K: Piduriklotsid.

Kõik seonduv velgede rehfide ja silla tetailidega
Vasta
Taies
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K: Piduriklotsid.

Postitus Postitas Taies »

Mul selline mure, et kompuutril veateade "bremsbelag". Saan aru küll mida see tähendab, kuid piduritega on kõik korras ja ABS toimib ning auto pidurdab väga hästi. Eelmine omanik ütles, et piduriklotsid kõik vahetatud kuid veateade on seepärast, et ostetud on ilma anduriteta klotsid. Auto käitumise(pidurdamise) järgi võiks isegi uskuda.

Siit ka küsimus, kas omegatele müüakse klotse eraldi anduritega ja anduriteta?? Kas peaksin seda juttu uskuma või peaks pidurite kallale asuma??
malvatony
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Piduriklotsid.

Postitus Postitas malvatony »

andureid müüakse eraldi.piduriklotsidel ülaosas pisike auguke sees kuhu sisse käivad need andurid.ja need andurid on sellejaoks et hoiatavad millal on klotsivahetamise aeg. st,andurid kuluvad koos klotsiga. pidurdamist ei mõjuta need andurid üldse! kui andureid ei raatsi osta,siis ühenda anduri pistiku klemmid omavahel ära,seejärel kaob see teade sul ekraanilt
Taies
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Piduriklotsid.

Postitus Postitas Taies »

tänud nõuande eest :)
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Piduriklotsid.

Postitus Postitas Tim »

Pilt
Midagi sellist on minu masinal eelmine omanik teinud,ise ei ole neid kokkusõlmitud juhtmeid näppinud ja "probleemi pole",muidugi ise pead teadma mis sinu masina piduriklotsidega(seisukord) toimub!

Siin andurite hinna kohta ülevaade http://www.ladu24.ee/et/ladu1/2969/12,481" onclick="window.open(this.href);return false;
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Taies
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Piduriklotsid.

Postitus Postitas Taies »

malvatony kirjutas:andureid müüakse eraldi.piduriklotsidel ülaosas pisike auguke sees kuhu sisse käivad need andurid.ja need andurid on sellejaoks et hoiatavad millal on klotsivahetamise aeg. st,andurid kuluvad koos klotsiga. pidurdamist ei mõjuta need andurid üldse! kui andureid ei raatsi osta,siis ühenda anduri pistiku klemmid omavahel ära,seejärel kaob see teade sul ekraanilt
Mul on ikka seesama mure, ühendasin andurite juhtmed omavahel ära kuid "bremsbelag" ja "check" ei kadunud kompuutri ekraanilt kusagile. Ei tea kas olen ise loll ja teen midagi valesti või on sellel nipil veel mingi nüanss juures??

Ega ma ei pea ju neid kollaseid juhtmeid omavahel ühendama vaid ikka ju neid musti juhtmeid, mis pistikust edasi klotside poole lähevad??? Kui nii siis ühendasin ikka õigesti.
Pildilt ei ole ka eriti aru saada, et ,kuidas ja mida tehtud on.

On äkki kellelgi hüva nõu anda??
Kasutaja avatar
Tomzz
Administraator
Postitusi: 2264
Liitunud: 24 Jaan 2010 12:13
Auto: Ainult head autod😎
Asukoht: P.ä.r.n.U
Tänanud: 91 korda
Tänatud: 78 korda

Re: K: Piduriklotsid.

Postitus Postitas Tomzz »

Kas andurid on ainult esimestel või ka tagumistel klotsidel?
Old Opels Never Die,They Just Go FASTER!
Y32SE + LSD manu/3,2 ATM /3.0 manu
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Piduriklotsid.

Postitus Postitas Tim »

Minu masinal on piduriklotsi kulumisandur ainult esipiduritel.Foorumis on mingi teema läbi käinud,et uuematel masinatel pidi ka tagumistel piduritel kulumisandur olema :roll: ...seda saab üldiselt ratast alt ära võtmata vägagi lihtsalt kontrollida.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
op
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 27 Mai 2011 21:54
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Re: K: Piduriklotsid.

Postitus Postitas op »

Huvitav kas siis m6lemal pool esimesel we.Ma ei viitsinud teisepoole oma kyll allt ara v6ta ja seal kus juhipool see andur on siis k6rvalistuja pool ma kyll sellist asjandust ilma rattast eemaldamata ei nainud.
Bmw on diagonalis juhipool esimene ja tagumine k6rvalistuja pool kas Opeli siis pole nii .
EKs ma lammutan ykspaev k6ik rattad allt ara siis ehk naeb.Ostma peab nagu nii k6ik kuna anduri tuli hakas p6lema ja see vastu ketast juba,siis kui nyyd ruttu uued klotsid osta kas selle saab sealt ka elusalt katte v6i ei .
Bmw ei sa vahemalt ja kipun arvama et samma lugu on ka OPeliga.
E-30 M-technik 325i, F 02 730LD ,Opel Omega Caravan 2,5td
Kasutaja avatar
reims86
Huviline
Postitusi: 1107
Liitunud: 26 Jaan 2009 11:05
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Piduriklotsid.

Postitus Postitas reims86 »

Olen näinud B omegat millel on ees mõlemilpoolel andur, kuid näiteks minu 2004a omegal on ees ainult juhipoolel, kuid tagant pole uurinud.
Viimati muutis reims86, 01 Dets 2013 15:54, muudetud 1 kord kokku.
Omega FL 2,5 TDI 2002, Navara D40 2010a 8) , Audi A4 2,5TDI 1999a,
Westcoast
Huviline
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Nov 2011 21:22
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Piduriklotsid.

Postitus Postitas Westcoast »

Endal mul ees mõlemal ja taga olid mul samuti ja olen suht kindel kuna alles jaurasin siin piduritega kui pump peeti läks ja õhutada vaja oli, siis nad seal igatahes tolknesid kusjuures üks andur suht ära murdumas kohe kui sadulat vee korra vägistada :mrgreen:
Olnud rallikad: Audi 100, Opel Omega b sport, BMW 530d, Audi a6 2,5 tdi,Opel Omega 2,5 dti
Hetkel: Mercedes-Benz s320
zajets
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Piduriklotsid.

Postitus Postitas zajets »

Tõstaks uuesti selle teema korraks ülesse.
Probleem siis Omega B 2.5 125kw 95 esimeste piduriklotside kulumisandurite paigaldamisega.

Hakkasin siis piduriklotse vahetama ja samas ka andureid.
Kuna eelnevalt olid juba anduri juhtmed lihtsalt kokku pandud, et kompu ei näitaks seda veateadet siis küsimus:
Kuidas need andurid seal klotside külge käivad.
Sai ostetud forssist uued klotsid ja andurid, aga nüüd ei saa aru et kuidas ma need klotside külge peaksin ühendama.

Sellised klotsid ja andur:
Pilt:https://lh4.googleusercontent.com/-v-o0 ... 194437.jpg
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Piduriklotsid.

Postitus Postitas Tim »

Anduri otsa(metallist) torkad klotsi ülaosas olevasse avasse(met.klamber/ava).Anduri must osa jääb piduriketta poole,seal sees on juhe,mis anduri ära kuludes ka ise katki hõõrdub-sealt ka vastavalt vooluahela katkestus/veateade.
Õhtul panen pildi ka,kui teise arvuti tööle panen.

Iseasi on sul pistikutega.Kas autopoolne pistik ikka terve/olemas,kui sa kirjutad,et keegi on seal juhtmeid niisama omavahel kokku sõlminud.

Lubatud pilt.
Pilt
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Kasutaja avatar
AnvarV
Üldmoderaator
Postitusi: 1011
Liitunud: 17 Juul 2012 22:24
Asukoht: Rakvere/Tallinn
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 84 korda

Re: K: Piduriklotsid.

Postitus Postitas AnvarV »

reims86 kirjutas:Olen näinud Bomegat millel on ees mõlemilpoolel andur, kuid näiteks minu 2004a omegal on ees ainult juhipoolel, kuid tagant pole uurinud.
Vähe teemavälist, aga ma ei tea kas sul juhtus näpukas või ma üle pika aja näen jälle selle sõna kasutamist. :D
Ikka rahvas kasutab. :D
Vasta