K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitused, mis on seotud valgustusseadmetega
paikas
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas paikas »

Tere.

kas oskab keegi rääkida sel teemal kaasa ja, et mis releed oleks vaja, ja mis kuhu ühendada, et tuled lülituksid põlema kui auto käima läheb.


Samas otsin ka, et mis süsteemiga saaksin ma oma oomile follow me home tuled. Netist veel leidnud pole.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas Jospa »

paikas kirjutas:Tere.

kas oskab keegi rääkida sel teemal kaasa ja, et mis releed oleks vaja, ja mis kuhu ühendada, et tuled lülituksid põlema kui auto käima läheb.


Samas otsin ka, et mis süsteemiga saaksin ma oma oomile follow me home tuled. Netist veel leidnud pole.
Fallow me saab kuskil alarmi paigaldajate juures lasta peale panna, et kui avad uksed siis lähevad tuled põlema ja relee põleb seal mingi kuni 60 sekundit. Keegi meil kunagi müüs seda süsteemi 600.- ja täitsa tutikas, kuid see oli vanas foorumis, vaata arhiivi ehk saad sealt abi.
Automaatne tulede süsteem, sellele süsteemile pääsed kunde poolses jalgade juures olev sein seal pidi olema see relee vms süsteem.
paikas
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas paikas »

automaatsete tulede pistik on jah olemas aga releed pole.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas Tim »

arhiiv/viewthread.php?tid=5281" onclick="window.open(this.href);return false;
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
paikas
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas paikas »

leidsin nüüd ka lihtsa skeemi kuidas saab lisa päevasõidu tulesid ära kustutada mittemillegi muuga kui lihtsalt lähitulede põlema panemisega.
paikas
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas paikas »

sheerime skeemi siis.
kahjuks ei tea ikka veelmilline oomil on lähitulede relee, muidu mul juba asi toimiks. isa autole ratsisin peale ja toimib hästi.
see plaan või idee tekkis mul tegelikult juba detsembri lõpus, et kuna esimesest jaanuarist ei pea päevasõidu tulede olemasolul lähi tuled põlema ja park tuled ka esimesest enam mitte. Võtsin siis kätte eelmine envee ja hakkasin releedega mängima ja testima. peale teist korda pirnide läbi laskmist sain asja selgeks ja toimima.

üritasin joonistada nii lihtsalt kui võimalik.

Pilt
malvatony
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas malvatony »

parandan,uus liiklusseadus hakkab kehtima esimesest juulist ikka, mitte jaanuarist.
paikas
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas paikas »

kuna muudatuse kehtimise algus on 1. juuni 2011 siis ei saa ju seaduse muudatuse muudatust vastu võtta, kui seaduse muudatus hakkab kehtima hiljem kui seadus ise. :lol:
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas mardus72 »

paikas kirjutas:kuna muudatuse kehtimise algus on 1. juuni 2011 siis ei saa ju seaduse muudatuse muudatust vastu võtta, kui seaduse muudatus hakkab kehtima hiljem kui seadus ise. :lol:
See näpukas parandati siiski juba enne jõule ära.Seadus hakkab kehtima1-st juulist
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
o:mega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas o:mega »

See kahe releega skeem on suht ebamugav. Otse süütest hakkad käivitamise ajal tulesid plõksutama. Võta sellesama automaatse tulede lüliti pistikust voolud-massid. Täna sai huvi pärast seda skeemi uuritud. Või veel lihtsam- osta originaalrelee.
paikas
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas paikas »

see on üldine mitte omegale, enamus autodel pole originaalis automaatseid päevasõidu tulesid
o:mega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas o:mega »

Kuna tegemist Omega foorumiga siis ma eeldan kõigepealt et tegu Omegaga. Muide originaalis juhib lülitust õlirõhu andur.
Joh
Huviline
Postitusi: 45
Liitunud: 02 Dets 2007 13:53
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas Joh »

Mul on need automaatsed, vist Rootsi jaoks tehtud seeria auto vms :P Ma ei tea, kui ütlete, kus see plokk asub, võin välja võtta ja maha müüa :P
paikas
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas paikas »

kõrvalistuja jalgade juurest kui eemaldad kas kickplate'i või siis pardadšoki siis ukseposti küljes peaks näha olema, ei tea kas kickplate eemaldamisel küll kätte saab, kuid kui olen kindalaegast eemaldanud paar korda siis ilusti paremalpool ääres näha pistik, mul omal seal releed küljes pole ja kui aus olla siis ei tea ka milline see olla võiks.
Joh
Huviline
Postitusi: 45
Liitunud: 02 Dets 2007 13:53
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas Joh »

Hmm no kui keegi tahab osta, siis võin otsida :P Mind eriti ei eruta need automaattuled.
Vasta