Räägime kütusekulust

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
Vasta
innu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kütusekulu

Postitus Postitas innu »

3.0 155kw keskmine 11,6 :D
veli7
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kütusekulu

Postitus Postitas veli7 »

Paar suure mootoriga ka sõna võtnud. Ei ole väiksem mootor ökonoomsem. Kaalu ja KW suhe on OMEGAL optimaalne. Suvel on ökonomsed ja talvel janused. Ei taha möliseda, aga kas te sõidate teise käiguga põhjagaasiga?
Ketas007
Klubiliige
Postitusi: 303
Liitunud: 27 Okt 2006 08:13
Asukoht: kaugel tallinnast 30km
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kütusekulu

Postitus Postitas Ketas007 »

mul natuke motot tehtud sellest kasvas, ka kütte kulu
omega caravan MV6 97a 3.0l 155kw
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Kütusekulu

Postitus Postitas mardus72 »

võiksite ka kirjutada,mis käigukast kellelgi on ja mis bensiiniga sõidab.kas 95-või 98
mul autom kstiga 2,6 v6 hetkel ca 13L suuremalt jaolt linnas ja 95 euro ultima statist.
suvel keskmine kuskil 10L
maanteel 8,2
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
vader
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kütusekulu

Postitus Postitas vader »

Minul näitab kompuuter keskmiselt 11L, see siis maantee ja linn segamini.
vwman
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kütusekulu

Postitus Postitas vwman »

Ei tea kas ikka on, teeks ma omal tühikäigu korda ( osta Forsi odav klapp või mitte?), käiks 2 korda aastas silla regullis, kontrolliks 4 korda nädalas rehvirõhku, saaks kindlasti kütte kulust tiba maha. Aga samas, need asjad ei sega mul sõitmist .

Sõidan praegu Neste 95,( paar viimast paagi täit ) , ennem sai paar aastat 98 kasutatud. Kütuse kulus pole ma küll mingeid vahesid täheldanud. Praegu ei tähelda nagu mootori töös ka mingit vahet.

Käigukast manuaal
veli7 kirjutas:Kuidagi janused teie diislid ja 100 kw-sed. 3,0 atm mul kompul ees 10,8 keskmine. Kõik lühikesed otsad. Max 20 km-i korraga. Kui läbisõidu ja näidiku järgi arvestada, tuleb ka 11 sajale. Peale selle TC sekkub pidevalt.
o567ask
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kütusekulu

Postitus Postitas o567ask »

ainult linna soidud kylmaga 11,8-12,3 viimased 4 tankimist
suvel tuli 8,3-9,1 jalg v2ga kerge pole aga ega masinat v2ga ei piina kah
Peale pumba remonti l2x kulu veidi suuremax!

95a. 2.5 TD 96kw sedaan, :lol:
tegija001
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kütusekulu

Postitus Postitas tegija001 »

Enda 2.5 v6 manual,külmaga on linnavahel kulu umbes 12.maanteel ikka alla 8.
Suvel aga keskmist 10 saada peab aint linnavahel sõitma.
Ütleks et minu keskmist raskema jala puhul on kütte kulu väga normaalne!
malagar
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kütusekulu

Postitus Postitas malagar »

2.5 bensiin , automaatkast. Praegu külma mootoriga linnasõidud peamiselt - keskmine kulu 16 liitrit sajale.

Suvel maantel olen mina 8,5ja naine 7,5 kätte saanud :mrgreen:
Kasutaja avatar
Argo
Klubiliige
Postitusi: 384
Liitunud: 08 Jaan 2010 15:56
Asukoht: Läänemaa
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Kütusekulu

Postitus Postitas Argo »

Endal 2,5 bensiin, manuaal kastiga ning keskmine kütusekulu on 11,3 liitrit sajale ja maanteel on 7,9- 8,3liitrit sajale.
Sõidan põhiliselt 95 aga suviti kasutan 98 kuna see annab natuke auto tõmbele juurde ja kestab ka natule kauem kui 95 :D
krizha
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kütusekulu

Postitus Postitas krizha »

sõidan 2.0 100kw omegaga..universaal,manual ja linna kuluks on 14l,trassil 6-8l,keskmine 10.5l.... sõidud suuremalt jaolt trassil... oktaani arv mida kasutan on 95....
Adi King
Huviline
Postitusi: 309
Liitunud: 15 Apr 2008 20:01
Asukoht: Saaremaa, Kuressaare
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kütusekulu

Postitus Postitas Adi King »

3.0 155kw, manuaal, sedaan kerega Omega B, Keskmiseks kuluks 80%maanteel 20% linnas saan ~10l 100km kohta. Vahest sõidan raske jalaga siis on 13-15l sajale. Bensiiniks 98. :)
egert
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kütusekulu

Postitus Postitas egert »

2,5tdi 110kw atm. 9,4 hetkel kompu järgi keskmine :roll: rohkem nn. linnasõit
Leprechaun
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kütusekulu

Postitus Postitas Leprechaun »

Autoks endisel 97a Omega B sedaan 100kw (see nn pre-facelift) ja manuaal kast. Kuna paar kuud tagasi vaatasin, et kütusekulu järjest suureneb hoolimata sellest, et korralised hooldused ja sillastend tehtud, siis otsustasin kütet vahetada. Seni sai kogu Statoilist 98 Ultimat paaki valatud aga keskmist alla 9L ei saanud (ca 80% on pikemad maantee sõidud). Viimased paagitäied on läinud vene päritolu 95 ja üllataval kombel kulub seda isegi natuke vähem ja mootor töötab pehmemalt (nüüd kliima ka täidetud ja kogu aeg töös ning teoreetiliselt peaks kütet rohkem kuluma) :D

On muidu keegi veel täheldanud eesti kütuse kvaliteedi langust mõnes teises tanklaketis ? :?
rold116
Klubiliige
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Aug 2006 23:26
Auto: Opel Omega 2.6
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kütusekulu

Postitus Postitas rold116 »

Autoks on 2001 a 2.6 132 kw ja Eestis sõidan 98-ga Soomes aga 95-ga.Trassi sõites olen saanud 8,2-9.0 ja linna sõidan tavaliselt 10-12 l sajale,samas ei ole eriti kerge jalaga.Samas olen täheldanud min pooleliitrist keskmist küttekulu langust kui paaki on saanud naaber riigist tangitud kütet.
Vasta