Kas HID/H7või D2S/H7

Postitused, mis on seotud valgustusseadmetega
Taiz
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Kas HID/H7või D2S/H7

Postitus Postitas Taiz »

Mure selline, et vaja autole uued esituled osta. Kuna plaan ka xenonid installida, siis plaanisin osta DC tähisega tuled. Äkkitselt leidsin ennast poes valiku eest, kus pakuti HID/H7 tuled ja D2S/H7 tulesid. Kummad valida?
o:mega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kas HID/H7või D2S/H7

Postitus Postitas o:mega »

Valiksin D2S/H7.
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kas HID/H7või D2S/H7

Postitus Postitas kait »

:lol:
OK. HID= xenon. D2S on xenon pirni tüüp. Ei saa aru millest esimene soovitaja lähtus, et D2S pakkus???

Mina saan asjast nii aru, et sulle pakuti xenonit ja xenonit 8)
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kas HID/H7või D2S/H7

Postitus Postitas Tim »

DC markeeringuga on nt.ka kõige odavam TYC fimra toodang st.tavaline luuptuli.Iseasi on see kas odav tuli on ka niihästi valgust suunab/näitab kui kallim tuli.
Muidugi odavas tules ei saa kasutada D2S valgusallikat,seal kasutatakse nö.HID´e.Mis vahe on D2S´il ja mingil H7 baasil HID´il seda ei teagi.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kas HID/H7või D2S/H7

Postitus Postitas kait »

Tim kirjutas:DC markeeringuga on nt.ka kõige odavam TYC fimra toodang st.tavaline luuptuli.Iseasi on see kas odav tuli on ka niihästi valgust suunab/näitab kui kallim tuli.
Muidugi odavas tules ei saa kasutada D2S valgusallikat,seal kasutatakse nö.HID´e.Mis vahe on D2S´il ja mingil H7 baasil HID´il seda ei teagi.
Sellist juttu pole vaja rääkida, et odavas tules ei saa kasutada D2S lampe!
See on vale!

Tehke endale selgeks mis on HID ja mis on D2S. Võrdlus oleks sama nagu H7 ja halogheenlamp. :lol:

Mõlemad tuled on ju HID-id e. xenonid, lihtsalt ühel on täpsustatud et on tegemist D2S lambiga. Üldiselt on tegu ühe ja sama tulega, erinevad tootjad on lihtsalt erinevalt kirja pannud.
Ühes tule kirjelduses on: "D2S/H7 - see tähendab, et lähituli on D2S tüüpi gaasilap(xenon) ja kaugtuli H7 tüüpi halogeenlamp.

Teisel on kirjas: "HID/H7" - see tähendab,et lähituli on HID ehk xenon (ka seesama D2S gaasilamp sest muid omegatel ei kasutatud.) ja kaugtuli H7 tüüpi halogeenpirn.

Siin pole kuskil juttu H7 baasil xenonitest! Ükski tehas ei valmista laternaid ette, et sa saaksid aftermarketi H7 pesasse sobivadi xenon lampe panna. Sellisel juhul on tegu tavalise H7 pesaga ju ikkagi, mingit eraldi markeeringut seal pole.


Lõppkokkuvõtteks võib teemaalgatajale öelda, et mõlemad laternad kasutavad samu lampe. Edu.
Viimati muutis kait, 16 Okt 2011 20:13, muudetud 2 korda kokku.
Taiz
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kas HID/H7või D2S/H7

Postitus Postitas Taiz »

Mida oligi vaja tõestada. Suured tänud teile:)
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kas HID/H7või D2S/H7

Postitus Postitas Tim »

Mulle jäi asi nüüd natuke segaseks.
Mul esitules pirnid H1 ja H7,mismoodi ma lähitule pirni kohapeale D2S´i paigaldada saan?Ehk on mul valed teadmised aga minumeelest on D2S pirni sokkel nö.fikseeritud kujuga.
Müüakse igasuguseid xenon tooteid alates H4 jne.sokliga ju.
kait kirjutas:Võrdlus oleks sama nagu H7 ja halogheenlamp. :lol:
Mida sa sellega öelda tahad?Või sain ma sinu lauseehitusest valesti aru...
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kas HID/H7või D2S/H7

Postitus Postitas kait »

Tim kirjutas:Mulle jäi asi nüüd natuke segaseks.
Mul esitules pirnid H1 ja H7,mismoodi ma lähitule pirni kohapeale D2S´i paigaldada saan?Ehk on mul valed teadmised aga minumeelest on D2S pirni sokkel nö.fikseeritud kujuga.
Müüakse igasuguseid xenon tooteid alates H4 jne.sokliga ju.
kait kirjutas:Võrdlus oleks sama nagu H7 ja halogheenlamp. :lol:
Mida sa sellega öelda tahad?Või sain ma sinu lauseehitusest valesti aru...
Tõsi, tänapäeval tehakse pea kõigi halogeenlampide pesadesse sobbivaid xenon lampe. Aga tule markeering jääb ikkagi samaks H1/H7 olenmata sellest mis sa sinna pesadesse toppind oled.

D2S on üks HID e. xenon lambi tüüpe. Samamoodi nagu H7 on üks halogeenlambi tüüpe.
Viimati muutis kait, 16 Okt 2011 20:59, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Kas HID/H7või D2S/H7

Postitus Postitas mardus72 »

Tim kirjutas:Mulle jäi asi nüüd natuke segaseks.
Mul esitules pirnid H1 ja H7,mismoodi ma lähitule pirni kohapeale D2S´i paigaldada saan?Ehk on mul valed teadmised aga minumeelest on D2S pirni sokkel nö.fikseeritud kujuga.
Müüakse igasuguseid xenon tooteid alates H4 jne.sokliga ju.
kait kirjutas:Võrdlus oleks sama nagu H7 ja halogheenlamp. :lol:
Mida sa sellega öelda tahad?Või sain ma sinu lauseehitusest valesti aru...
Point on selles,et HID tähendab xenonpirni ehk siis omega puhul on selle xenonpirni margiks D2S
ning H7 nagu ka kõik teised H-ga tähistatud pirnid on halogeenpirnid.
kui laternal on markeering H1/H7 või H7/H7 siis on mõlemad lambipesad mõeldud halogeenpirnide jaoks,millesse saab H7 sokliga vuffelxenon pirni paigaldada,aga mitte D2S pirni
HID/H7 või D2S/H7 on xenonlatern,milles lähitulel on xenonpirn,ehk siis D2S pirn.
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kas HID/H7või D2S/H7

Postitus Postitas Tim »

D2S on juba nö. vana nimetus asjal ja on siis õige gaaslahendus(xenon) lamp.

HID on tänapäevane popp nimetus asjale.Ja mulle on jäänud ekslikult mulje et HID nimetuse taga on järeletehtud toodang,et ka igamees saaks oma autole sinised silmad ette.

Teema läheb juba natuke segaseks aga kuna on selliste teadmiste vastu huvi,siis mis teha.Jahh võiks ju selles paganama googles tuhnida aga foorumis teemat laha poleks ju ka paha.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Kas HID/H7või D2S/H7

Postitus Postitas mardus72 »

D2S pole xenoni üldnmetus vaid siiski pirni mark,mis võimalik,et on vananenud tänapäeva mõistes nagu näit.H4-ja ei kasutata eriti enam vaid on H7 nüüd juba H11-d jne
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kas HID/H7või D2S/H7

Postitus Postitas kait »

Tim kirjutas:D2S on juba nö. vana nimetus asjal ja on siis õige gaaslahendus(xenon) lamp.

HID on tänapäevane popp nimetus asjale.Ja mulle on jäänud ekslikult mulje et HID nimetuse taga on järeletehtud toodang,et ka igamees saaks oma autole sinised silmad ette.

Teema läheb juba natuke segaseks aga kuna on selliste teadmiste vastu huvi,siis mis teha.Jahh võiks ju selles paganama googles tuhnida aga foorumis teemat laha poleks ju ka paha.
Seda ma sain aru jah su jutust et sa pead HID-e nagu nn. aftermarketi toodanguteks. Tegelikkuses on D2S lihtsalt üks paljudest xenon lampide tüüpidest. On ju olemas veel D1S, D1R, D2R jne. Need kõik on xenon ehk HID lambid. HID on lühend sõnast "High-intensity discharge" ja xenon on üks selle alamliike kus lambi sees kasutatakse xenon gaasi ja valgus tekib selle gaasi sees olevast kahe elektroodi vahel tekkivast kaarleegist.
opelist
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kas HID/H7või D2S/H7

Postitus Postitas opelist »

Minu arvates olekski õigem kasutada sõna xenon asemel lühendit HID. Xenon kasutamine on võrreldav sellega, kui õhupalli kohta öelda heelium, sest väga sageli nad sellega ju täidetud on.
kait kirjutas:HID on lühend sõnast "High-intensity discharge" ja xenon on üks selle alamliike kus lambi sees kasutatakse xenon gaasi ja valgus tekib selle gaasi sees olevast kahe elektroodi vahel tekkivast kaarleegist.
EDIT
mardus72 kirjutas:Aga palju asju on teoreetiliselt õige teisiti nimetada,kui tegelikult rahvasuus nimetatakse...
Nii ta paraku on ja seda juba lihtsalt ei muuda :D
Viimati muutis opelist, 16 Okt 2011 21:29, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Kas HID/H7või D2S/H7

Postitus Postitas mardus72 »

opelist kirjutas:Minu arvates olekski õigem kasutada sõna xenon asemel lühendit HID. Xenon kasutamine on võrreldav sellega, kui õhupalli kohta öelda heelium, sest väga sageli nad sellega ju täidetud on.
Tegelikult sellisel juhul oleks õige nimetada ja nimetataksegi HID xenon,sest HID lampe on ka teistel alustel.Aga palju asju on teoreetiliselt õige teisiti nimetada,kui tegelikult rahvasuus nimetatakse,kui ütelda xenonpirn,siis on see vähemalt kõigile arusaadav HID ei ütle ka edaspidi paljudele tõenäoliselt midagi,aga xenonist on vist küll kõik kuulnud
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kas HID/H7või D2S/H7

Postitus Postitas kait »

Panen küll nüüd natuke OT aga. Ehk olete näinud müügil neid siniseid tavalisi halogeenpirne millede kirjudel pakenditel sädeleb vastu surelt kiri "Xenon". Vot see on ikka päris äge, iga kord vaatan ja naeran, kui selliseid müügil näen. :D
Vasta