K:parimad esitulepirnid?

Postitused, mis on seotud valgustusseadmetega
mariom
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K:parimad esitulepirnid?

Postitus Postitas mariom »

Suvi on läbi...tuleb pikk ja pime aeg...

Olekski küsimus suurele ringile, et mis pirne kasutate esituledes? nii kaug kui lähituledes?

ise vaatasin poes just philipsi pirne aga seal neid ka mingi 5 sorti ei oska lampi osta midagi ja hind ka pole just kõige odavam.
lähituledes hetkel xenonid aga ei taha iga kuu kordurülevaatusel käia ja nii tulebki tavalised head pirnid vaadata:)
kaugtuledes on tavalised sinised ebayst tellitud 100w pirnid ja näitavad päris hästi:) maksid mingi 10 dollarit 2 pirni:D

Kirjutage mis pirnid on head ja millest tuleks eemale hoida? nii valgustuse poolest kui ka vastupidamise poolest?
Kasutaja avatar
Omega 978
Huviline
Postitusi: 522
Liitunud: 09 Sept 2008 16:54
Asukoht: Tallinn/Anija
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:parimad esitulepirnid?

Postitus Postitas Omega 978 »

Tean kindlalt et nightbreaker-id teevad ka tuhmi tulega imesid nii et neid võiks soovitada küll ja on vastu pidanud üle 1,5aasta. Hind miskine 32.-euri kandis paar. :wink:
Pilt
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:parimad esitulepirnid?

Postitus Postitas Tim »

Osrami Nightbreakeritaga minagi rahul,sügisel saab aasta täis ja pirnid põlevad endiselt ergu valgusega.Hinda ei mäleta aga odavad nad polnud.
Eelnevalt olen kasutanud natuke odavamaid Philipsi 2night poweri(oli vist selline nimi)pirne,sinise otsaga pirnid olid.Kestsid umb.2talve ja siis läksid lühikeste vahedega mõlemad pirnid läbi.Valgustasid hästi.

Miks siis xenonitel häda...tegelt juba aiman milles asi.Aga tee omal asi nii korda et ei pea koguaeg roolitaga värisema,kui politseid näed kuskil.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
mariom
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:parimad esitulepirnid?

Postitus Postitas mariom »

eelmine aasta ostsin endale need nightbreakerid aga läksid mingi paari kuuga läbi:S
xenonitega see jama et sain need tuttava käest ja need sellised sinakas-lillakad st väga vale tooniga, mis hakkab politseile kohe silma:S
nüüd uued tuled ka, peaks uuesti proovima neid night breakereid:)
o:mega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:parimad esitulepirnid?

Postitus Postitas o:mega »

Soovitaks ikka 4300K xenoneid. Sul ilmselt olid 5000K või 6000K, mis olid juba üle aasta vanad. Nüüd müüakse tibake kallimaid ka http://www.maroli.ee/pood/product_info. ... 29cea34916.
karvakera
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:parimad esitulepirnid?

Postitus Postitas karvakera »

Soovitan kasutada Philipsi X-treme Vision pirne need annavad head eredat valget valgust. Eelmine versioon X-treme Power andis võrreldestava pirniga 80% rohkem valgust, siis Visione on arendatud edasi, ning need annavad 100% rohkem valgust ja seega pikema valguskiie, ning eluiga on neil kah pikem võrreldes vana versiooniga. Hinnad on neil H7 paaril ca. 36 EUR-i ja H1 paaril ca. 26 EUR-i, olenevalt poest muidugi. Ja kuipirnid tihti läbi põlevad, tuleb auto elektrisüsteem ülevaadata, sest tavaliselt on viga liiga suures pinges.
Osramite kohta tean nii palju öelda et paljud kiruvad nende lühikest eluiga.
sonyc
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:parimad esitulepirnid?

Postitus Postitas sonyc »

Minagi olen suur nightbreakeri fänn ja ka endal on need hetkel ees,,aga minu meelest on nad ühe ainsa kuid suure miinusega..kui asfalt märg siis see neelab nagu kogu selle valgusse endasse ja kohati jääb mulje nagu põleksid vaid park tuled.
Priidik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:parimad esitulepirnid?

Postitus Postitas Priidik »

Soovitaks igal juhul 4300k xenone,üksgi tavapirn ei anna sellist valgust mis xenon.Ise ostsin maroli.ee-st 35,- eurise kompleti 3 kuud tagasi ja olen väga rahul tuledega...tavaliste halogeen pirnidega ei anna võrraldagi.:)
mariom
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:parimad esitulepirnid?

Postitus Postitas mariom »

need mul jah hetkel 6000k ja vanemad suurte hid plokkidega. Nende 4300k xenonitega pole poliisiga probleeme olnud?
kodus vedeleb 1 komplekt 6000k täitsa uusi, need ilusad valged aga kahjuks h1, mis sobivad mul ainult udukatesse.
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: K:parimad esitulepirnid?

Postitus Postitas eedu32 »

Kasutan samuti 4300 pooltuledes ja 5000 lisatuledes ja kaugetes on tavalised h1 tüüpi siis ei teki ümber vahetamisel tühimiku. Kuna opelil põlevad täistuled ja pooltuled koos siis just tellin ka sinna kaugtuledesse 4300 ja ..... sõbra soovituse paigaldasin endale xenonid ja ime sündis ööst sai päev. Pole veel probleeme täheldanud 4300 tugevusega
Kasutaja avatar
Marcouver
Huviline
Postitusi: 1007
Liitunud: 02 Mär 2009 16:26
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:parimad esitulepirnid?

Postitus Postitas Marcouver »

Ma ei tea mul lähi 4300k originaal hella xenonnid, kaugtules 6000k xenonid ja udukates ka 6000k xenonid ja näitavad nii hästi, et siga ka ei söö - kuressaarest tallinna liigun, siis poole tee pealt tallinnast näha, et härra hakkab randuma :lol:
Irmscher Omega 3.0 MV6
Ostan:
*Tagumist soojendusega nahkistet
*FL el. klapitavaid küljepeegleid
*Tagumist käetuge topsihoidjaga
opelist
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:parimad esitulepirnid?

Postitus Postitas opelist »

Osram on enda pirne täiustanud ning nüüd peaks eluiga 50% pikem olema - Night Breaker Plus.
Priidik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:parimad esitulepirnid?

Postitus Postitas Priidik »

mariom kirjutas:need mul jah hetkel 6000k ja vanemad suurte hid plokkidega. Nende 4300k xenonitega pole poliisiga probleeme olnud?
kodus vedeleb 1 komplekt 6000k täitsa uusi, need ilusad valged aga kahjuks h1, mis sobivad mul ainult udukatesse.
Ei ole 4300k probleem olnud poliisiga...kuna need valged xenonid mis nii väga silma ei hakka ja üldsegi poodides müüakse prgu neid siniseks värvituid pirne mida võid panna kuhu iganes,kus politsei onu teab mis sul seal tegelikult hõõguvad.:)
Ainuke probleem võib tekkida üv läbisaamisel,selleks ajaks viskad tavalised pirnid sisse:):)
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:parimad esitulepirnid?

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Peenem hõõgniit, eredam valgus ja lühem eluiga.


Nightbrakerid head, silverstarid head


Kui Sul elektripoole peal miski kamm ja voolukõikumisi jms janti siis see teeb need pirnid suht ruttu sistaks.


Ja uusi tulesid vaata, et üle ei kuumuta.


ootaks masina esiosast pilti ka!
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:parimad esitulepirnid?

Postitus Postitas Tim »

sonyc kirjutas:Minagi olen suur nightbreakeri fänn ja ka endal on need hetkel ees,,aga minu meelest on nad ühe ainsa kuid suure miinusega..kui asfalt märg siis see neelab nagu kogu selle valgusse endasse ja kohati jääb mulje nagu põleksid vaid park tuled.
Ülla-ülla!Isegi lahjema xenoni valguse neelab märg asfalt üsna ära,mis siis halogeenidest rääkida.

Selles suhtes on omega sport packetil jahh õigus,et mida peenem hõõgniit seda lühgem eluiga pirnil.Muidugi peenem hõõgniit saab eredamalt hõõguda aga mingi kompromiss peab olema.

Ja see 100% rohkem valgust kõlab küll minule enesepetmisega,kuigi jahh põlevad küll need üper-super-mega pirnid ergumalt kui "tavalised" pirnid.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Vasta