Üks xenon tuli tõrgub aeg-ajalt

Postitused, mis on seotud valgustusseadmetega
taifunk
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Üks xenon tuli tõrgub aeg-ajalt

Postitus Postitas taifunk »

Viimasel ajal hakanud pihta pull, et parempoolne xenon tuli ei hakka tööle. Kui veab siis tuledega mängimise peale võtab vahest eluvaimu sisse. Kui juba tööle saab, siis muid probleeme pole kuni järgmise käivituseni. Mingit seaduspära pole praegu küll veel avastanud. Samas juba soojenenud xenon tule sisse-välja vajutamine ei pidavat hea olema pirni eluaeale ehk siis vaja viga ära parandada ikka.

Mis võiks sellist viga põhjustada? Kuidas ja mida kontrollima peaks?
Kasutaja avatar
Marcouver
Huviline
Postitusi: 1007
Liitunud: 02 Mär 2009 16:26
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Üks xenon tuli tõrgub aeg-ajalt

Postitus Postitas Marcouver »

Võibolla plokk hakkab otsad andma.
Irmscher Omega 3.0 MV6
Ostan:
*Tagumist soojendusega nahkistet
*FL el. klapitavaid küljepeegleid
*Tagumist käetuge topsihoidjaga
Kasutaja avatar
reims86
Huviline
Postitusi: 1107
Liitunud: 26 Jaan 2009 11:05
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Üks xenon tuli tõrgub aeg-ajalt

Postitus Postitas reims86 »

Kaablid vaata üle, sest mingi pistik ei pruugi anda piisavalt voolu edasi. Natukene liigutad autod vibreerib täpselt niipalju kinni, et hakkab põlema st. tekib särts vahele ja nn. tinutab kinni, kuid kui vool kaob ära siis ühendus kaob taas. Jutt keeruline kuid ehk saad aru mida mõtlen.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Üks xenon tuli tõrgub aeg-ajalt

Postitus Postitas Tim »

Kui vanad pirnid ise on ja millise valgusega(värv)põlevad,ploki toide?
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Üks xenon tuli tõrgub aeg-ajalt

Postitus Postitas Jospa »

Xenon plokk hakkab läbi minema, siin ei ole vaja hakata ajama, et vaata kaabeldused läbi jne.
Mul enda plokk soenes..soenes...soenes ja siis lülitus välja, plokk lihtsalt ei taha oma tööd enam teha.
taifunk
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Üks xenon tuli tõrgub aeg-ajalt

Postitus Postitas taifunk »

Omegaowners.com otsides pakuti võimalikuks veaks miskit "ballast pack" või siis seda, et pirn hakkab varsti läbi minema. See viimane küll jäi veidi kahtlaseks väiteks.
Pirnide vanust ei oska öelda, mina oma 1,5 aastase omaniku staatuse vältel pole vahetanud neid. Iseenesest see pirnide vananemise teema oli mul järgmine mure mida siin ei tahtnud küll lahata aga olgu siis.

Nimelt värvus on ühel pirnil tõesti selline lillakam. Samuti tundub mulle, et lähituled näitavad üldsegi kuidagi nõrgalt. Ma võin küll eksida aga mäletaks nagu, et auto ostmise hetkel võis suveöödel saada hakkama ka ilma kaugtuledeta kuna xenonid olid piisavalt kirkad. Praegu on ainuke märk xenonite olemasolust vaid sinakas valgus, mitte eredalt valgustatud autoesine nagu olema peaks.
Kuidas üldsegi valgustugevust mõõta saaks koduste vahenditega?


Jospa: Mida sa selle xenon ploki all mõtled ja mis hinnaklass sellel ka on?
Kasutaja avatar
Marcouver
Huviline
Postitusi: 1007
Liitunud: 02 Mär 2009 16:26
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Üks xenon tuli tõrgub aeg-ajalt

Postitus Postitas Marcouver »

no oleneb mis xenonit saada tahad, mul on aftermarket kaup, 2 pirni ja 2 plokki saab mingi 600kr kätte, eeldan et siis mingi 1 plokk 150kr voi 200kr.
Irmscher Omega 3.0 MV6
Ostan:
*Tagumist soojendusega nahkistet
*FL el. klapitavaid küljepeegleid
*Tagumist käetuge topsihoidjaga
opelist
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Üks xenon tuli tõrgub aeg-ajalt

Postitus Postitas opelist »

Pakun, et pirni eluiga läbi saanud.
o:mega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Üks xenon tuli tõrgub aeg-ajalt

Postitus Postitas o:mega »

Pirni eluke hakkab otsa saama. Kui ikka päris kindel tahad olla siis vaheta pirnid omavahel ära ja saad teada, et ballasti plokk töötab. Üldiselt soovitatakse xenoneid paari kaupa vahetada. Uut pirni otsi kas 4300K või 5000K. Siin foorumis ka Clk müüb taolist kraami. Teed korraks näpud mustaks ja saad valge ninaesise ning Head Uut Aastat!
rein
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Juul 2007 16:58
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Üks xenon tuli tõrgub aeg-ajalt

Postitus Postitas rein »

Vaata ka aku- ja laadimispinge üle. Mul juhtus ka nii.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Üks xenon tuli tõrgub aeg-ajalt

Postitus Postitas Jospa »

Marko540 kirjutas:no oleneb mis xenonit saada tahad, mul on aftermarket kaup, 2 pirni ja 2 plokki saab mingi 600kr kätte, eeldan et siis mingi 1 plokk 150kr voi 200kr.
150kr krooni:D Kui see oleks vaid ainult nii hea versioon. Kui osta aftermarketi värk siis parem 2 komplekti sest uus kasutatud xenon plokk maksab 600-700 krooni...üks komplekt jääks tagavaraks.
opelist
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Üks xenon tuli tõrgub aeg-ajalt

Postitus Postitas opelist »

Jospa kirjutas:Kui osta aftermarketi värk siis parem 2 komplekti sest uus kasutatud xenon plokk maksab 600-700 krooni...üks komplekt jääks tagavaraks.
Mis asi on "uus kasutatud xenon plokk"? :lol: Mõtlesid uut või kasutatud OEM plokki?
Joh
Huviline
Postitusi: 45
Liitunud: 02 Dets 2007 13:53
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Üks xenon tuli tõrgub aeg-ajalt

Postitus Postitas Joh »

Oeh. Mõistlik oleks ju kõigepealt kontrollida, et näiteks sel ajal kui ta ei põle, kas siis vool tuleb üldse plokki sisse? Seda siis kruvikeeraja-testeriga või miskit. Mul oli täpselt samasuguse sümptomaatikaga probleem nagu teemaalgatajal ja ei olnud mul ei pirnid ega plokid läbi. Lõpuks panin otse aku pealt tuled ja uus lüliti vahele :P Ei leidnud viga üles.
potsataja
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Üks xenon tuli tõrgub aeg-ajalt

Postitus Postitas potsataja »

oskan niipalju kaasa rääkida et xenon võib siis ka jupsida kui voolu pinge jääb liiga madalaks. soovitan mõõta testriga voolu pinget ballastini jõudvate juhtmete otsast. see võiks olla nii 12v umbes. kui juba alla 11v on siis võibki asi olla selles. probleemi kõrvaldamiseks võid kontrollida ja vajadusel puhastada kõiki pistikuid mis ballastini jõuavad. + võid veel puhastada aku klemme.
Joh
Huviline
Postitusi: 45
Liitunud: 02 Dets 2007 13:53
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Üks xenon tuli tõrgub aeg-ajalt

Postitus Postitas Joh »

originaalplokid minu arust hakkavad hästi kiiresti vilkuma kui pinget väheks jääb, aga vbla võib ka teisiti olla..
Vasta