Omegale Bi-Xenoni paigaldamine

Postitused, mis on seotud valgustusseadmetega
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Omegale Bi-Xenoni paigaldamine

Postitus Postitas Jospa »

Davvvai ma võtan ära need 3 tollised kui letti tulevad.
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2716
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Omegale Bi-Xenoni paigaldamine

Postitus Postitas Martin »

Suurem projektor ei saa ju rohkem valgust toota. Valgusallikas on ikkagi valgusti element, ehk siinkohal xenon lamp. Ja valgustootlikus on sama lambi puhul sama, olenemata projektori suurusest. Projektor ise ei tooda valgust!
Küllaga on projektoril suur roll valguspeegeldavusel. Mida parem reflektori pind/materjal, seda suurem on peegeldatavuse %. Mis aga jällegi ei ole seoses projektori suurusega. Ma täitsa usun, et uuemal põlvkonnal on need näitajad paremad, kui eelmisel.
Ainuke asi, mis mul praegu pähe lõi, kuid mille kohta google on tumm tumm.. äkki suuremal projektoril on väiksem valgustakistus(või mis iganes õige termin olla võiks)?
Hetkel pending request tuttavalt kõrgharitud optimeristilt.
Anyway. Suurem projektor lõppkokkuvõttes omegal ikka paremat tulemust ei anna, pigem isegi halvem. Tegin paintis kiirelt skeemi ka mida silmas pean.
Pilt
Vasakpoolne siis nö 2,5'' ja parempoolne 3''.
Kuna see omega reflektori pilu on mõlemal juhul sama suurune, siis refltektori taha peitu jääv luubi osa on 3'' puhul palju suurema pindalaga, mistõttu 3'' puhul jääb %ndiliselt palju rohkem valgust esituledest välja saatmata.
Üleme nii, et kui 2,5'' puhul saadetakse näiteks(lihtsalt näiteks) 90% valgust tulest välja, siis 3'' puhul 70%. Näitena toodud protsendid on otseses seoses luubi ning reflektori ava ristlõike pindalade suhtega.

Mina olen Schmidthilt ostetud 2,5'' EvoX-R 2.0 bi-xenonitega super rahul, ning ilmselt ostan teisele autole samamoodi uued sisud varsti ette.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Omegale Bi-Xenoni paigaldamine

Postitus Postitas Jospa »

Kusjuures ma tunnen omega luubi valgusvihu laiusest puudust
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
schmidt
Huviline
Postitusi: 97
Liitunud: 27 Jaan 2007 19:00
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Omegale Bi-Xenoni paigaldamine

Postitus Postitas schmidt »

Ma saan su ponidist aru, aga sinu skeem on selles mõttes vale, et 3" ei kao sügavustesse nagu joonisel. Mul pole moment aega pikemalt seletada, ega joonistada, aga vihk saab laiem.
Valgust on rohkem reflektori peegelduvuse ja kuju arvelt, lisaks selge luup hoopis teise fookuskaugusega, kui originaal.
Evox-r-2.0 on samuti 3" luubiga.
Signum 2,8 V6
Astra 1,7 CDTI
schmidt
Huviline
Postitusi: 97
Liitunud: 27 Jaan 2007 19:00
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Omegale Bi-Xenoni paigaldamine

Postitus Postitas schmidt »

Kes siin huvilised oli, mul on vaja üht vabatahtlikku, kes tahab hea diiliga paigaldust saada.
Viimane testpaigaldus uutele adapteritele.
Signum 2,8 V6
Astra 1,7 CDTI
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Omegale Bi-Xenoni paigaldamine

Postitus Postitas Jospa »

52 878 15 hella mulle
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
schmidt
Huviline
Postitusi: 97
Liitunud: 27 Jaan 2007 19:00
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Omegale Bi-Xenoni paigaldamine

Postitus Postitas schmidt »

Homme helistan.
Vabatahtlik ilmselt leitud.
Signum 2,8 V6
Astra 1,7 CDTI
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Omegale Bi-Xenoni paigaldamine

Postitus Postitas Jospa »

Mul on teine partii tulesid juba lahti võetud.
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
schmidt
Huviline
Postitusi: 97
Liitunud: 27 Jaan 2007 19:00
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Omegale Bi-Xenoni paigaldamine

Postitus Postitas schmidt »

Martink91 kirjutas: 26 Aug 2018 12:00 Suurem projektor ei saa ju rohkem valgust toota. Valgusallikas on ikkagi valgusti element, ehk siinkohal xenon lamp. Ja valgustootlikus on sama lambi puhul sama, olenemata projektori suurusest. Projektor ise ei tooda valgust!
Küllaga on projektoril suur roll valguspeegeldavusel. Mida parem reflektori pind/materjal, seda suurem on peegeldatavuse %. Mis aga jällegi ei ole seoses projektori suurusega. Ma täitsa usun, et uuemal põlvkonnal on need näitajad paremad, kui eelmisel.
Ainuke asi, mis mul praegu pähe lõi, kuid mille kohta google on tumm tumm.. äkki suuremal projektoril on väiksem valgustakistus(või mis iganes õige termin olla võiks)?
Hetkel pending request tuttavalt kõrgharitud optimeristilt.
Anyway. Suurem projektor lõppkokkuvõttes omegal ikka paremat tulemust ei anna, pigem isegi halvem. Tegin paintis kiirelt skeemi ka mida silmas pean.
Pilt
Vasakpoolne siis nö 2,5'' ja parempoolne 3''.
Kuna see omega reflektori pilu on mõlemal juhul sama suurune, siis refltektori taha peitu jääv luubi osa on 3'' puhul palju suurema pindalaga, mistõttu 3'' puhul jääb %ndiliselt palju rohkem valgust esituledest välja saatmata.
Üleme nii, et kui 2,5'' puhul saadetakse näiteks(lihtsalt näiteks) 90% valgust tulest välja, siis 3'' puhul 70%. Näitena toodud protsendid on otseses seoses luubi ning reflektori ava ristlõike pindalade suhtega.

Mina olen Schmidthilt ostetud 2,5'' EvoX-R 2.0 bi-xenonitega super rahul, ning ilmselt ostan teisele autole samamoodi uued sisud varsti ette.
Ma nüüd püüdsin ise ka midagi vastuseks sodida, kuid tuleb tähele panna, et see ei ole siiski päris korrektne võrreldes päriselu ja füüsikaseadustega.
Pilt

Esimene nüanss on see, et luubiava on oluliselt suurem, kui sinu joonisel. Uue projektori luup on küll suurem, kuid sellist varjutust nagu sinu joonisel ei teki.
Teine küsimus on paigaldussügavusega, mina toon projektori "augule" lähemale.
Kolmas teema (ja ka kõige olulisem) on fookus - uue projektori luubi fookuskaugus on hoopis teine (fotograafia maailmas mõiste fisheye), kui originaalil, siis sealt see valgus tulebki ning midagi ei jää kuidagi pärssima.
Siin väga hea näitena väike tummfilm - https://www.youtube.com/watch?v=7BMcBmnfaow
Signum 2,8 V6
Astra 1,7 CDTI
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Omegale Bi-Xenoni paigaldamine

Postitus Postitas raudpats0 »

ainult et tuli ja kaamera kasutavad vastupidist effekti.

mina saan aru nii et siis uue luubiga on valgus jagatud kitsamal alal ja täpsemalt.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
schmidt
Huviline
Postitusi: 97
Liitunud: 27 Jaan 2007 19:00
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Omegale Bi-Xenoni paigaldamine

Postitus Postitas schmidt »

Luup ja kaamera fisheye kasutavad sama effekti sama suunaliselt (kui olla kaamera taga ja vaadata projektorit tagant).
Valgusvihk on ikka laiem, kui originaalil. Valgusvihk on ka täpsem, aga see tuleneb juba teistest nüanssidest.
Signum 2,8 V6
Astra 1,7 CDTI
schmidt
Huviline
Postitusi: 97
Liitunud: 27 Jaan 2007 19:00
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Omegale Bi-Xenoni paigaldamine

Postitus Postitas schmidt »

Nii. Kodanik Jospa näol on viimane test-paigaldus tehtud ning asi lõplikult paigas.
Projektorid, adapterid ja originaal kinnitused ilusti kooskõlas.
Kes huvilised on, siis teile ka paar näpunäidet:

EDIT: Ma ei tea, miks kõik pildid külili on visatud, aga vast ei sega väga.

1. Projektorit tuleb natuke lõigata. Täpsemalt alt servast 1 riba eemaldada. Pildil on adapteri taga erinevus näha.
Pilt

2. 2 ülemist kinnitust jäävad originaalid, vahetuvad vaid kummipuksid. Alumiste kahe kinnituse asemele jääb vaid 1. Originaal kinnituste asemele läheb pikk polt ning musta värvi puks (pildi peal on küll mutrid puksi asemel).
NB!Pika poldi asetame kaugtule poolsesse kinitusse!
Pilt

3. Projektori kinnitame adapteri külge. Pildil jällegi mutritega tehtud, kuid paigalduskomplektis on selleks valged puksid (ärge mutrite pingutamisega liiale minge, muidu pressite puksid katki).
Pilt

4. Nüüd vaid projektor koos adapteriga tule külge, mutrid selga ja vihk kaugtule järgi paika timmida = elu lill.


Huvilistele info järgmine: Projektorid 155€/kmpl, Paigaldustarvikute kmpl. 35€. Lisandub foorumi ale (-10%) nagu ikka.
Signum 2,8 V6
Astra 1,7 CDTI
Vasta