K: 2x el. aknad, tahaks 4x el. aknaid?

Elektroonika jamab - anna teada
Vasta
maarek62

K: 2x el. aknad, tahaks 4x el. aknaid?

Postitus Postitas maarek62 »

Et siis endal on 96a. oom ja elektrilisiaknaid on ainult ees. On võimalus saada tagumised uksed kus on olemas ka el. mehhanism ja kõik muu ainuke probleem on selles, et kere ei ole alles ja ülejäänud juhtmeid ei ole võimalik saada.
On keegi üldse sellist aretust proovinud siis oleksin tänulik igasuguse infi eest. Enda autost tean veel nii palju et taha ustesse el. akna juhtmeid ei tule aga käigukangi juurde tuleb küll rohkem juhtmeid kui vaja on hetkel.
Ette tänades :wink:
Tuju
Huviline
Postitusi: 162
Liitunud: 15 Apr 2009 22:18
Asukoht: Tallinn

Re: K: 2x el. aknad, tahaks 4x el. aknaid?

Postitus Postitas Tuju »

Kaabeldus peaks olemas olema, võta uks lahti ja vaata järgi. Põhimõtteliselt vaja lisasda vaid nupud ustele, keskkonsooli ja klaasitõstukite mootorid
Kiiret pole aga jõudma peab !
Kasutaja avatar
oskaja
Klubiliige
Postitusi: 756
Liitunud: 13 Okt 2008 17:49
Asukoht: Tallinn
Has tänanud: 3 korda
Been tänatud: 25 korda

Re: K: 2x el. aknad, tahaks 4x el. aknaid?

Postitus Postitas oskaja »

Omega A CD variandil sellist luksust kahjuks ei ole, et juhtmed valmis on veetud :( Vähemasti minu omal mitte.
Rambo

Re: K: 2x el. aknad, tahaks 4x el. aknaid?

Postitus Postitas Rambo »

Mul just endal oli sama teema. ostsin teised uksed ja keskele lülitid ja asi toimib 8) autol oli valmidus olemas. tagumistele on eraldi kaitse kah veel kui ma ei eksi siis on ukse pistikus 13 klemmi selle järgi saad teada kas on valmidus autol olemas
maarek62

Re: K: 2x el. aknad, tahaks 4x el. aknaid?

Postitus Postitas maarek62 »

Sellllge, uurin veel tagumiste uste pistikud üle. Võib-olla tõesti ei tule juhtmed uste sisse vaid on ukse piida juures kuskil vaba või suurem pistik.

Aga kas keegi teab, on el. akendel kah mingisugune plokk vms, nagu on kesklukul? Sest liiguvad nad automaatselt üless-alla, siis kui käsi vahele "unustada" tõmbab aken ise tagasi ja ka võtmega olen aknaid üless kerinud.
Rambo

Re: K: 2x el. aknad, tahaks 4x el. aknaid?

Postitus Postitas Rambo »

piida sees miskit lisa pistikut pole seal 1 pistik aga auto poolesel pistikul peab olema siis se miski 13 klemmi. muidu oli ukse poolses vähem
maarek62

Re: K: 2x el. aknad, tahaks 4x el. aknaid?

Postitus Postitas maarek62 »

Vaatasin veelkord järgi ning tõesti auto poolsel pistikul piida sees on 13 juhet, seega valmidus olemas, lähiajal lähen ustele järgi eks siis vaatab edasi.
Tänud abi eest kes tarkust jagasid! :wink:
maarek62

Re: K: 2x el. aknad, tahaks 4x el. aknaid?

Postitus Postitas maarek62 »

Niisiis asi tehtud ja toimib ka. Keskonsooli uued nelja lülitiga nupud ja lisakaitse tagumistele akendele.

Ainuke probleem oli selles, et minul oli tagauste sees vähem juhtmeid kuna el. aknaid ju polnud (loogiline), seega pidin uste sees kah juhtmed välja vahetama ja aasta vanemal autol oli see kummist kõri teise kujuga (kere ja ukse augud olid erinevad). Selle kõri vahetamine on küll üks paras jebi töö. kõige raskem selle protsessi käigus.
Ning mis ma veel tähele panin et kõik juhtmed olid ukse hingede juurest ära murdumas (isolatsioon murenend). Panin küll igale juhtmele isoleeri aga ma kujutan ette mis esiuste ja tagaluugi kõride sees toimub. kui tuhat korda veel uksi kinni ja lahti paugutada siis ilmselt need juhtmed ära murduvad ka. Nii tüüpiline opeli viga :) .Ainuke koht kus ma olen elastset isolatsiooni näinud sellel opelil on tuhatoosi sigarisüütaja juhtmed ees konsoolis. No minuarust kasutatakse uksi ikka rohkem kui seda tuhatoosiluuki :? .

Aga soovitan kõigil see ette võtta. Väikese vaevaga saab endale 4x el. aknad, valmidus peaks olema enamus oomidel.
kris282
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 28 Jaan 2009 13:23
Asukoht: Põlvamaa
Been tänatud: 5 korda

Re: K: 2x el. aknad, tahaks 4x el. aknaid?

Postitus Postitas kris282 »

Tere
Tahaks teada, milliste pinnide all on tagumised elektriaknad. Minu oomil on tagaukse pistikus 11 juhet. ukse sisse edasi läheb ainult 4. Seega peaks nagu olemas olema? Milleks ülejäänud? Kas tuli ukse all ääres? loogiliselt peaks ka tolle uute juppidega tööle saama? Ja uksepostis olev lüliti(see mis tulesid lülitab) sinnani läheb mingi 4 või 5 juhet aga kasutusel ainult üks, milleks ülejäänud?
Edit. Käigukangi juures on el. akende jaoks 3 pistikut, sealt 4 juhet pole kasutusel, st. ei lähe lülitisse edasi.
kris282
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 28 Jaan 2009 13:23
Asukoht: Põlvamaa
Been tänatud: 5 korda

Re: K: 2x el. aknad, tahaks 4x el. aknaid?

Postitus Postitas kris282 »

Käisin vahtisin oma auto peal neid juhtmeid, et el. akende omad peaksid olema sinine-punase triibuga ja hall-rohelise triibuga(vasak). Parempoolset teist juhet ei tea.
maarek62

Re: K: 2x el. aknad, tahaks 4x el. aknaid?

Postitus Postitas maarek62 »

kris282 kirjutas:Tere
Tahaks teada, milliste pinnide all on tagumised elektriaknad. Minu oomil on tagaukse pistikus 11 juhet. ukse sisse edasi läheb ainult 4. Seega peaks nagu olemas olema? Milleks ülejäänud? Kas tuli ukse all ääres? loogiliselt peaks ka tolle uute juppidega tööle saama? Ja uksepostis olev lüliti(see mis tulesid lülitab) sinnani läheb mingi 4 või 5 juhet aga kasutusel ainult üks, milleks ülejäänud?
Edit. Käigukangi juures on el. akende jaoks 3 pistikut, sealt 4 juhet pole kasutusel, st. ei lähe lülitisse edasi.

Kui sul on tagaukse pistikus 11 juhet (kerepoolsel pistikul) siis ma ei oska öelda kas sul valmidus on olemas sest siiamaani on jutuks olnud et 13 peab olema. Noh see selleks, aga ma ei saa aru kuidas sul ilma el. akendeta saab olla ainult ukse sees 4 juhet sest juba kesklukk tahab 3 juhet ja kas sul siis kõlareid ja uksevalgustust ei olegi? Äkki on sul midagi näpitud,tuunitud?

Ma homme otsin selle värvide skeemi kh üless kui ära ei ole visanud.
kris282
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 28 Jaan 2009 13:23
Asukoht: Põlvamaa
Been tänatud: 5 korda

Re: K: 2x el. aknad, tahaks 4x el. aknaid?

Postitus Postitas kris282 »

Kesklukk ja kõll, vb oli 5 juhet ei mäleta. Aga jh ukse tulesid pole mul.
kris282
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 28 Jaan 2009 13:23
Asukoht: Põlvamaa
Been tänatud: 5 korda

Re: K: 2x el. aknad, tahaks 4x el. aknaid?

Postitus Postitas kris282 »

Nii, juhtmed,mootorid ja lüliyid olemas, kuid ei essugi. Kui palju juhtmestikku võib puudu olla? Kas taga klaasitõstikitele on eraldi kaitse? Kui jah siis milline?
maarek62

Re: K: 2x el. aknad, tahaks 4x el. aknaid?

Postitus Postitas maarek62 »

Kui teemat algusest peale vaadata, siis on jutuks et tagaakendel on eraldi kaitse. Numbrit peast ei tea aga kui vaadata ikone kaitsekaanel siis seal on kaks ikooni. Üks aken on ühtepidi- see on esimeste oma ja teine teistpidi- see on taumiste oma(see ilmselt sul puudu ka)
Kasutaja avatar
reims86
Huviline
Postitusi: 1107
Liitunud: 26 Jaan 2009 11:05
Asukoht: Pärnumaa

Re: K: 2x el. aknad, tahaks 4x el. aknaid?

Postitus Postitas reims86 »

Rambo kirjutas:Mul just endal oli sama teema. ostsin teised uksed ja keskele lülitid ja asi toimib 8) autol oli valmidus olemas. tagumistele on eraldi kaitse kah veel kui ma ei eksi siis on ukse pistikus 13 klemmi selle järgi saad teada kas on valmidus autol olemas

Mul jookseb 14 kaablit pistikusse :shock: millejaoks see üks siis võib olla???
Pistik siis ise selline.
Pilt
Vasta