K:esimesed udutuled päevatuledeks

Postitused, mis on seotud valgustusseadmetega
tanellenat
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 05 Mär 2010 20:45
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 16 korda

K:esimesed udutuled päevatuledeks

Postitus Postitas tanellenat »

Ma ei tea kas on räägitud või ei, aga kuda saab alumistest udukatest teha päeva tuled
Maitseained SINU lauale-tsekka linki ja vali oma lemmikud
http://omegaclub.org/viewtopic.php?f=49&t=14101
Kasutaja avatar
Anz69
Huviline
Postitusi: 780
Liitunud: 14 Mär 2007 01:53
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 25 korda

Re: K:esimesed udutuled päevatuledeks

Postitus Postitas Anz69 »

pead uued tuled muretsema arvatavasti, kuna udukatel B täht peal:)
pärvatuledel peab olema RL tähistus minumeelest...
Vectra GTS 2.0T 2004' [131AVS]
Omega 3.2 vagun 2001' [498THS]

Diisliga köetakse maja ning küntakse põldu, bensiiniga sõidavad autod :twisted:
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:esimesed udutuled päevatuledeks

Postitus Postitas Tim »

tanellenat kirjutas:Ma ei tea kas on räägitud või ei, aga kuda saab alumistest udukatest teha päeva tuled
Ei raatsi xenone kulutada?Siin osad on rääkinud,et sõidavatki linnas ringi,parktuled koos udutuledega põlemas.Et ei pidavat politseiga probleeme olevat-väidetavalt.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
paksmagu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:esimesed udutuled päevatuledeks

Postitus Postitas paksmagu »

§180. Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult koos lähituledega või lähitulede asemel, kui nähtavus on halb.
MIna ise sõidan ka koguaeg parktuled koos udukatega peal
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: K:esimesed udutuled päevatuledeks

Postitus Postitas mardus72 »

paksmagu kirjutas:§180. Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult koos lähituledega või lähitulede asemel, kui nähtavus on halb.
MIna ise sõidan ka koguaeg parktuled koos udukatega peal
Selline seadus on jah,aga see veidi tobe seadus ja mina sõidan ikkagi nendega päeval:lol:
aga faceliftil pole seda B tähte udukatel,küll on L,aga ega pärislegaalne siiski pole.Faceliftil udukatel eelis vanemaga võrreldes,et need reguleeritavad ja pimestamiseohu saab likvideerida,kuigi keda see päeval pimestakski,aga küsimus rohkem tulede lülitusviisis,mis udutulede puhul ei vasta päevatuledel nõutule.Aga siiamaani pole minu tulede kasutus maksuametit häirinud veel.
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:esimesed udutuled päevatuledeks

Postitus Postitas Tim »

mardus72 kirjutas:Faceliftil udukatel eelis vanemaga võrreldes,et need reguleeritavad ja pimestamiseohu saab likvideerida.
Omega B´l saab neid reguleerida küll,minuteada vasakule-paremale,tehase poolt on kõrgus paika pandud.Ja ega udutuli ei saagi eriti pimestada,sellel ju nö.varjuk sees,et tekiks lähitulede efekt.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Kasutaja avatar
oskaja
Klubiliige
Postitusi: 756
Liitunud: 13 Okt 2008 17:49
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: K:esimesed udutuled päevatuledeks

Postitus Postitas oskaja »

udukas saab väga hästi pimestada pimedal ajal :)
kusjuures pimestajad on enamuses just Omega B-d... ma ei tea miks aga nii on silma jäänud.
Kasutaja avatar
Anz69
Huviline
Postitusi: 780
Liitunud: 14 Mär 2007 01:53
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 25 korda

Re: K:esimesed udutuled päevatuledeks

Postitus Postitas Anz69 »

ei tea selle pimestamise kohta,
aga tallinnas on jh väga hea ringi sõita nendega kuna kedagi ei häiri:)
pärnus tehakse kohe 1:0 kui sõidad.....tean kuna ise olen laksu kätte saanud juba selle eest.
reguleerida annab üles/alla ikka udukaid, olen selles kindel kuna regullinud enda omega udukaid.
Vectra GTS 2.0T 2004' [131AVS]
Omega 3.2 vagun 2001' [498THS]

Diisliga köetakse maja ning küntakse põldu, bensiiniga sõidavad autod :twisted:
nibiru
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 08 Juun 2009 18:27
Asukoht: Nõo-Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:esimesed udutuled päevatuledeks

Postitus Postitas nibiru »

Tim kirjutas:Ei raatsi xenone kulutada?Siin osad on rääkinud,et sõidavatki linnas ringi,parktuled koos udutuledega põlemas.Et ei pidavat politseiga probleeme olevat-väidetavalt.
Omal on kogemus politseiga selline, et umbes kuu ajase vahega peeti kinni samas kohas ja vist oli isegi sama patrull. Ning esimene kord tehti märkus udutuledega sõitmise kohta aga teisel korral ei olnud sellest sõnagi juttu. Ilmselt olened inspektori tujust.
oskaja kirjutas:udukas saab väga hästi pimestada pimedal ajal :)
kusjuures pimestajad on enamuses just Omega B-d... ma ei tea miks aga nii on silma jäänud.
Pimestajad on tavaliselt need, kes on udutulesse xenoni aretanud.
Tim kirjutas:Omega B´l saab neid reguleerida küll,minuteada vasakule-paremale,tehase poolt on kõrgus paika pandud.Ja ega udutuli ei saagi eriti pimestada,sellel ju nö.varjuk sees,et tekiks lähitulede efekt.
Oma astral ja omegal olen saanud ainult kõrgust reguleerida. Ja kunagi kunagi ammu avensisel samuti ainult kõrgust.
Omega 2.0 100kw ´94
Chrysler Grand Voyager 3,8 AWD ´97
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: K:esimesed udutuled päevatuledeks

Postitus Postitas mardus72 »

oskaja kirjutas:udukas saab väga hästi pimestada pimedal ajal :)
kusjuures pimestajad on enamuses just Omega B-d... ma ei tea miks aga nii on silma jäänud.
Kusjuures ka mulle on silma jäänud,et just vanema omega B udutuled häirivad ja ka päevasel ajal,võibolla valed pirnid sisse aretatud,aga facelifti omad pole häirinud.Need udutuled vanemal ja faceliftil muidugi väga erinevad ka.Faceliftil ilma rihvelduseta klaarklaasid ja asukoht stange küljes ka teine.
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Kasutaja avatar
oskaja
Klubiliige
Postitusi: 756
Liitunud: 13 Okt 2008 17:49
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: K:esimesed udutuled päevatuledeks

Postitus Postitas oskaja »

just just... esimese otsa omega B udukaid pidasin silmas... uuemate omad ei häiri aga vanadel enamuses siravad igast peeglist näkku kui taga sõidab ja vastu tulles samuti lööb nägemise hämaraks.
kris282
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 28 Jaan 2009 13:23
Asukoht: Põlvamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: K:esimesed udutuled päevatuledeks

Postitus Postitas kris282 »

Mis vahe on sõita lähitulede asemel udukatega, kui mõlemal tulel on pirn 55w? Siis pole ju erilist vahet kummaga sõita? Pigem aretaks LED päevasõidu tuled külge.
whyzler
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:esimesed udutuled päevatuledeks

Postitus Postitas whyzler »

ma ei tea kui tõele see vastab, aga minu omega vanale omanikule hakati juba trahvi vormistama udukaga sõidu eest, kuid siis leiti sealt tulelt päevasõidutule tähis ja sõit jätkus.
rold116
Klubiliige
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Aug 2006 23:26
Auto: Opel Omega 2.6
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:esimesed udutuled päevatuledeks

Postitus Postitas rold116 »

Nu sul ikka joppas kui hakati üldse uurima kas seal on tähistus õige või ei.Elvas hakati tavaliselt kohe praalima ja hoiatama.Muidugi valgete led parktuledega ka oli tegemist kuna mõni sinimundriline ei teinud vahet kas asi on sinine või valge.Peale seda kui hakkas kordusülevaatuse jutt korjasin need lambikesed sealt eest ära.Nõme on vaadata küll xeno tuli ja sis mingi kollane peldik gabariit kuid egas seda rahakest pole nii palju et aastas mitu korda ülevaausel käjja :).
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: K:esimesed udutuled päevatuledeks

Postitus Postitas mardus72 »

rold116 kirjutas:Muidugi valgete led parktuledega ka oli tegemist kuna mõni sinimundriline ei teinud vahet kas asi on sinine või valge.Peale seda kui hakkas kordusülevaatuse jutt korjasin need lambikesed sealt eest ära.Nõme on vaadata küll xeno tuli ja sis mingi kollane peldik gabariit kuid egas seda rahakest pole nii palju et aastas mitu korda ülevaausel käjja :).
Aga sa osta xenonefektiga parktule pirnid,ise fixusest ostsin ja olid letihinnas mingi 70eek paar,välimuselt sinised,aga valgus on 3500K,ehk valgus täiesti valge,kollakas pole ja pole ka sinine.
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Vasta