TC nupu eesmärk!

Siia kogunevad õpetused/juhised omegate kohta. Nii ka võõrkeelsed
Vasta
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

TC nupu eesmärk!

Postitus Postitas Jospa »

Mis tähendab oomegal sellise nupp nagu TC(või midagi sellist).
Selle saab maha võtta ja peale panna.
Kui peal on ja kiirendada, kruusa või miski peal siis hakkab seda tuld vilgutama ja ei lase ratast ringi

1: Veojõukontroll(traction control),rakendumisel piirab(uuematel autodel) mootori võimsust ja lihtsalt vanematel autodel pidurdab läbilibisevat ratast.

2: Mind on TC libedal maanteel küll aidanud.
On juhtunud, et sõidan rahulikult ja kiirushoidja on peal. Järsku tuleb ootamatult mõni eriti libe koht ja tagarattad tahavad hakata kraapima ning kohe käib jõnks läbi ja TC sekkub. Ilma TC'ta võib selline olukord kujuneda päris ohtlikuks ja lõppeda koguni teelt väljasõiduga. Eriti veel öösel väsinuna või muul ajal kui tähelepanu peaks olema hajunud.

Muidugi on Omega TC miinuseks see, et ta on jube aeglane ja sekkub küllaltki hilja ja järsku.

Uuemate masinate, millega olen sõitnud, TC ja ESP süsteemid suudavad sekkuda küllaltki sujuvalt ja kiirelt, ilma, et käiks läbi äkilisi jõnkse.

Facelift Omega'ga kogemust ei oma, aga küllap ka selle ESP või TC toimetab sujuvamalt.

3: Kuni 97a (või 98a) Omegatel piiratakse ainult mootori võimsust, uuematel pidurdatakse sellele lisaks ka läbilibisevat ratast.
taifunk
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: TC nupu eesmärk!

Postitus Postitas taifunk »

Mul märgutulede hulgas ka TC tuli kuid nuppu ei ole. Kas see tähendab, et masinal on valmidus olemas ja piisab mõne detaili lisamisest? Või see valmidus piirnebki kõigest märgutulega ja kõik muu vajalik on puudu?
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: TC nupu eesmärk!

Postitus Postitas Q-tok »

taifunk kirjutas:Mul märgutulede hulgas ka TC tuli kuid nuppu ei ole. Kas see tähendab, et masinal on valmidus olemas ja piisab mõne detaili lisamisest? Või see valmidus piirnebki kõigest märgutulega ja kõik muu vajalik on puudu?
Ainult tuli armatuuris,muud midagi...
opelist
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: TC nupu eesmärk!

Postitus Postitas opelist »

Jospa kirjutas:1: Veojõukontroll(traction control),rakendumisel piirab(uuematel autodel) mootori võimsust ja lihtsalt vanematel autodel pidurdab läbilibisevat ratast.
Vanematel Omegatel ei pidurdata läbilibisevat ratast, ainult mootori võimsust piiratakse; uuemate kohta täpselt ei tea, kuid ESP-ga isendid võiksid ju "pidurdada" :D
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: TC nupu eesmärk!

Postitus Postitas Rax »

taifunk mainis et TC tuli armatuuris olemas kuid nupp puudub ja vastati et ainult tuli muud midagi.
mul 2000 aasta vectral ka tuli armatuuris ja nupp puudu,kuid ratast soovid ringi ajada siis tuli armatuuris vilgub ja ratast ringi ei lase.ehk siis TC täitsa olemas ehki küll pidev.ei tea kas piisab nupu lisamisest pole veel mahti saanud proovida,nupp ka puudub muidugi :D
56232754
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: TC nupu eesmärk!

Postitus Postitas Jospa »

Kui ma ei eksi nüüd siis 2.0 100kw puudub TC olenematta sellest kas on armatuuris tule koht või mitte. Pidevaga ei ole midagi pistmist. Mootorid 2.5 bena, 2.6 bena 3.0 ja 3.2 peaks olema kindlasti TC nupp ja selle nupu põhimõte on see et saad välja lülitada selle. Kuidas disladel on , jään vastuse võlgu aga 99% olen kindel et kõik omega B-d mis on tehtud ilma lisa tc nuputa - ongi ilma traction controllita. Kui on nupp ja see nupp töötab siis on tegemis tc-ga.
Lisan et Vectra ja Omega om ikkagi kaks eri asja
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: TC nupu eesmärk!

Postitus Postitas Rax »

olen nõus et kaks eri asja..
ei saa nagu aru et miks siis vecul nuppu pole,kas ongi jäetud tehasepoolt panemata või on kellegi endise omaniku susserdis :D vecu muidu 2.2 bena ja endine politsei auto.vb nendel ongi pidevevalt TC peal et ei keriks:D
56232754
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: TC nupu eesmärk!

Postitus Postitas Jospa »

Ei oska öeldagi miks see nii on, võibolla mingi turvalisuse värk. Mei firma masinatel...jah küll teistmasti masinad 2011 Yaris ja Peugeot 208, siis pesukotil lülitub tc 50 km/h uuesti sisse ja Yarisel oli 80km/h.
Osadel autodel on jah nii et tc on peal ja maha ei saagi võtta , küll ei löö pähe hetkel, mis masinatega tegu oli kuid olen selliseid kohanud.
Mingi versioon ka sellest, et tehases polnud mõtekas ehk seda kellade plokki ümber teha, mis annab mõista et mõnel omegal on see pirni või märguande koht olemas. Vanal 2.0 100kw atm masinale läks manuaali kellad peale, vaatasin et spordi märgil pirni sees ei olnud ja pirni lisamisel see tööle ei hakanudki...ja siis tuli meelde et spor rez. On atm-il ju, ning kellad on erinevad.
Lisaks olen mina täheldanud armatuuris ka sellist märki, mis kujutab ennast kui mingi kast ja seal peal on siis jahtumis/kuumenemis vms jooned...sinka-vonka ülevalt alla. Mis see on...pole õrna aimugi.
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: TC nupu eesmärk!

Postitus Postitas Rax »

kui ma kunagi garaasi lähen siis proovin selle TC nupu ära.eks paistab kas on teostatav
56232754
Kasutaja avatar
AnvarV
Üldmoderaator
Postitusi: 1010
Liitunud: 17 Juul 2012 22:24
Asukoht: Rakvere/Tallinn
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 84 korda

Re: TC nupu eesmärk!

Postitus Postitas AnvarV »

TC millel nuppu ei ole, saab väga hästi ka ära petta, kuid see nõuab veidi osavust.
Kui hoida õrnalt piduripedaali all, ei rakendu TC. Algul vajab veidi harjumist. (Pean silmas küljetamisi ja niisama funni)
Alaripri
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 28 Veebr 2013 18:08
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: TC nupu eesmärk!

Postitus Postitas Alaripri »

Jospa kirjutas: Lisaks olen mina täheldanud armatuuris ka sellist märki, mis kujutab ennast kui mingi kast ja seal peal on siis jahtumis/kuumenemis vms jooned...sinka-vonka ülevalt alla. Mis see on...pole õrna aimugi.
See peaks olema diiselmootoritega isenditel eelsoojendus, kui nüüd kirjeldusest õigesti aru sain. Omal ka mitu bensukat olnud, millel sama märgi leidnud.
Taavi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: TC nupu eesmärk!

Postitus Postitas Taavi »

Omegad millel pole tc nuppu saab sellest ajutiselt lahti kui võtta absi kaitse välja, sel juhul ei saa auto aru rataste pöörlemise kiirusest ja tc ei rakendu
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: TC nupu eesmärk!

Postitus Postitas Jospa »

..... ja spidomeeter ei tööta ning abs puudub.
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: TC nupu eesmärk!

Postitus Postitas Rax »

ragenor kirjutas:kui ma kunagi garaasi lähen siis proovin selle TC nupu ära.eks paistab kas on teostatav
kakkusin armatuuri lahti ja pole seal ühtegi lisa juhet millele TC lüliti külge panna,mis TC maha võtaks,
pidi saama ka ise vedada,aga ei hakka seal susserdama,las siis olla pidev.
56232754
Vasta