Lisaõhu pump,selle hooldus ja kätte saamine.

Siia kogunevad õpetused/juhised omegate kohta. Nii ka võõrkeelsed
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lisaõhu pump,selle hooldus ja kätte saamine.

Postitus Postitas Tim »

Antud teema puudutab kindlasti paljusid omegaomanikke.Lisaõhupump on vajalik selleks,et külmkäivitusel katalüsaator(id) saavutaks(id) kiiremini töötemperatuuri.Seega säästab lisaõhupump ka mingil määral katalüsaatorit ennast ka,foorumis on juttu olnud ka sellest,et lisaõhupump on üldsegi elimineeritud ja ülevaatusel ei olevat sellest probleemi tulnud.Probleem aga süveneb hoopis ajapikku,kui ikka teha lühike külmkäivitus(õuepeal manööverdada või garaazist väljasõit)siis on soovitatav mootoril vähemalt niikaua töödata lasta kui lisaõhu pump oma töö lõpetab.Siis on vähemalt katalüsaator vajaliku töötemperatuuri saavutanud ja külmkäivitusel tekkivad bensiini ülejäägid edukalt ära põletanud.

Lisaõhu pump asub juhi pool rattakoopas,logari taga,hästi näeb seda kanalil või tõstukil,kui ei karda püksipõlvi/käsi määrida siis käpuli laskudes näeb seda ka niisma stange alla piiludes.Lisaõhupumba tööst annab pump üsna häälekalt märku,kui kõik korras siis on kuulda tolmuimeja moodi undamist,kui mingi puks/laager läbi siis juttude põhjal kostab kriginat/raginat jne.Üldiselt töötab lisaõhupump max.1min.(suvisel perioodil),talvel läheb umb.poole rohkem aega.Sel ajal on ka tahomeetri seier umb.1500rpm kandis.kui kõik korras siis lõpetab lisaõhupump peatselt oma töö ja mootor läheb norm.tühikäigu reziimile üle.

Oluline on ka see,et lisaõhupumba õhufilter oleks korras,enda masinal oli lisaõhupumba filter aastast ´94 ja ega sealt õhk eriti läbi ei tahtunud käia.Uus filter maksab ~120.-
Pilt
Filtrit vahetada on lihtne...minul oli juba niigi ratas alt ära ja siis natuke logari tüübleid eemaldades avaneb selline pilt.
Pilt
Kui tekib vajadus lisaõhupump eemaldada,siis keera lahti 2mutrit(pildil punasega märgitud)endapool ja üks mutter allpool
Pilt
Et lisaks mureta lahti ühendada pistukud(lisaõhupump ja signaal),selleks eemaldasin udutule kõrval asuva plastikkatte.Peale lisaõhupumba kättesaamist kontrolli üle ka juhtmete ja pistikute seisukord,minul oli pumba üks juhe vastu stange metallist kronsteini isolatsiooni päris ära hõõrunud(pildil punasega ära märgitud),paksem kiht isoleeri peale ja asi korras.
Pilt
Siis vaja veel lahti ühendada üks klamber mis hoiab kinni õhulõdvikut(õhulõdvik suundub kapoti alla aga see juba teine teema)ja peakski juba see kobakas käes olema
Pilt
Pilt

Lisan ka video lõigu lingi,pump töötab nii nagu peab,ei mingeid raginaid ega kriginaid,täiesti tavaline tolmuimeja töötamise heli http://omegaclub.multiply.com/video/item/13/13" onclick="window.open(this.href);return false;
Viimati muutis Tim, 08 Juun 2010 21:46, muudetud 1 kord kokku.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Lisaõhu pump,selle hooldus ja kätte saamine.

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Siinkohal mainiks ka veel seda, et kui pumba puks kinni on siis on isegi salongi kuulda relee plõksimist, mis yritab teda järgi lülitada.Ja auto tuled vilguvad nii ees kui ka armatuuris.
scorprax
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Lisaõhu pump,selle hooldus ja kätte saamine.

Postitus Postitas scorprax »

Kas see relee plõksimine on kuulda ainult sõites. Kohapeal gaasi vajutades pole kuulda aga kui sõita ja siis gaasi anda siis on kuulda relee plõksimist.
J.P
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Lisaõhu pump,selle hooldus ja kätte saamine.

Postitus Postitas J.P »

Tere.
Mul küsimused. Kas see lisaõhu pump on kõigil Omegatel? Ja kuhu see õhk, mida see pump pumpab, lõpuks jõuab? Kas see õhutoru läheb otsapidi katalüsaatorisse?
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Lisaõhu pump,selle hooldus ja kätte saamine.

Postitus Postitas Tim »

Liasaõhu pumba väljuva õhutoru ots suundub kõigepealt kapolti alla,seal miski vaakumklapi teema(pildil punasega märgitud) ja siis sealt edasi läbi (vist)tagasilöögi klapi(pildil rohelisega märgitud) suunatakse õhk väljalaskesse.Katalüsaatorisse eraldi mingit toru ei lähe.
Pilt

Ainult sõites ei saa lisaõhu pumba relee plõksida jne.pump rakendub teatud temperatuurist alates mootori külmkäivitusel,kui kõik korras siis pump töötab oma aja ära ja jääb seisma,mingit vahepealset varjanti ei tohi olla,kui kuskil veel midagi plõksib siis mingi jama lisaõhupumbaga või on mängus hoopis teine relee.

Liasõhu pump on minuteada omegatel alates ecotec seeria mootoritega,seega omega B´del siis.
Viimati muutis Tim, 08 Juun 2010 22:25, muudetud 1 kord kokku.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Lisaõhu pump,selle hooldus ja kätte saamine.

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Kokkuvõttes, relee lõpetab plõksimise siis kui pöörded tulevad peale külmkäivitust alla
scorprax
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Lisaõhu pump,selle hooldus ja kätte saamine.

Postitus Postitas scorprax »

Selge...siis on mul mingi muu müstiline relee plõksimine ecotecil.
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Lisaõhu pump,selle hooldus ja kätte saamine.

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

V olla on temp andur tuksis ja see plõksib oma külma mootorit edasi seal.Ei oska kommenteerida
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Lisaõhu pump,selle hooldus ja kätte saamine.

Postitus Postitas Tim »

Vahepeal on selgunud lisaõhu pumba poolt puhutava õhu edasine teekonnd.
Pilt
Pilt
Õhk suundub läbi klapi(endiselt ei tea kas on kindlalt tegu tagasilöögiklapiga)väljalaske kollektori küljes oleva roostevabast toru kaudu plokikaanes olevatesse heitgaaside väljalaske kanalitesse.
Pilt
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Lisaõhu pump,selle hooldus ja kätte saamine.

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Yks Muhu mees on otsustanud opeli inseneride vaimusünnitusi pildistada ja lahti seletada nende töö ja iseloomu jne.
Selle eest ainult tänud, hea lugeda ja uurida!

Sellest pumbast ja sellega seotud kogemustest.

2 korda olen pumpa vahetanud kuna see pumba puks lõppeb lihtsalt ära.
Tagajärjed:Esimesel korral relee plöksimisega küpsetas ära mõne pirni ja geneka tableti+ lamda sondi
Teisel korral lambda sond.

Kui kinni jookseb mingi nädal 2 3 hiljem lihtsalt mootori tuli põleb ja sond kutu.Müstika

Tim kui sa viitsid ja suudad selle pumba mootori nii lahti võtta, et see terveks jääb ja saad rootori otsast kompressori poolse "tiiviku" kätte ja puksi ka ja tagumiku puksi ka siis anna teada.
Ma olen valmis treima freesima uued otsakaaned , et saaks laagrid sinna panna.
TÄNU SELLE PUMBAGA SEOTUD JAMADELE SAIN LAHTI KA TYHIKÄIGU PROBLEEMIDEST.SAI UURITUD KÕIK ÕHUGA SEOTUD SÕLMED LÄBI JA OH IMET-SISSELASKE KOLLEKTORIST TULEVA PIDURI VAAKUM TORU KATKI.PRAGU KOLLEKTORI PÕLVES, ANNAD GAASI VEAB VAAKUMIGA KOKKU, TYHIKÄIGUL NAGU TALLESABA JA TOLGENDAB SEAL.
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Lisaõhu pump,selle hooldus ja kätte saamine.

Postitus Postitas arska »

ma ise viskasin v6 mootorilt need vidinad k6ik vahelt ära kui ma panin toru kolled ja pole siianigi mingeid probleeme olnud,juba kaks aastat!
Image
BadJ77
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Lisaõhu pump,selle hooldus ja kätte saamine.

Postitus Postitas BadJ77 »

Keegi selle lisaõhupumba soodsamat remonttööd oskab ette ka võtta?
Endal on see pump kolisenud ja unnanud viimane kuu aega, nüüd on vaikseks jäänud, veidi ragiseb, aga tuled vilguvad armatuuris, kuni see pump on oma töö lõpetanud (või loobunud) ja mootor töötab oma tavapärasel tühikäigul.
Autoteenindusest loeti üles mulle kõik need klapid, mis antud teemas ka läbi käinud on + pumba vahetus, hinnaks tuli kokku 16tuh + töö. See on juba samaväärse auto hind (mul 97a sedaan 2.0 16V).
Kuna sõitmist ta ei sega, aga ajapikku tekitab lisajamasid, siis tahaks ikka ära lahendada mure, mõistliku hinnaga.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Lisaõhu pump,selle hooldus ja kätte saamine.

Postitus Postitas Tim »

BadJ77 kirjutas:Keegi selle lisaõhupumba soodsamat remonttööd oskab ette ka võtta?
Endal on see pump kolisenud ja unnanud viimane kuu aega, nüüd on vaikseks jäänud, veidi ragiseb, aga tuled vilguvad armatuuris, kuni see pump on oma töö lõpetanud (või loobunud) ja mootor töötab oma tavapärasel tühikäigul.
Autoteenindusest loeti üles mulle kõik need klapid, mis antud teemas ka läbi käinud on + pumba vahetus, hinnaks tuli kokku 16tuh + töö. See on juba samaväärse auto hind (mul 97a sedaan 2.0 16V).
Kuna sõitmist ta ei sega, aga ajapikku tekitab lisajamasid, siis tahaks ikka ära lahendada mure, mõistliku hinnaga.
:lol: selle kobaka remont 16 000.-?Eks sul on kõige lihtsam kellegi teemast järge ajada,kes oma masinat varuosadeks müüb.See kobakas on kinni needitud+pikad tikkpoldid mis lahtikeerates tahavad kindlasti ära murduda.
Aga enne kui sul mingi suurem jama tekib sellest vigasest pumbast,võta relee välja,muidu tapab veel geneka vms. ää.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Lisaõhu pump,selle hooldus ja kätte saamine.

Postitus Postitas mardus72 »

arska kirjutas:ma ise viskasin v6 mootorilt need vidinad k6ik vahelt ära kui ma panin toru kolled ja pole siianigi mingeid probleeme olnud,juba kaks aastat!
sul pole vist ka kati,nii,et ei saa niikuinii mingit probleemi tekkida,Aga ühele ülevalpool küsitud küsimusele,kas kõigil see lisaõhupump on,siis ei ole kõigil,.facelift 2,6-l ja siis tõenäoliselt ka 3,2-l pole seda kndlasti.Järelikult on opelis aru saadud selle vidina mõttetusest :lol:
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Lisaõhu pump,selle hooldus ja kätte saamine.

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

See vidin on ecotecil ja kati jaoks teda vaja ongi.

Ja väljalaskekolle peal see lisatoru ma ei saanud lahti seda.Lõikasin poldid läbi ja külmutasin välja jäägid ja panin normaalse peaga poldid sinna.
Vasta