Esiklaasi vahetus??

Interjööri & Eksterjööri puudutavad postitused
Vasta
sonyc
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Esiklaasi vahetus??

Postitus Postitas sonyc »

Tere. Paluks abi foorumi kaaslaste käest esiklaasi vahetusel. Uus klaas on olemas,ning tean kuidas vana klaasi kätte saada ,kuidas aluspind ära puhastada ja praimeriga üle teha. Küsimus aga selles et kui vana eest ja uus kõrval (kasutaksin vana tihendit ja iluliistu) siis kas tihend tuleb kohe klaasi külge panna ja siis iluliist sinna sisse ning alles siis tõsta uus klaas paika või tihend klaasi külge,siis tõstaks paika,laseks kuivada liimil ja siis alles see iluliist sinna tihendi sisse .Et see asi on mul nüüd nagu segadust tekitav.
PS.Üldiselt see vana iluliist ei taha enam praegugi selle tihendi soones istuda,kas on üldse mõtet vana tagasi panna. Uued on kole kallid.
Igasugune abi on teretulnud. Tahaks homme uut ja selget klaasi ette saada :D
autoks siis pommikindel omega B 97a 85 kw.
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Esiklaasi vahetus??

Postitus Postitas Q-tok »

Tihend klaasi külge ja klaas ette ja pärast vaatad kuidas selle iluliistu sinna saad või ostad korralikuma iluliistu mida parem panna.
sonyc
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Esiklaasi vahetus??

Postitus Postitas sonyc »

Ok, kuid kas tihendi sisse peab ka klaasiliimi panema ,et klaas tihendi sees paremini kinni oleks(jääks)?
Kui palju liimi üldse minna võib ,kas ühest tuubist piisab?
Kas on võimalik et hoopis tihendi soon on ajapikku lihtsalt laiali vajunund ja nüüd seepärast ei seisa iluliist enam tihendi soones või väsib ikkagi iluliist ära.
Olen kuulnud et üldiselt pidavat vanad liistud alati tagasi saama kui just puruks ei ole.
Q-tok kirjutas:Tihend klaasi külge ja klaas ette ja pärast vaatad kuidas selle iluliistu sinna saad või ostad korralikuma iluliistu mida parem panna.
Aga kas iluliistu paned ikkagi siis kohe paika kui klaas ees..st liim veel värkse,,või on mõtekam lasta kuivada ja siis ,kuna liistu tihendi sisse pressides võib ju klaasi liiga palju kogemata alla suruda!!
Stig
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Esiklaasi vahetus??

Postitus Postitas Stig »

1 tuubist liimist jääb kahjuks natuke väheks
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Esiklaasi vahetus??

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Vana tihendi kasutamisega on agasid.

Uus klaas ette, ei uste paugutamist ei auto tunkimist ei pesu ei keemiat ja lahtiste akendega sõita ka ei soovitata.Vältida auklikke teid jms.48h kuni 2 nädalat
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Esiklaasi vahetus??

Postitus Postitas Q-tok »

sonyc kirjutas:Ok, kuid kas tihendi sisse peab ka klaasiliimi panema ,et klaas tihendi sees paremini kinni oleks(jääks)?
Kui palju liimi üldse minna võib ,kas ühest tuubist piisab?
Kas on võimalik et hoopis tihendi soon on ajapikku lihtsalt laiali vajunund ja nüüd seepärast ei seisa iluliist enam tihendi soones või väsib ikkagi iluliist ära.
Olen kuulnud et üldiselt pidavat vanad liistud alati tagasi saama kui just puruks ei ole.
Q-tok kirjutas:Tihend klaasi külge ja klaas ette ja pärast vaatad kuidas selle iluliistu sinna saad või ostad korralikuma iluliistu mida parem panna.
Aga kas iluliistu paned ikkagi siis kohe paika kui klaas ees..st liim veel värkse,,või on mõtekam lasta kuivada ja siis ,kuna liistu tihendi sisse pressides võib ju klaasi liiga palju kogemata alla suruda!!
Tihendi sisse ära liimi pane.
Eks seda iluliistu ole aega hiljem ka panna, ei ole vaja kohe panna.
Mina olen tavaliselt ühe tuubiga hakkama saanud.
sonyc
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Esiklaasi vahetus??

Postitus Postitas sonyc »

Suured tänud kõigile abi eest. :)
Kohe homme hakkan uut klaasi ette panema ja seda vanat iluliistu hetkel siis ette toppima ei hakka,vb leian korralikuma kusagilt. :roll:
Tänan.
Kermo
kalmer1102
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Esiklaasi vahetus??

Postitus Postitas kalmer1102 »

Lase liim ikka soojaks ka ennem! Läheb lihtsamalt.
sonyc
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Esiklaasi vahetus??

Postitus Postitas sonyc »

Teen seda kindlasti :)
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Esiklaasi vahetus??

Postitus Postitas Tim »

Mina lasksin kalaasi teadjamal mehel paigaldada...see tüüp pani nii tihendi kui ka alumise nö.iluliistu klaasi serva pidama,siis keeras klaasi teistpidi ja siis liim ja siis klaas paika.Minu meelest käis ikka asi väga lihtsalt ja kiirelt.
Niipalju õpetuseks,et liim tuleb klaasile lasta nö.tagurpidi V tähe kujuliselt,~1,5cm.kõrgune "kiht".Lihtsalt igaks juhuks mainin...
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
randoska
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Esiklaasi vahetus??

Postitus Postitas randoska »

Vanat liistu suht raske tervelt kätte saada, olen ise vahetanud omegal klaasi ja soovitan soojal uut liisturingi, endal juba palju lihtsam.
Kui vana klaas eest ära, siis hakka kerele jäänud liimi lõikama soovitan midagi väga teravat nii et kerele jääks imeõhuke kiht vanat liimi.
Puhasta kogu kere pind kuhu klaas jääb, töötle kere, kui ka klaasi liimitav pind spets activaatoriga, seejärel krundi aktivaator üle(klaasil kui ka kerel.
Kui see kuivanud aja liimi potsik soojaks (tuleb kergemalt tuubist välja), Lase kerle vana jälje järgi V-tähekujuline liimikiht(õigel liimil on see spets otsik juba kaasas, Ise olen veel suuremaks V-ks lõiganud, et liim jääks kõrgemale)
Paigalda klaasile kõik liistud külge, kasuta teipi liistude kinnitamiseks klaasile(kindlasti ainult välisküljel).
Pane ka katusele teibid valmis et saaksid etteliimitud klaasi kinnitada katusega.
tõsta klaas ette, klaas peab enamvähem oma raskusega ise paika vajuma, kasuta katusel olevaid teipe et klaas ei vajuks allapoole.
PEAB KA SEDA JÄLGIMA ET PEALE LIIMI KERELEKANDMIST EI TOHI LIIM JÄÄDA KUIVAMA ILMA KLAASITA KAUEMAKS KUI 5-MINTI
Vasta