Roolivõimu õli

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
grimreaper
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Roolivõimu õli

Postitus Postitas grimreaper »

Asi selles, et sai roolivõimu õli otsa. Olin kodust kaugel, kell oli ka 4-5 hommikul. Sõitsin ilma roolivõimuta koju. Häälitses imelikult ja rool oli raske. Nüüd ongi küsimus selles, kas roolivõim nüüd õhtal?
Kasutaja avatar
reims86
Huviline
Postitusi: 1107
Liitunud: 26 Jaan 2009 11:05
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas reims86 »

Ei pruugi sugugi õhtal olla, kuid mis oli põhjuseks, et õli otsa sai. Katseta, vala uus õli sisse ja kas toimin nii nagu ennem või mitte.
fallschirmjager
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas fallschirmjager »

Mai tea kas see nüüd läheb roolivõimu alla aga....ühel oli nii et 100kw bena mootor auto. Süüde sisse....ja kui süüde autol sisse keerati siis rool värises kus ku.......:D:D vot see oli pilt. mootor ei käind ega midagi. mootori töötades natuke 5m sõites kadus asi ära ja enam pole sellist fenomeni esinenud:D
sonyc
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas sonyc »

Mul oli just nädal tagasi selline jama ,et rool muutus raskemaks kuidagi ja keerates tegi kahtlast häält,selgus et roolikarp vist otsas,,seal mingi,,ei teagi täpset sõnastust ,,igatahes mingi asi läbi ja õli lekib.õeldi et parandada on seda suht nigel või siis võimatu.uus karp ikka mõned tuhanded :? ,õeldi et hetkel võin ju sõita ni et valan aga pealt juurde,kuid ühel hetkel võib juhtuda ni et hakkab lausa alt jooksma,alt võib kiiremini ära joosta kui jõuad pealt valada.
auto tõstukile ja vasakul ratta juures kusagil ta peidus on.
sonyc
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas sonyc »

Kui muidugi selles asi on et õli otsa äkkitselt lõppes.
Väga hullu ei tohiks juhtuda,kui õlita sõitsid,aga ega ta kaua niviisi vastu ei pea.
grimreaper
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas grimreaper »

Ma tegelikult juba pikemat aega valasin juurde seda õli, kadus vaikselt kuidagi ära. Aga nüüd sai järsku otsa. Sõitsin mingi 140km ilma õlita.
grimreaper
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas grimreaper »

Missugune õli oleks kõigeparem roolivõimule panna?
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas raudpats0 »

grimreaper kirjutas:Missugune õli oleks kõigeparem roolivõimule panna?
dextron 3 kui kasutusjuhendit uskuda. ja kõigi eelduste kohaselt tilgub sul kas karbi tihend läbi või on aku all toru läbi hõõrund(roostetanud).
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
grimreaper
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas grimreaper »

Ma käisin just vaatamas. Õli oli sees veel küll seal, aga varras ei ulatunud õlini. Vaatasin aku alla, seal mingid kummist torud olid, õlised ka natukene. Samas ma vaatasin seda kohta kus õli juurde valan, sealt alt ka mingi toru läheb, too oli ka õline natukene.
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas mardus72 »

raudpats0 kirjutas:
grimreaper kirjutas:Missugune õli oleks kõigeparem roolivõimule panna?
dextron 3 kui kasutusjuhendit uskuda. ja kõigi eelduste kohaselt tilgub sul kas karbi tihend läbi või on aku all toru läbi hõõrund(roostetanud).
Dextron3 peaks olema,aga siiski esinduses kui rooivõimu õli vahetasin,pandi mulle dextron2,pidi olema parem.Ju vist siis lekkimise suhtes.Ei oska kommenteerida,aga mul jah nüüd dextron2 sees
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
grimreaper
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas grimreaper »

Mul siiamaani oli üldse mingi automaatkäigukasti õli. Nime kahjuks ei mäleta.
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas mardus72 »

grimreaper kirjutas:Mul siiamaani oli üldse mingi automaatkäigukasti õli. Nime kahjuks ei mäleta.
automaatkasti käib ka dextron3
Mul omal nii,et automaatkastis on dextron3 ja roolisüstemis dextron2
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas arska »

mull on täpselt sama 6li rooli v6imus ja k6igis masinates on niivisi millega ma siiani kokku olen puutunud ( dextron 2)
Image
Omega3
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas Omega3 »

Kui roolivõimendil karbil tihend läbi siis kui suureks võib selle remont kuluneda ja kui suur raha tuleks välja käia uue karbi soetamisel+vahetus?
grimreaper
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas grimreaper »

Ma panin dextron 3 sisse ja rohkem pole ära kadunud kuskile, nüüd ei saagi aru kuhu õli kaduda sai enne.
Vasta