Kalastus ja kõik sellega seonduv

Kõik mõtted ja arutelud klubi külalistele ja mitte klubilistele
MegaHabe
Klubiliige
Postitusi: 1976
Liitunud: 02 Mai 2006 13:08
Asukoht: lääne-virumaa tapa 55903622
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Kalastus ja kõik sellega seonduv

Postitus Postitas MegaHabe »

Selle nööriga on siis tõsine mässamine. Kas selle põjakaga kuskilt jõest ,järvest ei saa püüda :mrgreen:

Kas siis keegi on käind Forelli püüdmas kuis see käib ja kus kohas seda kala võib olla?
MInu õigekiri ei kuulu komenteerimisele!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=kFBVY8oH83A
broadcast
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kalastus ja kõik sellega seonduv

Postitus Postitas broadcast »

Eks me seepärast selle põhjaka sisseviimise ainult korra aastas ette võtamegi.. paras mässamine ja täppistöö on küll aga õnneks meil pole veel sassi läind. No ja kuigi on mul see mere põhjakas, kasutame meie seda ainult järves.. Kust sa seda merd siin Lõuna-Eestis võtad.. :lol:
Jõkke ei julgeks seda asja küll lasta..
MegaHabe
Klubiliige
Postitusi: 1976
Liitunud: 02 Mai 2006 13:08
Asukoht: lääne-virumaa tapa 55903622
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Kalastus ja kõik sellega seonduv

Postitus Postitas MegaHabe »

broadcast kirjutas:Eks me seepärast selle põhjaka sisseviimise ainult korra aastas ette võtamegi.. paras mässamine ja täppistöö on küll aga õnneks meil pole veel sassi läind. No ja kuigi on mul see mere põhjakas, kasutame meie seda ainult järves.. Kust sa seda merd siin Lõuna-Eestis võtad.. :lol:
Jõkke ei julgeks seda asja küll lasta..
Aga kuis kalaga on kes sinna otsa siis hakkab või on nii nagu Tim räägib, et enamus konksud tühjad?
ise ma arvanm, et ma vist loobun sellest :mrgreen: ma jään pigem õnge ja muu säärase juurde :lol: :lol:
MInu õigekiri ei kuulu komenteerimisele!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=kFBVY8oH83A
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kalastus ja kõik sellega seonduv

Postitus Postitas Tim »

Kus sa Megahabe tahad forelli püüdma minna,siis peaksid ikka natuke spinningupüüki praktiseerima ja nt.haugidega harjutama.Forell on eriline rabeleja ja väga ettevaatlik kala ja vajab natuke teistsuguseid peibutisi ja püüdmisvõtteid kui haug.Ise pead ikka väga vaikselt kuskil jõekaldal varjus olema,igasugused erku värvi riided tuleb ää unustada jne.
Minutedada peaks Narva jões,kärestikulistemas kohtades forelli olema,Kalastaja ajakirjast lugedes midagi nagu meelde jäänud.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
MegaHabe
Klubiliige
Postitusi: 1976
Liitunud: 02 Mai 2006 13:08
Asukoht: lääne-virumaa tapa 55903622
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Kalastus ja kõik sellega seonduv

Postitus Postitas MegaHabe »

Tim kirjutas:Kus sa Megahabe tahad forelli püüdma minna,siis peaksid ikka natuke spinningupüüki praktiseerima ja nt.haugidega harjutama.Forell on eriline rabeleja ja väga ettevaatlik kala ja vajab natuke teistsuguseid peibutisi ja püüdmisvõtteid kui haug.Ise pead ikka väga vaikselt kuskil jõekaldal varjus olema,igasugused erku värvi riided tuleb ää unustada jne.
Minutedada peaks Narva jões,kärestikulistemas kohtades forelli olema,Kalastaja ajakirjast lugedes midagi nagu meelde jäänud.
nu nääd kurt ma saan nii modi targaks veel TÄNUD Tim :lol: :wink:
MInu õigekiri ei kuulu komenteerimisele!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=kFBVY8oH83A
chandler
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kalastus ja kõik sellega seonduv

Postitus Postitas chandler »

aga siis seoses kalastamisega jälle kokkusaamiseks mõte.. et algajad ja mittealgajad võiks kokku saada ja kusagile kalale minna. :wink:
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Kalastus ja kõik sellega seonduv

Postitus Postitas mardus72 »

chandler kirjutas:aga siis seoses kalastamisega jälle kokkusaamiseks mõte.. et algajad ja mittealgajad võiks kokku saada ja kusagile kalale minna. :wink:
kusjuures mõte pole paha.Isegi võtaks ehk osa,pole ka aastaid enam kalastamisega tegelenud,aga võiks millalgi uuesti pihta hakata. :)
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
broadcast
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kalastus ja kõik sellega seonduv

Postitus Postitas broadcast »

chandler kirjutas:aga siis seoses kalastamisega jälle kokkusaamiseks mõte.. et algajad ja mittealgajad võiks kokku saada ja kusagile kalale minna. :wink:
Nüüd küll juba ilmad-ööd külmemad aga kuskil Emajõe ääres oleks ju igati äge... :roll: Tavaliselt neis kohtades ruumi kah piisavalt.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kalastus ja kõik sellega seonduv

Postitus Postitas Tim »

Megahabemele veel teadmiseks(kui juba ei ole kursis),et Kalale.ee foorum on olemas,seal kõiksugu kalandusvärki lahti seletatud ja ohtralt pildimaterjali vaatamiseks.Muidugi on soovitatav end kasutajaks registreerida,siis saad kõikidele asjadele ligi.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
MegaHabe
Klubiliige
Postitusi: 1976
Liitunud: 02 Mai 2006 13:08
Asukoht: lääne-virumaa tapa 55903622
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Kalastus ja kõik sellega seonduv

Postitus Postitas MegaHabe »

Idee kalastuse kohta ei ole halb mõtte emajõgi sobiks hästi ja kui pääks autuga ka ligi saama siis vahet ei ole ju kui küllm :mrgreen:
tänud Tim aadressi eest mul ongi vaja teada saada kuis Forelli püütakse sest varsti mul aega siis minna proovima.
MInu õigekiri ei kuulu komenteerimisele!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=kFBVY8oH83A
Kasutaja avatar
Omega 978
Huviline
Postitusi: 522
Liitunud: 09 Sept 2008 16:54
Asukoht: Tallinn/Anija
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kalastus ja kõik sellega seonduv

Postitus Postitas Omega 978 »

Omega 978 kirjutas:Kellel paati pole ja kala tahab saada siis soovitan soojalt! 8)
http://www.paadisoit.ee/index.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Vestid ja jutud kõik olemas,paate ka üsna mitu nii et minge proovima! ;)


http://www.facebook.com/pages/Paadilaen ... 52?sk=wall" onclick="window.open(this.href);return false;
Pilt
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kalastus ja kõik sellega seonduv

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Tim kirjutas:Kus sa Megahabe tahad forelli püüdma minna,siis peaksid ikka natuke spinningupüüki praktiseerima ja nt.haugidega harjutama.Forell on eriline rabeleja ja väga ettevaatlik kala ja vajab natuke teistsuguseid peibutisi ja püüdmisvõtteid kui haug.Ise pead ikka väga vaikselt kuskil jõekaldal varjus olema,igasugused erku värvi riided tuleb ää unustada jne.
Minutedada peaks Narva jões,kärestikulistemas kohtades forelli olema,Kalastaja ajakirjast lugedes midagi nagu meelde jäänud.

Haug on äärmiselt ettevaatlik kala.Terava nägemisega ja teistest kaladest erineb ta just selle poolest , et tema varitseb saaki päise päeva ajal ja hea nähtavusega saaki.Ta passib reeglina rohus, kalda ääres, põõsaste all.Kui midagi valesti passib edasi või laseb sealt jalga.

Sa võid haritud haugi silme eest läbi vedada vale värvi mänguga landi ta ei puutu ka seda isegi siis kui tal kõht väga tyhi.

Kui soovid suurt haugi saada kasuta alati veekogus leiduva söögi koopiaid.Viidikas, ahven või ta enda liigikaaslane.Konna võib proovida.
Siniste jms ja neoonlantidega on suurt kala keeruline saada.Isiklikult pole kunagi saanud.

Haug on äärmiselt terava nägemisega ja väga ettevaatlik kala.Tema sööb silmadega

Nooremad haugid rabavad sagedamini lambi lanti jms kuna jõud ei käi liigikaaslastest yle või on ka neil piisavalt süüa ja satuvad ka tihedamini kalamehe õnge otsa kuna pole veel haritud.Suure kala rohust välja meelitamine, mõnest hauakohast on püük omaette püük.Kuigi kirjandus väidab, et hauakoht ei ole v olla kõige parem koht saagi varitsemiseks
Mina lasen väiksemad alamõõdulised kalad tagasi ja palun vanaisadele tervisi saata.

Ma toon ühe näite.
Ühes jões on põõsa all üks vana jõesopi nurk- hauakoht.Kõrge kallas.Iga aasta ma käin seal ja iga aasta ta keerab end alt korra üles ja näitab ennast.Tuleb järgi landile ja pinna peale üles aga no ei puutu lanti nii,et kätte saaks.
3 korda on ta näitanud ennast aga no ei saa kätte.Aga tõsine vanavanaisa on ta seal.See aasta proovime jälle aga suurema landi ja ta enda liigikaaslase koopiaga.

Elussööta ei puutu see elukas


See kala värk on Teil küll igati väärt mõte.
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kalastus ja kõik sellega seonduv

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Ja samas võiksite ka omadest kogemustest ka kirjutada.Oma rekorditest ja huvitavatest kogemustest.

Enda suurimad

Haug 6kg kell 14 päeval lõõmava päiksega elusöödaga
Angerjas 1.250kg emajõgi tonka
Ahven 1.050 kg Kihu tagune toodrite vahe, tonka
Karp 7.2 kg

Oma silmaga ära nähtud vesipüks mis katkestas kalapüügi ja hiljem sadas süsimustast taevast kalu alla.

Naljakaid juhuseid on ka olnud.Elusööda kala püüdes hüppas hauginolk viidika veest välja tõstmise ajal sellele järgi ja maandus elusööda ämbris.

On ka kätte saamata jäänud vanaisasid varustuse purunemise ja võimalike püügitehnika jms vigade tõttu.

Seda haugi juttu täiendades väsitamise ajal ja üldse kui võimalik vältida kala pinnaletõusu ja veepinnal selle laksu tegemist ja läinud ta ongi
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kalastus ja kõik sellega seonduv

Postitus Postitas arska »

peaks kah siis panema paari kuu taguse kalal käigu pildid kus me s6braga saime latikaid ja mis olid mu elu k6ige suuremad latikad,k6ige suurem kaalus 3,2kg! :wink:
Image
broadcast
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kalastus ja kõik sellega seonduv

Postitus Postitas broadcast »

Omega Sport Packet kirjutas:Siniste jms ja neoonlantidega on suurt kala keeruline saada.Isiklikult pole kunagi saanud.
Heh, võta sa nüüd siis kinni... :roll: Sõbral on läbi aegade kõige rohkem haugi toonud Rapala Minnow Spoon rohuvaba lant, mis on helesinine, mustade sälkudega. Pole ammu näind lanti mis nii hambajälgi täis. Samas kiidab ka sinaka tooniga Proffessorit. Erkpunane pärlike keskel. Osad kiidavad ka forelli lantidest Meppsi pöörlevaid, küll sinist täppidega ja punast mustade täppidega... :roll:
Aga üldiselt see söögi koopiateema peab vist paika küll.

Endal erilisi silmapaistvaid rekordeid pole ette näidata..
Haugi rekord ka elussöödaga 4,5kg+ samuti lõõskava päikesega pea 30c kuumas kella 5-6 ajal õhtul.
Angerjas on jäänud vist ikka alla kilo, järvest küll.
Latikas ka sinna kilo-tiba alla Emajõest.
Muud kalad ei vääri märkimist kui välja arvata see, et sel kevadel sai tiiki lastud 10tk 400grammist karpkala, mis nüüd rõõmsalt tiigis sulistavad ja igapäevaselt etteantud sööta pugivad... :P
Vasta