K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitused, mis on seotud valgustusseadmetega
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas Tim »

paikas kirjutas: ei tea ka milline see olla võiks.
Arhiivi lingil ju releede koodid ja jutt puha olemas.Ainult pildid kadunud.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Joh
Huviline
Postitusi: 45
Liitunud: 02 Dets 2007 13:53
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas Joh »

Hmm, võtsin sealt paremalt selle plastiku lahti (mis ukseava all nurgas on), aga ei olnud mul seal kah mingit plokki, ainult 2-3 tühja pistikut. Samas on mul olemas automaatsed tuled. Otsin valest kohast või mis värk :D ?
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas Tim »

Jutu järgi koht ju õige.Minu masinal on seal 2 pistikut-releede valmidusega ilmselt.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Joh
Huviline
Postitusi: 45
Liitunud: 02 Dets 2007 13:53
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas Joh »

Mul oli 2 või 3. Äkki on teisel pool (juhi pool)?


-edit-
Juhi pool armatuuris (kui selle katte külje pealt ära võtsin) oli mingi 8 klemmiga GM plokk, tulelülititesse läks 5 juhet ja 3tk kuskile armatuuri taha. Kas see võix äkki õige olla?
opelist
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas opelist »

Valmislahendusena võib osta näiteks sellise komplekti.

Tõenäoliselt mõõdab antud moodul pinget auto elektrisüsteemis ning selle tõustes (ehk kui mootor käivitub ja generaator laadima hakkab) lülitatakse päevatuled sisse. Lisaks tuleb ühendada juhe lähitulede vooluahelasse, et nende süttimisel päevasõidutuled ära kustuksid. Vähemalt selline on minu nägemus, kuid kuna tooteinfo on väga napp, siis pole kindel, kas antud komplekt nii toimetab.
y2k87
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas y2k87 »

Joh kirjutas:Mul oli 2 või 3. Äkki on teisel pool (juhi pool)?


-edit-
Juhi pool armatuuris (kui selle katte külje pealt ära võtsin) oli mingi 8 klemmiga GM plokk, tulelülititesse läks 5 juhet ja 3tk kuskile armatuuri taha. Kas see võix äkki õige olla?

Pilt
Sellised pistikud peaksid sul paremal jalge juures olema. 8klemmiga pistikus peaks see relee sul asuma.
Relee siis ise selline:
Pilt
o:mega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas o:mega »

opelist kirjutas:Tõenäoliselt mõõdab antud moodul pinget auto elektrisüsteemis ning selle tõustes (ehk kui mootor käivitub ja generaator laadima hakkab) lülitatakse päevatuled sisse. Lisaks tuleb ühendada juhe lähitulede vooluahelasse, et nende süttimisel päevasõidutuled ära kustuksid. Vähemalt selline on minu nägemus, kuid kuna tooteinfo on väga napp, siis pole kindel, kas antud komplekt nii toimetab.
Kordamine on tarkuse ema. Autodata elektriskeem näitab lülitussignaali saamist õlitule andurilt.
Uuriks ka seda, et kas on huvilisi LED päevatuledele. Hind oleks kuskil 40-45€. Lülitusplokk kaasas. Sealt siis timmitakse ääretulede sisse lülitudes päevatuled väiksema võimsuse peale. Kas rohkem huvitaks ümmargused või piklikud?
Ehk teema algataja ei pahanda et siia sisse trügin. Kui siia ei sobi siis teeme uue teema 8)
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas Tim »

o:mega kirjutas:
opelist kirjutas:Tõenäoliselt mõõdab antud moodul pinget auto elektrisüsteemis ning selle tõustes (ehk kui mootor käivitub ja generaator laadima hakkab) lülitatakse päevatuled sisse. Lisaks tuleb ühendada juhe lähitulede vooluahelasse, et nende süttimisel päevasõidutuled ära kustuksid. Vähemalt selline on minu nägemus, kuid kuna tooteinfo on väga napp, siis pole kindel, kas antud komplekt nii toimetab.
Kordamine on tarkuse ema. Autodata elektriskeem näitab lülitussignaali saamist õlitule andurilt.
Jutt ju 2erinevast süsteemist.
Üks on opeli enda süsteem( nö.lõlirõhu anduri põhine).Teine süsteem ei tea mis asja järgi majandab,vb.paneb tuled siis põlema,niipea kui geneka tuli kustub.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
silluboy
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas silluboy »

hehe sõidu ajal juhtub midagi ja õlirõhu tuli hakkab põlema kustuvad tuled ära:D
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas eedu32 »

silluboy kirjutas:hehe sõidu ajal juhtub midagi ja õlirõhu tuli hakkab põlema kustuvad tuled ära:D
Ja kas sa sõidaksid edasi kui survet enam ei ole
silluboy
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas silluboy »

ei aga hoog on ju sees juba või mis. või näiteks kui on hoopis andur vigane sis ka ju ei põle
Joh
Huviline
Postitusi: 45
Liitunud: 02 Dets 2007 13:53
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas Joh »

Ok. Üritan siis kodumaale jõudes järgi vaadata uuesti. Õnneks on kõik juba lahti võetud :P
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas eedu32 »

silluboy kirjutas:ei aga hoog on ju sees juba või mis. või näiteks kui on hoopis andur vigane sis ka ju ei põle
Nii andur on vigane kuida sa seda tuvastad kui andur ei tööta siis armatuuris punane tuli põleb .....ei kutsuks nagu sõitu jätkama või miss sa arvad...see et hoog on sees ja surve kaob on ju vabalt langemine tee äärde aga vaevalt et sa kott pimedas sõidad päevatuledega
silluboy
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas silluboy »

minu sõidustiilid on üldse imelikud, vahest lasen kuuvalgel ima tuledeta külavahel:D
Klots
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: automaatsed päevasõidu tuled

Postitus Postitas Klots »

Mis hinnaga see relee originaal süsteemile ka on?
Vasta