K:keskluku jama

Elektroonika jamab - anna teada
Vasta
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3456
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

K:keskluku jama

Postitus Postitas Rax »

Teema siis selles,et kundepoolne tagumine uks ei lähe koos teistega lukku.
Arvasin et lukumootor läbi ja ostsin lammarist teise moto.
Täna vahetasin ära ja ikka ei midagi,lükkasin siis juhtmed taha ja otse aku pealt voolu.TÖÖTAS.Isegi mu vana moto töötab :)
Kust ma seda viga otsima hakkama peaksin,nagu aru saada,siis vool ei jõua tagumise ukseni.
56232754
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: K:keskluku jama

Postitus Postitas raudpats0 »

Uksepostis olev pistik või juhe sealt ukse sisse
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3456
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: K:keskluku jama

Postitus Postitas Rax »

Krt,nii lambist.
Eks vaatan üle.
56232754
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3456
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: K:keskluku jama

Postitus Postitas Rax »

Tõmban oma vana sae käima jälle. Kunde uks ei lähe lukku, aga lahti tuleb ilusti puldist. Vahetasin paarpäeva tagasi luku mootori ära. Esimese nupu vajutusega kinni ei läinud, aga teisega läks ja nii paar päeva, alati teisest korrast. Nüüd olen alguses tagasi. Lahti tuleb klõps, aga kinni ei lähe. Kas kuskil midagi takistab, peaks määrima?
Eriti ei usu et see kuidagi ukselingiga seotud on.
56232754
ahti22
Huviline
Postitusi: 909
Liitunud: 17 Okt 2010 13:34
Asukoht: Türi
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: K:keskluku jama

Postitus Postitas ahti22 »

ragenor kirjutas:Tõmban oma vana sae käima jälle. Kunde uks ei lähe lukku, aga lahti tuleb ilusti puldist. Vahetasin paarpäeva tagasi luku mootori ära. Esimese nupu vajutusega kinni ei läinud, aga teisega läks ja nii paar päeva, alati teisest korrast. Nüüd olen alguses tagasi. Lahti tuleb klõps, aga kinni ei lähe. Kas kuskil midagi takistab, peaks määrima?
Eriti ei usu et see kuidagi ukselingiga seotud on.
Järelikult on sul see keskluku elektroonika plokk otsa saamas ja ei anna signaali uksele edasi. Plokk asub siis paremal A-piilari küljes armatuuri all, peale kirjutatud KIEKERT
Samas võid ka selle ploki lahti kiskuda ning vaadata kõik külmjooted üle.
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3456
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: K:keskluku jama

Postitus Postitas Rax »

Imelik ongi see et lukust lahti tuleb nii nagu vaja, aga kinni mitte. Samas seda plokki võiks vaadata küll. Alguses ei funkand mul tagumine, aga see nüüd lambist töötab siiani.
56232754
Kasutaja avatar
Stig
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 26 Juun 2016 20:53
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:keskluku jama

Postitus Postitas Stig »

Mul tekkis analoogne jama.
Nimelt juhiuks.
Panen lukku aga tundub et mingi asi vahepeal takistab... nii et nupp jääb poole peale või ei funka üldse (teised uksed kõik töötavad). Vahepeal on ka nii, et vajutan lukku aga lööb kohe lahti tagasi, ja siis on näha et juhiukse nupp jääks nagu kinni. Vahepeal on nii, et teised uksed lööb lukku aga juhi uks ei liiguta end üldse.
Võtsin siis lukusüsteemi lahti ja avastasin, et üks vedru on naljaka koha peal ja üks nurk nagu takistaks vahepeal lukustamast.
Seega kas kellegil on mingeid pilte (või kust otsida), et teaks milline peaks see luku mehhanism olema.
Pilte mul enda omast hetkel pole. Panin ajutiselt kokku, et saaksin uksed lukku... homme kakun uuesti laiali ja vaatan edasi.
PS! Keskluku mootor nagu töötaks.
Omega B2 2,5 TD 96Kw 2000 ***AYK
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3456
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: K:keskluku jama

Postitus Postitas Rax »

Tead see luku mehhanism väsib ära. Seal on üks keel mis jääb nurga taha kinni. Ma endal kakkusin lahti, hullult õlitasin ja määrisin ja sain nagu toimima. Praegu on nii et hommikul jahedamaga esimesest klõpsust ei lähe, aga päeval kui plekid jutud soojad, siis töötab laitmatult. Mina lähen vist seda teed et vahetan terves tükis selle ukseluku jama ära. Mul korralikud värvirud lingidki olemas tagavaraks. Selle lahti ja kokku panekul tuli nüüd sise lingi varras ka veel lahti lukustuse küljest, seest ust lahti ei saa :D Eelmisel oomil tegi lukk sellist pulli et läksid kinni ja kohe hüppasid lahti, siis oli viga vanas akus.
56232754
Kasutaja avatar
Stig
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 26 Juun 2016 20:53
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:keskluku jama

Postitus Postitas Stig »

Nii
Täna käisin lammeris ja võtsin sealt ühelt masinalt lukusüsteemi koos keskluku mootoriga maha ja vahetasin enda oma välja.
Hetkel töötab normaalselt.
Tundub, et viga oligi selles, et ukselukusüsteem (mille küljes on ka keskluku mootor) oli katki. Katki oli see plastikust osa seal. Ühes kohas toetab vedru vastu plastikut aga kuna plastik oli katki läinud siis vedru oli ka paigast ja takistas vahepeal avamist ja sulgemist.
Lammerist sain jupi kätte 20.- (lihtsalt infoks)
Ja Lammeri omanik sai ka targemaks selles, et vanema omega b ukseluku süsteem sobib ka fl versioonile. Alguses targutas, et ei sobi aga maha võttes oli näha, et täpselt samasugune on :)

Loodan, et kestab ka nüüd.
Omega B2 2,5 TD 96Kw 2000 ***AYK
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: K:keskluku jama

Postitus Postitas raudpats0 »

Stig kirjutas:Nii
Täna käisin lammeris ja võtsin sealt ühelt masinalt lukusüsteemi koos keskluku mootoriga maha ja vahetasin enda oma välja.
Hetkel töötab normaalselt.
Tundub, et viga oligi selles, et ukselukusüsteem (mille küljes on ka keskluku mootor) oli katki. Katki oli see plastikust osa seal. Ühes kohas toetab vedru vastu plastikut aga kuna plastik oli katki läinud siis vedru oli ka paigast ja takistas vahepeal avamist ja sulgemist.
Lammerist sain jupi kätte 20.- (lihtsalt infoks)
Ja Lammeri omanik sai ka targemaks selles, et vanema omega b ukseluku süsteem sobib ka fl versioonile. Alguses targutas, et ei sobi aga maha võttes oli näha, et täpselt samasugune on :)

Loodan, et kestab ka nüüd.
Raxi omale ei sobi. Tal 94-96 masinale vaja.st vanem. Peale seda juba teised pistikud ja kuju kah tiba teine. Minu vanale masuudikale kah fl keskluku mootor ei sobinud.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3456
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: K:keskluku jama

Postitus Postitas Rax »

Mul on kunde uksel 99 aasta masina lukumoto.
Pistik on huinjaa ringi teha.
56232754
Vasta