K: Omega B tagaklaasitõstukid

Interjööri & Eksterjööri puudutavad postitused
Vasta
OmegaB
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K: Omega B tagaklaasitõstukid

Postitus Postitas OmegaB »

Sain auto nii, et tagaaknad kuidagi alla üles ei käinud kuna polnud ühtegi lülitit või käsikangi.
Niisiis võtsin uksepolstri lahti ning vaatasin mis sealt vastu vaatab.
Kes oskab kaasa rääkida, nende pistikute ja "mootorite" mis ma arvan, et on el. tõstukite mootorid.
Käigukangi juures hetkel esiakende el. nupud ning käigukangi juurest rohkem pistikuid ei paista tulevat, kas sinna on vaja juurde vedada et eest saaks samuti tagaaknaid reguleerida.

Ukse sisu: Pilt

Käigukangi kõrval olev esiakende lüliti: Pilt

Juhul kui need on el. tõstukid siis mis oleks järgmine samm, et süsteem hakkaks toimima, on siis mingeid juhtmeid vaja või lülitid/pistikud?
Loodan, et on asjapulkasid kes oskavad nõu anda ;)
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Omega B tagaklaasitõstukid

Postitus Postitas Tim »

Ukse sees on el.mootorid olemas ja pistikud kah ühendatud.Iseasi kas ukse seest minevad juhtmed on ühenduses ukse postis olevate juhtmetega...

Käigukangi plast kate eemalda ja vist oli ka käsipiduri kangi alune kate vaja lahti kruvida.Seal all on pistikud olemas,vähemalt enamustel omegatel on selline valmidus.

Uued lülitid külge ja asi peaks toimima.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
OmegaB
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Omega B tagaklaasitõstukid

Postitus Postitas OmegaB »

Tim kirjutas:Ukse sees on el.mootorid olemas ja pistikud kah ühendatud.Iseasi kas ukse seest minevad juhtmed on ühenduses ukse postis olevate juhtmetega...

Käigukangi plast kate eemalda ja vist oli ka käsipiduri kangi alune kate vaja lahti kruvida.Seal all on pistikud olemas,vähemalt enamustel omegatel on selline valmidus.

Uued lülitid külge ja asi peaks toimima.

Ühtegi vaba pistikud ei paistnud seal küll olevat, läheb kohe kisun lahti ja viskan pildi !
OmegaB
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Omega B tagaklaasitõstukid

Postitus Postitas OmegaB »

Pilt

Rohkem pistikuid pole pakkuda sealt.

Ehk käigukangi juures akendelüliti millel on nii esi- kui tagaakende lüliti küljes siis on sel ehk pistik pisut teistsugusem ning polegi vaja lisaks midagi vedada, ühendan samamoodi pistikud samadesse pistikutesse ja tagauksest ka ühendada lülitipistik ukse sees olevasse pistukusse kui sinna peaks midagi sobima. Keeruline kuid ehk oskab keegi rääkida.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Omega B tagaklaasitõstukid

Postitus Postitas Tim »

OmegaB kirjutas:Ehk käigukangi juures akendelüliti millel on nii esi- kui tagaakende lüliti küljes siis on sel ehk pistik pisut teistsugusem ning polegi vaja lisaks midagi vedada, ühendan samamoodi pistikud samadesse pistikutesse ja tagauksest ka ühendada lülitipistik ukse sees olevasse pistukusse kui sinna peaks midagi sobima. Keeruline kuid ehk oskab keegi rääkida.
Ilmselt küll jahh.

Leidsin ühe pildi,mismoodi minu vanal masinal need pistikud seal olid.
2 suurt on näha aga see pisem on sealt puudu.
Pilt
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Kasutaja avatar
mugavus
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 29 Dets 2009 13:36
Asukoht: rakvere
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Omega B tagaklaasitõstukid

Postitus Postitas mugavus »

minu 85kw olid tehasepoolt esiaknad elektrilised, tagumiste uste wahetusega sain kaasa ka elektrilised klaasitõstukid.. käigukangijuures tehasepoolt ainult esiakende nupud.. sai lammarist teised lülitid käigukangijuurde, pistikud olid seal all kuskil olemas ka tagumistele akendele, kui ma nüd ned pistikud lülititega ühendasin, süttisid küll tagumiste lülitite walgused, klaasid aga liikuma ei hakanud.. sai sis külastada autoelektrikut kes kuhugipoole, ma arwan, et tagumistesse mootoritesse, elektri wedas, ma eriti ei süwenenud kuidas sis nendes lülitites walgus süttis..
Ära osta omale autot,mida sa lükata ei jaksa! -Al Bundy - Ameerika perepea.
OmegaB
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Omega B tagaklaasitõstukid

Postitus Postitas OmegaB »

Pean tõdema et ka mul tagumised uksed vahetatud ja samuti mootorid sees. Sain lammarist käigukangi juurde esi- ja tagaakende lülitid. Esimesed töötavad kuid tagumisi vajutades süttib ühelpool ukse laevalgusti ja kostub heli nagu mootor töötaks sekundiks kaheks ja siis heli lakkab.

Oskab keegi sõna sekka öelda veel milles asi võib olla . Mis oleks lahendus ,et aknad ka funkama saaks?
Kasutaja avatar
mugavus
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 29 Dets 2009 13:36
Asukoht: rakvere
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Omega B tagaklaasitõstukid

Postitus Postitas mugavus »

ma eriti ei usu, et keegi siit seletada oskaks mida sa tegema peaks.. kõi elektriku juures, paistab, et midagi sul seal wäga walesti.. pistikud leidsid siis ikkagi..?
Ära osta omale autot,mida sa lükata ei jaksa! -Al Bundy - Ameerika perepea.
OmegaB
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Omega B tagaklaasitõstukid

Postitus Postitas OmegaB »

Käigukangi juures olevad pistikud kõik ühendatud. Homme kisun tagauste polstrid maha ja kontrollin pistikud üle ja vaatab mis saama hakkab. Lähen mõne mehaaniku/elektriku juurde muret kurtma ;)
OmegaB
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Omega B tagaklaasitõstukid

Postitus Postitas OmegaB »

Uksepildil on vasakul kaks pistikut nagu näha. Üks uksevalgustuse oma ja teine on eeldatavasti tagaukse akna regulaator. Paremal allpool tõstuki mootori juures rohelise otsaga pistik. Mis selle otstarve küll olla võib?
OmegaB
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Omega B tagaklaasitõstukid

Postitus Postitas OmegaB »

Probleem lahendatud elektri rubriigis
Teema lukku!
Vasta