Omegaga lumel,si*al,sopas,jääl..

Kõik mõtted ja arutelud klubi külalistele ja mitte klubilistele

Omega läbivus on võrreldes teiste autodega..

PÄRIS HEA
31
26%
HEA
30
25%
HALB
4
3%
PIGEM PAREM,KUI HALB
16
13%
KESKPÄRANE
24
20%
KEHVA POOLNE
13
11%
MIDAGI MUUD
2
2%
 
Hääli kokku: 120

Leprechaun
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omegaga lumel,si*al,sopas,jääl..

Postitus Postitas Leprechaun »

Lumistel teedel on Omegaga minu arust väga hea sõita. Jääl ja lögas saab ka päris rahuldavalt hakkama, musta jää peal liigub auto sinna kuhu ma tahan, kuid start jääl on vahest küll väga vaevaline. Samas märg ja natuke pehme muru sellele autole küll ei sobi. Ainukesed kohad, kus ma Omegaga kinni olen istunud ongi maja ees muru peal ja kenasti põhja peal, viimati paar nädalat tagasi :D
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Omegaga lumel,si*al,sopas,jääl..

Postitus Postitas Jospa »

Eelmine aasta kannatasin mingisuguste Vallai rehvide pärast päris kõrimulguni! Rehv oli nii kõva et alguses ei saanud kohapealt minema ja pärast ei jäänud pidama. Nüüd sõidan Continental Contiwinteriga, masu tõttu eemaldasin küll naelad aga ega see midagi muutnud talve sõidus - rehvidel hea pidamine. Automaat omegaga soovitaksin julgelt gaasi anda ja hooga minna läbi, see kuramuse edasi tagasi nõksutamine sobib ainult manuaaline, kui kinni oled.
arts
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omegaga lumel,si*al,sopas,jääl..

Postitus Postitas arts »

ise sõidan juba kolmandat talve Fulda rehvidega - naelad enamus veel alles ja muster ka korralik - ning mis peamine, pole veel kordagi kinni jäänud :wink: raske omega jaoks soovitan neid rehve küll!
rosco
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omegaga lumel,si*al,sopas,jääl..

Postitus Postitas rosco »

Rehvid sellised suht keskmised ja juba suutsin täna korraks kinni jääda. Kuna harjunud 1000kg esiveolisega,mis läheb igaltpoolt läbi,siis tuleb vist ümber õppida ja hakkata vaatama,kuhu sõidan.
vivaldi
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 12 Jaan 2008 20:10
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 5 korda

Re: Omegaga lumel,si*al,sopas,jääl..

Postitus Postitas vivaldi »

Omega A ei ole mul kül pikka aega olnud, aga lumel on ta kül lootusetu võrreldes mu teise auto Rekordiga. Ei tea, kas tõesti loeb, et Omega on automaat. Rehvid on iseenesest mõlemal autol samad ja ka kulumis aste on sama.
MB W211 E320CDI, Opel Omega B C20NE
Mimm
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omegaga lumel,si*al,sopas,jääl..

Postitus Postitas Mimm »

Minul on sellest driftimisest juba villand. Päev otsa muudkui vaata, et autol valel ajal külge ette ei tõmba. Ja kooli ees jäin täna 2 korda kinni. Samas positiivne - kaks naist suutsid vabalt välja tõugata. Kui lumi nüüd lõpuks ära läheks, siis oleks mul jälle hea meel, et mul tagaveoline on :roll:
MegaHabe
Klubiliige
Postitusi: 1976
Liitunud: 02 Mai 2006 13:08
Asukoht: lääne-virumaa tapa 55903622
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Omegaga lumel,si*al,sopas,jääl..

Postitus Postitas MegaHabe »

ei ole veel ükskitallv niiviisi mööda läind ,et ma ei peaks kaevana ja lükkama :D
MInu õigekiri ei kuulu komenteerimisele!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=kFBVY8oH83A
martin83
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omegaga lumel,si*al,sopas,jääl..

Postitus Postitas martin83 »

Omal on 100kw bensukal väga korralikud Masteri naelad ja suhteliselt mõistlikult sõidab, eks tagumine ots vähe rohkem liigub, kui esiveolisel, kuid siiani on Masterid mind suhteliselt positiivselt üllatanud. Samas eile sumpasin ühe 3 liitrise automaadiga lumes, millel Vallai suhteliselt hea mustriga lamellid all ja no täiesti võimatu on sõita, ratas käib all ringi, auto edasi ei liigu. Lõpuks jäin kinni ka.

Ja kõigi aja jooksul omatud Omegate puhul olen täheldanud, et talveks minu sõidustiili juures on ainult nael õige, lamelliga pole midagi teha.
Mr.Black
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omegaga lumel,si*al,sopas,jääl..

Postitus Postitas Mr.Black »

Mul olid Omegal mingid Kumho lamellid all millel olid vihmasooned? sees. Külgpidamise üle ei saanud kusjuures väga kurtagi, aga vedamine/pidurdamine oli täiesti teine oopel(r).
Zoa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omegaga lumel,si*al,sopas,jääl..

Postitus Postitas Zoa »

4-s selle teema hooaeg läinud juba jõudsalt käima (koos vana foorumi teemaga)

Ütleks et see pidev lumesadu hakkab ikka närvidele juba käima, iga hommiku on praktiliselt autol ca 5-10cm lund. Kõhupeale kinnijäämisest ma ei räägi, ja sogast roomab ka vaikselt ilma tuuritamata läbi, aga V177U kui 10cm jääd ühe taguratta alla jääb siis on lõplikult piiksus.
Läbivus on ikka tagasihoidlik, esiveoline mondeo millega sõidan on nagu maastur võrreldes paksukese omegalitaga.

Ise tunnen see talv TC-st puudust, väga lihtsalt kipub ratast ikka ringi viskama 2 hooeag talvekatel alles.
Andreas0110
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omegaga lumel,si*al,sopas,jääl..

Postitus Postitas Andreas0110 »

Mind veel ropendama pole võtnud kinnijäämine- isegi mitte siis kui ükskord kodust lahkudes neli korda labidat tarbima pidin. Tagurpidi lastes kipub ikka minema sinna kuhu tahab minna pahatihti, seeeest edapidi sõit korvab selle 100% :D
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Omegaga lumel,si*al,sopas,jääl..

Postitus Postitas mardus72 »

Mimm kirjutas:Minul on sellest driftimisest juba villand. Päev otsa muudkui vaata, et autol valel ajal külge ette ei tõmba. Ja kooli ees jäin täna 2 korda kinni. Samas positiivne - kaks naist suutsid vabalt välja tõugata. Kui lumi nüüd lõpuks ära läheks, siis oleks mul jälle hea meel, et mul tagaveoline on :roll:
Sa oleks ikka pidand selle 2,5-se tookord ära ostma,oleks veojõukontrolliga saba kontrolli all hoidnud. :)
Aga mina tunnen just talvel rõõmu,et on tagaveoline.Suvel poleks väga vahet.Ja ronimisvõime on minu omegal küll hea.olen läbivuse ja teelpüsivusega rahul.Ja hea on kurvis ja eriti ringteel gaasiga mängimisega sõidusuunda korrigeerida.Natu gaasi ja nina on õies suunas.See ju positiivne.Esiveolisel peaks hea käsipidur selleks otstarbeks olema,aga pidur teatavasti on kiiruse surm :lol:
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omegaga lumel,si*al,sopas,jääl..

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Terve talv alles ees

Nüüd hakkab sulaks minema ja kinnisõidetud lumest vajusid esirattad läbi, ei aita see LSD jutt seal taga mitte üks raas, ei aita ka parem rehv.Ei edasi ei tagasi

Kui teeolud on kehvad ja kaalujaotus on lagi naljakas sel autol siis ääb hätta.
Labidas ja liivakott pgagassi.

Ja olgem ausad, see talv on lume ja teeolude poolest raske
fallschirmjager
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omegaga lumel,si*al,sopas,jääl..

Postitus Postitas fallschirmjager »

see just nõme ongi, et esiots mega raske võrreldes taguotsaga ja tihti esirattad vajuvad, omega on ainult maantee auto.
Zoa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omegaga lumel,si*al,sopas,jääl..

Postitus Postitas Zoa »

töö aknast silmitsen oma oomit mis on 10cm lumes lõplikult kinni (lumi ulatub tag rehvi ja velje vahelise piirini), st isegi nõkutada ei saa... pean vist jala koju minema
sorry mina ei kavatse liivakotiga emmi mängida talviti, tundub et see auto meie kliimasse/ talve ei sobi
4x4 hind on ka nii meeletult kõrge et alla 3000 EURI- mingit sõidetavat raami osta ei saa, kevadel tulevad hinnad alla siis peab vist autot vahetama hakkama.
Vasta