Palju sõita saab??

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
nerd311
Huviline
Postitusi: 99
Liitunud: 19 Okt 2012 09:30
Asukoht: Lagedi

Palju sõita saab??

Postitus Postitas nerd311 »

küsimus siis järgmine, masin siis opel omega 2,5 td 96kw, palju saab veel sõita kui peale põlemist hakkab vilkuma kütuse tuli
Omega FL 2,5 TD / Bmw 525 TDs
Kasutaja avatar
siidisaba
Klubiliige
Postitusi: 1063
Liitunud: 13 Jaan 2009 18:56
Auto: Opel
Asukoht: Soome
Has tänanud: 5 korda

Re: Palju sõita saab??

Postitus Postitas siidisaba »

Kui juba vilgub siis vist oleks viimane aeg tanklasse minna :lol:

Meil kui põlema hakkab siis ca 10l sees veel ja üle 75km pole julgenud sõita kuna jalg suht raske ja täpset kütusekulu ju kaa ei tea- lastega ei taha nagu keset tänavat ära ka surra. Tule vilkumiseni pole veel jõudnudki ehk ei teagi kas vilgub teine või ei.
Keep going- everything you need will come to you at the perfect time ;)
nerd311
Huviline
Postitusi: 99
Liitunud: 19 Okt 2012 09:30
Asukoht: Lagedi

Re: Palju sõita saab??

Postitus Postitas nerd311 »

ega ma ka enne ei teadnud, et vilgub, pole ka kunagi nii tühjaks lasknud, aga näe vilgub, see pärast ka huvi, et palju sõita saab veel, enne kui tühi on
Omega FL 2,5 TD / Bmw 525 TDs
Kasutaja avatar
reims86
Huviline
Postitusi: 1107
Liitunud: 26 Jaan 2009 11:05
Asukoht: Pärnumaa

Re: Palju sõita saab??

Postitus Postitas reims86 »

Mul küll 110kw kuid no 50km saab veel sõita kui tuli hakkab vilkuma, et ükskord nii juhtunud lihtsalt vahemaa oli liialt pikk ;), kuid mida te üldse lasete sellest tulukesest põlema aru ma ei mõista :)
Omega FL 2,5 TDI 2002, Navara D40 2010a 8) , Audi A4 2,5TDI 1999a,
nerd311
Huviline
Postitusi: 99
Liitunud: 19 Okt 2012 09:30
Asukoht: Lagedi

Re: Palju sõita saab??

Postitus Postitas nerd311 »

mis teha, ajad praegu sellised
Omega FL 2,5 TD / Bmw 525 TDs
Kasutaja avatar
siidisaba
Klubiliige
Postitusi: 1063
Liitunud: 13 Jaan 2009 18:56
Auto: Opel
Asukoht: Soome
Has tänanud: 5 korda

Re: Palju sõita saab??

Postitus Postitas siidisaba »

reims86 kirjutas:kuid mida te üldse lasete sellest tulukesest põlema aru ma ei mõista :)
Oi minu käes pole see tuli juba ammu põlenud ;) need olid pigem need Eestis elamise "rõõmud" :D Nüüd üritan ikka enne ära käia tanklas, kui tuli põlema läheb, kuna Calibra´ga ei oska ma üldse arvestada palju sõita saan.. Ma lihtsalt ei tea palju mul kütet paaki jääb kui tuli põlema hakkab :D
Aga no õnneks pole paaki vaja tühjaks sõita ja Eestis olles saan vapsee 100 tiiru linnale peale teha sama koguse kütusega- harjumatu kohe kui väiksed vahemaad seal on :lol:
Keep going- everything you need will come to you at the perfect time ;)
M2x
Huviline
Postitusi: 318
Liitunud: 04 Apr 2013 12:23
Auto: E39 530D
Asukoht: Tartumaa
Has tänanud: 2 korda
Been tänatud: 6 korda

Re: Palju sõita saab??

Postitus Postitas M2x »

Mul kui vilkuma hakkas, näitas kompu veel 55km. Reaalselt tähendanuks see umbesläbi 30-35 võibolla, aga ega kaua vilkuda ei julenud lasta, kuna nädal varem ei tahtnud hommikul lihtsalt põleva tulega (75km kompul) enam käima jääda, vähe kaldu oli auto.

Ega meestel on õigus küll, pole mõtet eriti vilkuma lasta, kui õhu vahele kisub, ega see pumbale heasti mõju...
Mul juba sünnist saati bemmi süda sees...
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: Palju sõita saab??

Postitus Postitas Tim »

Uuematel masinatel hakkab jahh vilkuma see kütuse tuli.Vanal omegal hakkas tuli põlema ja siis mingi aeg compus hakkas järelejäänud kilometraaži kiri/number vilkuma,palju km.veel näitas seda ei mäleta enam.
Uuel omegaga olen korra nö.teele jäänud küll,kui ära parkisin,siis tuli hakkas just põlema ja kui hiljem käivitasin,siis korra lubas ainult.Masin oli kerge kallaku peale jäänud niimoodi et just juhipoole kaldu.Tookord lükkasime masina sirgemale alale ja siis bens.pumba relee maha,otse toide peale ja pumpasin bensiini uuesti torustikku.Hiljem sõitsin sedasi veel ca.30km maha ilma et tuli oleks vilkuma hakanudki...
Mingi aeg käisin eraldi põhja all bens.paaki spetsiaalselt uurimas,kudagi ära vajunud ja kumerate äärtega on see pumba poolne osa,vanal omegal oli paak alt kenasti sile ja korralik.

Eks selle vilkuva tulega maanteel kulgedes ei juhtu niipea midagi aga linnavahel tiirutades võib üsna kergelt õhu vahele tõmmata ja välja surra mootor.Ja see compuutri arvestuslik järelejäänud vahemaa muutub teinekord vägagi oluliselt,tõusud-karedam teekate või talvel lumes-lörtsis sõites.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
ultimaco

Re: Palju sõita saab??

Postitus Postitas ultimaco »

kusjuures mul ei põle yldse bensutuli ei tea milles viga võib olla...
risto
Huviline
Postitusi: 458
Liitunud: 28 Dets 2008 20:09
Asukoht: tartu/turku

Re: Palju sõita saab??

Postitus Postitas risto »

ultimaco kirjutas:kusjuures mul ei põle yldse bensutuli ei tea milles viga võib olla...
äkki pirn läbi :wink:
Kasutaja avatar
NoKia
Klubiliige
Postitusi: 166
Liitunud: 19 Juun 2008 20:56
Asukoht: Tallinn
Has tänanud: 1 kord
Been tänatud: 7 korda

Re: Palju sõita saab??

Postitus Postitas NoKia »

Liiga palju kütust :mrgreen:
Omega B c20let AcMile 2012- 244km/h
Omega B 3.0v6Turbo 477hp; 1mile 256km/h
Omega B m50b25tuT OMC 2 2015 279km/h
Omega B m50b20tuT OMC 2021 290km/h
ultimaco

Re: Palju sõita saab??

Postitus Postitas ultimaco »

ei tea krt :D milles keiss on :D ma tean et kehvematel aegadel isegi see tuli põles... aga nyyd ikka vahel ei viitsi tankima minna siis on nõel peaaegu alumise punase ääre juures jõuan tanklasse ja asi jokk... kuid miks see tuli ei põle seda ma ka ei tea..
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2720
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Has tänanud: 27 korda
Been tänatud: 81 korda

Re: Palju sõita saab??

Postitus Postitas Martin »

Minul hakkas varem tuli vilkuma 110km järtku juures, nüüd kusagil 80ne pealt. Korra olen teepeale ka jäänud, siis oli kompu järgi 28km võimalik sõita. Liikusin tallinnas Luise tn. alla tankla suunas kui tipptunnil seisma jäin :P Keerasin vaikse hoo pealt veel Koidu tänavasse :D
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 98 korda
Been tänatud: 79 korda

Re: Palju sõita saab??

Postitus Postitas Jospa »

Ma olen seda siin-seal maininud, vist aga mina oma kolmeliitrisega eriti ökolt ei saa sõita siin Stockholmis. Kuna siin on ummikuid südamest palju ja kaua ning jätab selletõttu nii Eesti kui ka Soome ummikud pikalt seljataha. Ühesõnaga (üks ots on 14km) Sõidan koju-tööle ja koju 5 liitriga ära kui ei ole ummikuid/avariisid/muud jama kiirteepeal, mis on suht harv nähtus. Kui on tipptund siis tean et mul kulub kuni 1-2h koju/tööle saamiseks siis ei riski 14 km peale viie liitriga sõitma minna. Kompuutrit ma ei usu nii tihti , kuna sõitsin maanteel rahulikult. Linna jõudes oli mul 2-3 liitrit vist alles ja näitas et saan sõita 30km veel. Et see on nii suhteline asi. Pigem see kompu on hea kui sa sõidadki ainult linnas või maanteel. Üleminek linnast maanteele või vastupidi siis see kompu ei suuda ennast ära korrigeerida e. ta ei näita sulle nii täpsemalt palju sõita saad. Näen seda kompuga jama iga päev kuna kiirtee on kõrval ja tööle minnes pean sõitma väikseid teid ja siis jälle kiirtee osa ja siis väikseid teid ning see jääb kõik sinna 14km sisse.

Loodan et keegi sai natukenegi targemaks :) Päikest teile kallid klubikaaslased ja muud kolvi painutajad !
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2720
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Has tänanud: 27 korda
Been tänatud: 81 korda

Re: Palju sõita saab??

Postitus Postitas Martin »

Jospa kirjutas: Ühesõnaga (üks ots on 14km) Sõidan koju-tööle ja koju 5 liitriga ära kui ei ole ummikuid/avariisid/muud jama kiirteepeal, mis on suht harv nähtus. Kui on tipptund siis tean et mul kulub kuni 1-2h koju/tööle saamiseks
Ma käiks selle 14 km siis juba jalgrattaga :P
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Vasta