K:Salong külm omegal

Interjööri & Eksterjööri puudutavad postitused
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Salong külm omegal

Postitus Postitas Tim »

Omega Sport Packet kirjutas:Peale jahutusvedeliku vahetust on vaja õhutada ja õhutamisel ka salongiradikas pundis
Ei ole mina oma masinal "spetsiaalset õhutamist"läbi viinud kordagi,jahutussüsteem on umb. 10 korda tühjaks tehtud.
Kallad veidi üle normi jahutusvedeliku,mootor käima,lased soojeneda koralikult,kontollid lekkeid.Mootor seisma ja natukese aja pärast kallad jahutusvedelikku veidi peale ja ongi kõik.Pm.järgmine päev olen igaks juhuks üle kontrolinud,kuigi on tasemeandur paisupaagil olemas,mis hoiataks kui tase liiga madal on.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Salong külm omegal

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Kuidas sa tyhjaks teed?

Tim see mida sa teed ongi tegelikult õhutamine.

Diisli õhutamine on suts keerulisem
Omega3
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Salong külm omegal

Postitus Postitas Omega3 »

Omega Sport Packet kirjutas:Peale jahutusvedeliku vahetust on vaja õhutada ja õhutamisel ka salongiradikas pundis

Pilt

Temp.kõikumist võib paisupaagikork põhjustada, õhk sees, termostaat, ummistus, leke, pragu paisupaagis kuskil jne,norm mitte töötav temp. andur-seier
Sai leitud ülesse kolmikkraan,mingeid lekkeid ei tuvastad ja voolikud oid kinni..Peenike voolik tundub mulle et läheb salongi.
Kuna jahutus radikas oli ülevalt soe ja alt külm,siis sai papp tükk ette pandud..Nüüd hoiab temperatuuri kõrgemal ja läheb radiaator soojaks ja temertuur pisut kõrgemal...ja peaks ütlema et tuleb sooja nõksu rohkem...kui siiski sellist leiget.
Arvatavasti peaks kolmikkraani ära vahetama ja vaatama kas mingeid muutusi toimub.
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Salong külm omegal

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Tundub nii

Kusjuures ega ei kipu nägemagi seda asja , et lekib.

Minul oli kogemus ühe kraaniga, kus samamoodi peale 90 kraadi hakkas temp.näidik veiderdama ja kippus palavaks minema aga siis oli paisupaagist ka selgelt kadu näha.

Lumi oli maas ja jälgi mööda sai järgi mindud siis korralik rida oli ikka maas. umb 150m vahemaa peal siis 3l sai mõõdetud

Huvi pärast sai seda kraani siis testitud ka.Vedelik normi ja kanali peal sai sooojaks aetud mootor ja siis kui tuli tasub sealt eemale hoida igatahes, ääre vahelt lahinal tuleb välja.

Sa vöid seda väikest vaakumvoolikut vaadata ,kas seal vaakum ka olemas on kui seda ei ole siis kraan ei toimi jne.

Ecoteci puhul millel see kolmikkraan ja kliimaautomaatika tasuks silm peal hoida mootori temp.näidikul ja ka armatuuris seieril.
Halbade asjade kokkulangevusel kui seier temp.näidik ei tööta ja see kraan streikima hakkab ja paisupaagitasemeandur ka mingit märku ei anna siis jahutusvedeliku tugeva lekke puhul võib mootorile korralikult haiget teha.

Huvi pärast kui kraani vahetad võid ristlõike tegemiseks lahti saagida vms ja vaadata , mis karu kõhus.V olla on katlakivi sees mida iganes, õline näiteks uurida seda asja.

Edu
Kasutaja avatar
reims86
Huviline
Postitusi: 1107
Liitunud: 26 Jaan 2009 11:05
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Salong külm omegal

Postitus Postitas reims86 »

Mis puutub kolmikkraani lekkimisele, siis mul oli juhus, et lahinal jooksis suht tühjaks vedelikust, aru ei saanud kuskohast ja nii kaks korda, kuid viga jäigi selgusetuks, kuna pärast seda oli kõik korras kuni auto lõpuni ca pool aastat igapäevast kasutamist.
Omega FL 2,5 TDI 2002, Navara D40 2010a 8) , Audi A4 2,5TDI 1999a,
arxsss
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 25 Veebr 2008 19:56
Asukoht: Harjumaa raasiku vald
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

Re: K:Salong külm omegal

Postitus Postitas arxsss »

oskab keegi öelda,et mis andur seda kolmikkraani vaakumklappi juhib.mul pole seal mingit vaakumit.või rakendub see tööle siis,kui kont tööle panna.kont pole mul kunagi töötand.
Kasutaja avatar
offkicker
Huviline
Postitusi: 145
Liitunud: 03 Juun 2011 16:01
Asukoht: Põlva/Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Salong külm omegal

Postitus Postitas offkicker »

mul ka jama salongi soojaga peale plokikaane vahetust
2.5 diisel
sõites midagi õrnalt tuleb aga kohal seistes tuleb täitsa jahedat salongi...
samas mootori temp on on pidevalt ~92C ehk siis täiesti paigas ja ei kõigu väga kuhugi...
õhutatud on...seda kolmikkraani seal vahel polegi, seega peaks salongi koguaeg ainult kuuma tulema, ainult LO asendis tuli vist jahedamat

veepump sai ka vahetatud kuigi vana veel toimis (lihtsalt oli näha et on kulunud)...
tsirkulatsioonipump kas on taga või mitte, vahet pole (kusjuures seda siiamaani taga polnudki, juhe oli maha lõigatud aga salongis oli soe ja mootori temp oli ka paigas)
tervitaks siinkohal kasutajat vivaldi :x
Ω 2.2 DTI 2000a / Ω 2.5 TD 1999a / Ω 3.0 1998a / Ω 2.5 DTI 2003a / A6 1.9tdi / A6 quattro 2.5tdi / Insignia 2.0 CDTI 2009a
M: 2.0DTI ja 2.5DTI osadeks
arxsss
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 25 Veebr 2008 19:56
Asukoht: Harjumaa raasiku vald
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

Re: K:Salong külm omegal

Postitus Postitas arxsss »

Omega3 kirjutas:
Omega Sport Packet kirjutas:Peale jahutusvedeliku vahetust on vaja õhutada ja õhutamisel ka salongiradikas pundis

Pilt

Temp.kõikumist võib paisupaagikork põhjustada, õhk sees, termostaat, ummistus, leke, pragu paisupaagis kuskil jne,norm mitte töötav temp. andur-seier
Sai leitud ülesse kolmikkraan,mingeid lekkeid ei tuvastad ja voolikud oid kinni..Peenike voolik tundub mulle et läheb salongi.
Kuna jahutus radikas oli ülevalt soe ja alt külm,siis sai papp tükk ette pandud..Nüüd hoiab temperatuuri kõrgemal ja läheb radiaator soojaks ja temertuur pisut kõrgemal...ja peaks ütlema et tuleb sooja nõksu rohkem...kui siiski sellist leiget.
Arvatavasti peaks kolmikkraani ära vahetama ja vaatama kas mingeid muutusi toimub.
kas oled jõudnud kolmikraani ära vahetada ja kas läks paremaks.
Soebralik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Salong külm omegal

Postitus Postitas Soebralik »

Kahjuks on asi poolikuks jäänud.
Mul hakkas jahedusega jama peale eile õhtul. Päeval oli veel mõnus ja soe, õhtul tuli vaid jahedat või õrnalt leiget õhku.
Täna sama asi.
Soebralik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Salong külm omegal

Postitus Postitas Soebralik »

Loen ja loen ja selge on see, et Omegade puhul juhtub üsna tihti, et aknad väga udused ja salongi sooja ei tule.
Enda auto puhul arvan, et ka selle jaheduse taga on mingi klapp, mis vales asendis ja õigesse enam ei lähe.
Ning üldjuhul tõsise probleemiga ka lahendust ei siit ega mujalt leita.
rohelineomega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Salong külm omegal

Postitus Postitas rohelineomega »

Mootori temperatuuri saan üle 90c aga salongi puhub väga leiget õhku.
rohelineomega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Salong külm omegal

Postitus Postitas rohelineomega »

Salongiradikas vahetatud ja auto jälle soe.
Soebralik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Salong külm omegal

Postitus Postitas Soebralik »

Minu Omega jahutusvedeliku temperatuur püsib vahemikus 92 ... 98 kraadi. Sisseminev toru on kuum, välja tulev leige.
Aeg-ajalt lülitab kindla puhumise pealt ise automaatseks ja siis paneb ventilaatori täielikult seisma. Tagumisele istmele puhub ainult külma, mitte päris seda õuest tulnud külma, vaid midagi vahepealset. Kohati jääb selline mulje, et salongi temperatuuri mõõdab valesti ja sealt osad probleemid.
Kasutaja avatar
Ove
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 08 Okt 2011 22:17
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: K:Salong külm omegal

Postitus Postitas Ove »

Mul oli kliima tagant pistik lahti, ühendasin ära, kuid ikka ei toiminud, juhile ja taha tuli külmleiget.
Aitas restart (auto ja off korraga all hoida, kuni vaikus).
ovetegemised.wordpress.com
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Salong külm omegal

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Järelikult ei liiguta ahjus sees siibreid õieti..
Kui sa kolmikraani uurid lähemalt siis serva all on pisikesed augud vot sealt ta lahinal välja pillub seda kui kraaniga jama.Teinekord on ka näha mingeid lekkimise jälgi peal, nired või katlakivi moodi ollust kuskil.Miks see kraan saba annab tihti arvan, et jahutussüsteemis on mingeid tahkeid osasid vms mis seda lõppemise protsessi kiirendab, vaakumiga jama jne
Vasta