K:Tagumised amordid

Kõik seonduv velgede rehfide ja silla tetailidega
omega1996
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: 03 Veebr 2008 14:39
Asukoht: Viimsi Vald, Tammneeme Küla
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

K:Tagumised amordid

Postitus Postitas omega1996 »

on aeg amorte vahetada, aga ei tea mida osta. omega b sedaan.
mis on nagu parem variant kas gaas või õli amort? kumb peab kauem vastu?
avaldage kogemusi ja soovitusi :D
vader
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Tagumised amordid

Postitus Postitas vader »

Mul on samad küsimused.
Minul on oluline, et oleks pehme sõit, sport juppe omegale ei keera.
Õlikad vist kuluvad meie teedel kiiremini aga gaasikad jälle kallimad?
omega1996
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: 03 Veebr 2008 14:39
Asukoht: Viimsi Vald, Tammneeme Küla
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

Re: K:Tagumised amordid

Postitus Postitas omega1996 »

vader kirjutas:Mul on samad küsimused.
Minul on oluline, et oleks pehme sõit, sport juppe omegale ei keera.
Õlikad vist kuluvad meie teedel kiiremini aga gaasikad jälle kallimad?
http://www.ladu24.ee/et/ladu1/2968/9,67,0,1/6007" onclick="window.open(this.href);return false; siin tunduvad gaasikad odavamad, forssist hinna-päringuga sain 976.-/tk(ma ei tea aint et kas see gaasikas või õli?)
Rambo
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Tagumised amordid

Postitus Postitas Rambo »

mina panin enda oomile KYBi gaasikad. tutvuse kaudu fixusest tulid miski 900 ja peale. autoosad.ee pakub ka suht hea hinnaga. mina ei kurda et liiga jäik või midagi, parem kui vanadega :D
omega1996
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: 03 Veebr 2008 14:39
Asukoht: Viimsi Vald, Tammneeme Küla
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

Re: K:Tagumised amordid

Postitus Postitas omega1996 »

Rambo kirjutas:mina panin enda oomile KYBi gaasikad. tutvuse kaudu fixusest tulid miski 900 ja peale. autoosad.ee pakub ka suht hea hinnaga. mina ei kurda et liiga jäik või midagi, parem kui vanadega :D
Et siis võib gaasikad julge rinnaga alla paigutada :D :?:
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Tagumised amordid

Postitus Postitas Tim »

Ehk keegi targem oskab mõne sõnaga kiirelt ära seletada,et mis vahe/eelis on gaas amortidel ja mis õli amortidel.Tööpõhimõtet tean isegi ja seda mis seal pulga sees on.
Muidu siksile sai kunagi ostetud KYB gaasikad(olid odavamad kui õlikad)ja väga hästi on end õigustanud,võrdluseks muidugi niipalju,et teisel siksil nivale mõeldud õliamordid on 2korda jäigemad/kõvemad.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Andu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Tagumised amordid

Postitus Postitas Andu »

Tim kirjutas:Ehk keegi targem oskab mõne sõnaga kiirelt ära seletada,et mis vahe/eelis on gaas amortidel ja mis õli amortidel.Tööpõhimõtet tean isegi ja seda mis seal pulga sees on.
Muidu siksile sai kunagi ostetud KYB gaasikad(olid odavamad kui õlikad)ja väga hästi on end õigustanud,võrdluseks muidugi niipalju,et teisel siksil nivale mõeldud õliamordid on 2korda jäigemad/kõvemad.
Minu teada on Omega B-le õli/gaasi amordid, mis tähendab seda, et seal toimivad mõlemad. Ainult õli amorte enam ei kasutatagi...
omega1996
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: 03 Veebr 2008 14:39
Asukoht: Viimsi Vald, Tammneeme Küla
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

Re: K:Tagumised amordid

Postitus Postitas omega1996 »

Nii, sai siis tagumised amordid suht tükk aega tagasi ära vahetatud kyb gaasikate vastu ja uued vedrud ka. Tahaks et tagumik oleks kõrgem kuna kui taga ka 2 inimest siis tagumik maas ja viimane pütt käib aeg ajalt vastu asvalti. kas universaali amordid tõstaksid tagumikku või vedrud tõstavad`?
Kasutaja avatar
Argo
Klubiliige
Postitusi: 384
Liitunud: 08 Jaan 2010 15:56
Asukoht: Läänemaa
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 3 korda

Re: K:Tagumised amordid

Postitus Postitas Argo »

Vedrud tõstavad muidu autot, :D amort ise ei tõsta midagi ning universaali vedrud on jah pikkemad ja peaks piisavalt auto taguotsa tõstma
omega1996
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: 03 Veebr 2008 14:39
Asukoht: Viimsi Vald, Tammneeme Küla
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

Re: K:Tagumised amordid

Postitus Postitas omega1996 »

Argo kirjutas:Vedrud tõstavad muidu autot, :D amort ise ei tõsta midagi ning universaali vedrud on jah pikkemad ja peaks piisavalt auto taguotsa tõstma
Selge! Siis tuleb osta universaali vedrud :D
Andreas0110
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Tagumised amordid

Postitus Postitas Andreas0110 »

Kas oled tulemusega rahul?
omega1996
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: 03 Veebr 2008 14:39
Asukoht: Viimsi Vald, Tammneeme Küla
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

Re: K:Tagumised amordid

Postitus Postitas omega1996 »

Andreas0110 kirjutas:Kas oled tulemusega rahul?
Tulemusega igati rahul,piisavalt jäik ja kõrge, saab nüüd auto igast karvalisi ja sulelisi täis toppida:D. Aga kuidas ise oled tulemusega rahul?
Andreas0110
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Tagumised amordid

Postitus Postitas Andreas0110 »

omega1996 kirjutas:
Andreas0110 kirjutas:Kas oled tulemusega rahul?
Tulemusega igati rahul,piisavalt jäik ja kõrge, saab nüüd auto igast karvalisi ja sulelisi täis toppida:D. Aga kuidas ise oled tulemusega rahul?
Mulle sobib, nii nagu sedaan ikka olema peab, natuke kõrgeks jäi minu jaoks nende universaalikatega.
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: K:Tagumised amordid

Postitus Postitas mardus72 »

Mul ka tagumised amordid ära ja ma saan omale hea hinnaga HQ amordid,neid mida automaailm müüb ,veebipoes on see hullu hinnaga 1078eek http://www.salome.ee/est/varuosad/?atec ... ln16792026 mina saan 400eek tk kätte.Kas oskab keegi öelda,mis nad ka väärt on.Esimesed mul bilsteinid ja väga rahul aga mõtlesin tagumistega seekord veidi hinnas säästa.
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
y2k87
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Tagumised amordid

Postitus Postitas y2k87 »

Qh-ga pole viimase paari aasta jooksul probleeme olnud. Algusaastatel olid nad jah kuidagi nõrgad, aga nüüd ok. Bilstein muidu ok firma, aga viimasel ajal töökaaslasel ja kahel kliendil aastaga läbi läinud. Ei tea mis kamm on.
Vasta