alles kui saad.Ära ära lõhu seda plastikosa jne.

Kui kahju ei ole ma päris uuriks seda.


Mootoriaju(ECU, ECM) vaja vigadest tühjaks teha ja mis viga kuvab.

Takistus vale.Vana viga loeb ehk siis

Tõlgendamise ja väljendamise küsimus.
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:termostaat

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

ennukas100 kirjutas:mul oli oma oomiga sama jeblimine, nii kõvasti lõi tagasi ja paukus, et lõhkusin isegi ühe starteri ära. Ostsin ja vahetasin ka vända asendi anduri ära, kuna vana anduri juhtmed olid ajapikku täiesti pudedaks muutunud ja ei õnnestunud isegi kuskilt maalt jätkata. Uue anduriga oli sama teema ja mitte midagi ei paranenud, vahetasin ka igaks juhuks nuka asendi anduri ära, ikka mitte midagi, lõpuks viisin auto opeli esindusse, kus vahetati veelkord vända asendi andur ära ja väideti, et minu poolt pandud andur oli vale takistusega, nüüd töötab auto jälle ilusti, vahepeal jukerdas jälle aga siis aitas süüteküünalde vahetus. Muidugi pole mulle esindusest ka minu poolt enne vahetatud uut andurit tagasi antud, vaid jäeti ka sinna, muidu pakuks seda sulle praegu. Kui ise vahetasin, küsiti ka poes, et kas tahan odavamat või kallimat andurit ja sel hetkel otsustasin osta selle 60 eurise. Siiski loodan, et sul on sama asi ja on hetkel ikka vale vändaandur, seega proovi veel korra vahetada ja ehk saad veel praegu ostetud anduri tagasi viia.

Edu :wink:
Kui starteri lõhud ja silindrid täis uputad ja paugutad ja gaasijaotuse paigast ajad siis seekord läks sul õnneks, et terveks jäi.
ma olen seda oma silmaga näinud kui väntvõlli andur jamas käiati nii kaua kuni õlivarda otsast hakkas bensiini välja ajama ja mootori kinni tõmbas.Vahetati andureid jne oi jeerum mis asju seal viga oli anduri massis lihtsalt.
raimo
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:termostaat

Postitus Postitas raimo »

ma täna lähen uuesti garaasi alla ja vaatan mis saanud on nüüd on akujuhe pea 2 päeva maas olnud ja kui ei miskit siis tuleb mõelda mis saab!!
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:termostaat

Postitus Postitas Tim »

Omega Sport Packet kirjutas:Mootoriaju(ECU, ECM) vaja vigadest tühjaks teha ja mis viga kuvab.

Takistus vale.Vana viga loeb ehk siis

Tõlgendamise ja väljendamise küsimus.
Mina tookord seda andurit vahetades ühendasin lihtsalt aku lahti(juhtmed jäid ette)ja kogu lugu,veakood kadus ise ära...ja uus andur toimis koheselt.Seega mingit ulmeteadust diagnostika seadme näol pole vaja hiljem külge panna.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
raimo
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:termostaat

Postitus Postitas raimo »

Mina ilmselgelt ei võtnud juhet maha:D sellest see viga ka ehk?

Tim kirjutas:
Omega Sport Packet kirjutas:Mootoriaju(ECU, ECM) vaja vigadest tühjaks teha ja mis viga kuvab.

Takistus vale.Vana viga loeb ehk siis

Tõlgendamise ja väljendamise küsimus.
Mina tookord seda andurit vahetades ühendasin lihtsalt aku lahti(juhtmed jäid ette)ja kogu lugu,veakood kadus ise ära...ja uus andur toimis koheselt.Seega mingit ulmeteadust diagnostika seadme näol pole vaja hiljem külge panna.
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:termostaat

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Just selles.Akujuhe maha , siis andur pistik kokku ja akujuhe peale.

juhtmega hea lihtne vaadata seda kirjaklambri hookust pookust morset ei viitsi väga teha kui juhe olemas.
ebayst saad 20 euroga selle ja tarkvara on netist saadaval ja täiesti legaalne


Väikseid näpukaid ja ideid.

Kui on juhe olemas ja arvuti ja pääsed netti siis saad lubada enda arvutisse ka teisest maailma otsast kus soovid remondimehe
kui sa ise näiteks hakkama ei saa.

See võib olla programmeerimine näiteks diisli puhul, mis pihusteid ei loe ja koode unustab-ei suhtle küttegraafikus korrektselt.
Kasutaja avatar
NoKia
Klubiliige
Postitusi: 166
Liitunud: 19 Juun 2008 20:56
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 11 korda

Re: K:termostaat

Postitus Postitas NoKia »

Anduri valikul tuleb vaadata auto tootmisaastat. Mingi aeg toimus muutus, kus induktsioon-tüüpi andur asendus hall- tüüpi anduriga ning nende tööpõhimõtted on täiesti erinevad, kuid kuju sama.
EDIT:
Lugesin veel teema algust, ja kuna tegu oli -97 autoga, mis tõenäoliselt on alumiinium karteripõhjaga siis sinna ei sobi algusaastate mudelite andurid.
Omega B c20let AcMile 2012- 244km/h
Omega B 3.0v6Turbo 477hp; 1mile 256km/h
Omega B m50b25tuT OMC 2 2015 279km/h
Omega B m50b20tuT OMC 2021 290km/h
raimo
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:termostaat

Postitus Postitas raimo »

Aga kasboleks see siiski võimalik et kui kompuuter taha ,kõik nullida ja siis äkitselt hakka asi toimima?
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:termostaat

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Ka sellest on abi.

Akujuhe maha,andur kokku ja siis akujuhe peale ja käivita.

Hetkel tegid sa nii, et kutsusid vea ise esile ja see kehtib.

Anduritel on varuosa nr jms kõik peal ja ilmselgelt on ka numbrid erinevad kui toimub mingi olulisem muutus.
raimo
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:termostaat

Postitus Postitas raimo »

Sai kyll tehtud et akujuhe maha , andur kokku ja juhe peale aga ei miskit . Tana proovin kompuutri taha saada et näha kas kustutamisest on abi või ei
Vasta