Omega 2,5 TD 96kw,1998.a. paagis asuv etteandepumb

Elektroonika jamab - anna teada
Vasta
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Omega 2,5 TD 96kw,1998.a. paagis asuv etteandepumb

Postitus Postitas Microlink »

Tere, kuidas seda pumpa sealt paagi põhjast raami seest kätte saab, et vaadata kas mõni filter seal põhjas on umbne.
seal üks voolik ka, mis läheb paagi põhja. Saan aru, et see tuleb lahti ühendada pumba küljest, aga kuda moodi. Ja kuidas ma üldse sellele paagi filtrile ligi pääsen, kui seal ongi mingit filtrit?
GertK
Huviline
Postitusi: 763
Liitunud: 16 Nov 2011 16:52
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Omega 2,5 TD 96kw,1998.a. paagis asuv etteandepumb

Postitus Postitas GertK »

Tee pilt sellest ja seletan sulle ära, tegelikult suhteliselt lihtne aga ilma pildita raske seletada. See on valge plastik jublaka sees(pump mille otsas filter) nin üleval ääres kus on juhtmed on plastikust nagad(4-5) tk ja need korraga samaaegselt õrnalt kokku suruda tuleb välja. Kui pildu teed saan ära märgistada või kirjuta näiraamatusse Gert Kutsar :)
● 5866 5966
Mercedes-Benz ML350 06' [761BBX]

Wir Rasen Nicht, Wir Fliegen Tief :twisted:
Kasutaja avatar
diablo2
Huviline
Postitusi: 97
Liitunud: 19 Nov 2012 20:03
Asukoht: rakvere
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,5 TD 96kw,1998.a. paagis asuv etteandepumb

Postitus Postitas diablo2 »

Pilt
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,5 TD 96kw,1998.a. paagis asuv etteandepumb

Postitus Postitas Microlink »

Aga nüüd järgmine mure, ma ei saa voolikut selle pumba küljest lahti. Üks mingi toru läheb paagi põhja ja seal voolik küljes, mille peab lahti ühendama, siis saan paagist pumba välja, aga minu mõistus ei võta, mis klamberiga see kinni on?
GertK
Huviline
Postitusi: 763
Liitunud: 16 Nov 2011 16:52
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Omega 2,5 TD 96kw,1998.a. paagis asuv etteandepumb

Postitus Postitas GertK »

Pumbapealne toru ei sega sind lahtivõtmast ja seda alumist toru pole üldse vaja alt ära võtta. Tuleb võtta selle kaaneküljest kust lähevad juhtmed ja 2voolikut mis suunduvad põhjaalla.
● 5866 5966
Mercedes-Benz ML350 06' [761BBX]

Wir Rasen Nicht, Wir Fliegen Tief :twisted:
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,5 TD 96kw,1998.a. paagis asuv etteandepumb

Postitus Postitas Microlink »

Täpselt nii, ühendasin kaane peal oleva pistiku lahti, koos kahe voolikuga, siis keerasin kaane kinnituse (suur plassmass kaane kinnitus) lahti, tõstsin metall kaane üles ja ennäe, alla lähevad sellel pumbani kaks voolikut, millest üks pumba mano ja teine kuhugi paagi põhja ja mis ei anna pumbal üles tulla, kui ei ole lahti ühendanud. sikutad seda voolikut ja see nagu paagi põhjas kinni. Et katsun sellest puntrast siis pildi teha äkki.
GertK
Huviline
Postitusi: 763
Liitunud: 16 Nov 2011 16:52
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Omega 2,5 TD 96kw,1998.a. paagis asuv etteandepumb

Postitus Postitas GertK »

Mul tuli ilusti lahti ilma, et peaks seda põhapoolset voolikut lahti ühendama. See põhjapoolne peaks tagasivool olema ning peaks olema kinnitatud selle plastmassi juurde. Tee pilt siis saab täpsemalt öelda :)

E: Vaheta need klambrid ka kohe ära tulevikus lihtsam lahti saada mul olid roostes 3tk. Sinna lähevad 8-12 klambrimõõduga klambrid.
● 5866 5966
Mercedes-Benz ML350 06' [761BBX]

Wir Rasen Nicht, Wir Fliegen Tief :twisted:
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,5 TD 96kw,1998.a. paagis asuv etteandepumb

Postitus Postitas Microlink »

Tere, ostsin siis pumba ja saadeti koos raami ja anduriga. Nüüd siis küsimus, et kuidas ma selle kogu kupatuse paagi põhja küljest lahti saan. seal peaks olema mingi neli vidinat vist. Ja huvitaval kombel ma seda ka kätte ei saa, kus pump ise sees on. Vajutan kolm naga kokku ja proovin tõmmata, aga siis nagu jääb millegi taha kinni. Seega lihtsam kogu süsteem põhja küljest kätte saada vast.
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,5 TD 96kw,1998.a. paagis asuv etteandepumb

Postitus Postitas Microlink »

Kuidas siia pilte saata saab? Mulle saadeti pump koos kõigega. Vahetaks ära, aga paagi küljest ei saa kätte. See peaks nelja vidinaga kinni olema.
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,5 TD 96kw,1998.a. paagis asuv etteandepumb

Postitus Postitas Microlink »

diablo2 kirjutas:Pilt
Tere, kuidas see kõik paagi põhjast kätte saab.
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Omega 2,5 TD 96kw,1998.a. paagis asuv etteandepumb

Postitus Postitas raudpats0 »

Microlink kirjutas:
diablo2 kirjutas:Pilt
Tere, kuidas see kõik paagi põhjast kätte saab.
üks konksuga hoob on mis hoiab paagi sees teda.välimise tiiru peal. vist oli anduri poolses küljes.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,5 TD 96kw,1998.a. paagis asuv etteandepumb

Postitus Postitas Microlink »

raudpats0 kirjutas:
Microlink kirjutas:
diablo2 kirjutas:Pilt
Tere, kuidas see kõik paagi põhjast kätte saab.
üks konksuga hoob on mis hoiab paagi sees teda.välimise tiiru peal. vist oli anduri poolses küljes.
Üritan oma uuest pumbast pildi nüüd panna siisa, äkki selle järgi saab rohkem infot anda.
Image
see nüüd see, mis mulle saadeti ja vaja asendada paagi olevaga.
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,5 TD 96kw,1998.a. paagis asuv etteandepumb

Postitus Postitas Microlink »

raudpats0 kirjutas:
Microlink kirjutas:
diablo2 kirjutas:Pilt
Tere, kuidas see kõik paagi põhjast kätte saab.
üks konksuga hoob on mis hoiab paagi sees teda.välimise tiiru peal. vist oli anduri poolses küljes.
Pealt näeb välja selline: Image
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,5 TD 96kw,1998.a. paagis asuv etteandepumb

Postitus Postitas Microlink »

Ei sada, ega teist. Pumpa korpusest eraldi lahti ei saanud, vajutasin, nagu üleval pildil näidatud, need nagad sissepoole ja pump pääses lahti, kuid liikus ainult cm ja siis nagu hoiaks teda veel miski kinni. Paagi põhjas on see pump kinni nelja klambriga, mis tuleb laiali ajada, et nagade tagant ära tuleks ja siis saab tervenisti kätte.
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,5 TD 96kw,1998.a. paagis asuv etteandepumb

Postitus Postitas Microlink »

Paagi sisene pump vahetatud ja paagi põhi oli paska täis ja pump oli ka korras. Lihtsalt imes pasa ette, ja siis ei saagi mootor ju töötada korralikult. Mõned aastad tagasi, palusi Pärnus Opel remondil paak seest puhtaks teha kui pumpa vahetasid, aga ei tea kas tegid ka. Igal juhul oli paagi põhi paska täis ja külmaga ei olnud probleeme, sest pask külmus kinni ja ei jüudnud pumbani. Kuna aga aku oli tühi, siis ei saanud proovida, kas käima ka läheb. ehk on ka kütuse filtri juba kuu ajaga umbe tõmmanud.
Vasta