K: Omega 95 murrab keerates.(Viga leitud)

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
Vasta
paikas

K: Omega 95 murrab keerates.(Viga leitud)

Postitus Postitas paikas »

Tere.

huvi pärast küsiks, et kas on kellegil tekkinud sarnane anomaalia, lihtsalt lambist, et mingist hetkest alates hakkab nagu tagasillas sellised murdvad raksud käima jõulisemalt vasakule keerates?
Viimati muutis paikas, 08 Veebr 2011 21:58, muudetud 1 kord kokku.
risto
Huviline
Postitusi: 458
Liitunud: 28 Dets 2008 20:09
Asukoht: tartu/turku

Re: K: Omega 95 murrab vasakule keerates.

Postitus Postitas risto »

võibolla differ kutu?
paikas

Re: K: Omega 95 murrab vasakule keerates.

Postitus Postitas paikas »

ma niipalju kinni istunud, et väga ei imestaks kah, kuid ise arvan, et kas rattalaager või stabika varda ots?

aga igaksjuhuks küsingi abi, et äkki kellegil sama jama olnud. HMM... samas automaadil on ju LSD? kui jah siis jah differ kutu, sest viimati kui kaapima pidin siis ei vedanud mõlemad rattad korraga.
risto
Huviline
Postitusi: 458
Liitunud: 28 Dets 2008 20:09
Asukoht: tartu/turku

Re: K: Omega 95 murrab vasakule keerates.

Postitus Postitas risto »

paikas kirjutas:ma niipalju kinni istunud, et väga ei imestaks kah, kuid ise arvan, et kas rattalaager või stabika varda ots?

aga igaksjuhuks küsingi abi, et äkki kellegil sama jama olnud. HMM... samas automaadil on ju LSD? kui jah siis jah differ kutu, sest viimati kui kaapima pidin siis ei vedanud mõlemad rattad korraga.
kui mõlemad rattad kiilaka peal ei hakkagi LSD toimima.
vähe suuremat jõudude erinevust vaja ratastele.
aga arvan,et differ õhtal,sest mul on katki läinud nii tava,kui ka LSD differ ja mõlemad on just keerates hakkanud ragistama ja lõhkuma..
kus sa said info,et atm kastiga alati LSD.. see ei vasta tõele
paikas

Re: K: Omega 95 murrab vasakule keerates.

Postitus Postitas paikas »

ei see, et automaadil LSD pole just jah pädev jutt, kuid nagu enda omast aru saand olen siis minu omal on, sest lumel kinni istudes vedas mõlemat ratast aga kiilasjääl jah kerib ainult 1


aga kuidas ma saaksin kontrollida, et kas on diffri viga? Sest auto liigub ja sõidab ja kõik, kuid lihtsalt järsult vasakule keerates murrab, nagu siis kui esiveolisel šarniir täiesti läbi ja pooltelje ots on ujuvalt kinnitatud.
roodla
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 16 Apr 2007 07:41
Asukoht: Valgamaa

Re: K: Omega 95 murrab vasakule keerates.

Postitus Postitas roodla »

paikas kirjutas:ei see, et automaadil LSD pole just jah pädev jutt, kuid nagu enda omast aru saand olen siis minu omal on, sest lumel kinni istudes vedas mõlemat ratast aga kiilasjääl jah kerib ainult 1


aga kuidas ma saaksin kontrollida, et kas on diffri viga? Sest auto liigub ja sõidab ja kõik, kuid lihtsalt järsult vasakule keerates murrab, nagu siis kui esiveolisel šarniir täiesti läbi ja pooltelje ots on ujuvalt kinnitatud.
Kontrolli esisillas kõik üle, et hoovad ja otsad kinni oleks.
Pendelhoob võib lahti olla.
See, et differ katki oleks ei mõjuta keeramist niimoodi kakkudes.

Diffri raksumine tuleneb sellest kui pulgad oma pesadest väljas ja hakkavad hammakad närima otsast juba. Juhul kui LSD siis ristid katki ja samuti tükid käivad igaltpoolt läbi.
paikas

Re: K: Omega 95 murrab vasakule keerates.

Postitus Postitas paikas »

avastasin ühe lisa sümptomi veel juurde ka, et sõites kiirusel üle 90km/h on roolil nagu lõtk sees. muidu seda pole ja samas ka kisub paremale nüüd õrnalt.

Aga murdmine tuleb just nagu tagumisest osast.
paikas

Re: K: Omega 95 murrab vasakule keerates.

Postitus Postitas paikas »

veaks on mingi regulleerimis varras mille otsas kuulliigend, see laseb tagasillal ühte ratast murda.
Jyrka

Re: K: Omega 95 murrab vasakule keerates.

Postitus Postitas Jyrka »

Ma pole küll Omega ehitusega üleliia tuttav, aga nt Vectra B-l kipub järske haake tehes summuti vastu keret lendama.
Igaks petteks panin kirja, et sellist jama võib ka esineda :P
paikas

Re: K: Omega 95 murrab vasakule keerates.

Postitus Postitas paikas »

no vecul on ju tala peal täis sild ka taga. Oomidel on sõltumttu vedrustus ikka ja just täitsa murrab tagaratast, selle vältimiseks tegelikult ongi see regulleerimis varras mis on ka üksnes omegatel sillas kõige kallim jupp :lol: sellega regulleeritakse tagaratta vertikaal kalle paika. Kui selle varda sarniir läbi on nagu minu oomil siis saab tagaratas vertikaal kaldes nihkuda kuni 1cm aga 15" velje kohta 1cm on juba pöördel peaaegu meeter ja seega murrabki tagarattast autot.
Jyrka

Re: K: Omega 95 murrab keerates.(Viga leitud)

Postitus Postitas Jyrka »

läheb OT-ks, aga sõltuv vedrustus on vaid nõrgema mootoritega A Vectratel :wink: Kõik, mis sealt üles ja edasi on sõltumatu.
paikas

Re: K: Omega 95 murrab keerates.(Viga leitud)

Postitus Postitas paikas »

ei tea eile sai oldud 2,5 v6 vecu b põhja all ja täitsa tala jookseb ühest silla otsast teise.
Jyrka

Re: K: Omega 95 murrab keerates.(Viga leitud)

Postitus Postitas Jyrka »

seda jama ma küll kommenteerida ei mõista.
2.0 on sõltumatu
Vasta