K: omega b 2,5td 96kw mootor

Kõik asjad mis on seotud mootoritega nii diisel kui bensiin ja gaas.
Vasta
Kasutaja avatar
Stig
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 26 Juun 2016 20:53
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K: omega b 2,5td 96kw mootor

Postitus Postitas Stig »

Küsimus on selles, kas siin omegaklubis on Tartu (veel parem oleks Elva) inimest, kes on omega b 2,5 td mootori täielikult sina peal.
Ehk siis kes jagab matsu mootori kohapealt.

Mul paar muret (võib-olla ei olegi suured mured aga ise olen võhik).
1. Asi mis küsimusi tekitab on käivitus - külmalt käima pannes on esimesed paar sekundid jube krigin ja vilin. See on just siis kui masin käivitub. Kui juba käib siis kaob kohe ära.
2. Külmalt mootor nagu väristaks/detoneerib. Kui soojaks käib siis käib ühtlaselt. Külmalt nagu käiks natuke ebaühtlaselt ja veidike nagu väristab. Pöörded on tühikäigul (silma järgi) 550.
3. Pumba kaane paika timmimine. Kuna kompu ka valetab ja on jutuks olnud, et arvatavasti on kaan peale löödud, siis tahaks seda kuidagi korda/paika saada. Siin foorumis on jutuks olnud ka see, et kui liialt kõvasti peale löödud siis näitab kompu vähem ja kui on nõrgalt siis näitab rohkem kui tegelikkus. Ja on kõrvu jäänud ka see, et seal pidi juba olulist rolli mängima 0,1mm. Seega ütlen ausalt, et ei julge ise näppida ja ei teagi kui hästi oskan paika ajada. Sellepärast oleks hea kui on keegi kes seda on teinud ja teab kuidas asi käib.

Ootan tagasisidet :D

PS! Kui te siin hakkate tehnilist poolt lahkama, siis paluks maakeeli, kuna ma väga ei ole sina peal tehniliste terminitega
Viimati muutis Stig, 17 Aug 2016 23:02, muudetud 1 kord kokku.
Omega B2 2,5 TD 96Kw 2000 ***AYK
Kasutaja avatar
Stig
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 26 Juun 2016 20:53
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: omega b 2,5td 96kw mootor

Postitus Postitas Stig »

1. Asi mis küsimusi tekitab on käivitus - külmalt käima pannes on esimesed paar sekundid jube krigin ja vilin. See on just siis kui masin käivitub. Kui juba käib siis kaob kohe ära.
See viga on avastatud - põhjus on starter, mingi vidin ei lase lahti ja mootor veab kaasa (nii mulle seletati). Seega Lähiajal plaanis selle remont ette võtta.
Omega B2 2,5 TD 96Kw 2000 ***AYK
Vasta