Kärukonksu tulede abi paluks

Postitused, mis on seotud valgustusseadmetega
ahti22
Huviline
Postitusi: 909
Liitunud: 17 Okt 2010 13:34
Asukoht: Türi
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Kärukonksu tulede abi paluks

Postitus Postitas ahti22 »

oskaja kirjutas:On küll ammune teema aga kuidas see piduritulede probleem lahenes?
Mul on sama jama hetkel. Kõik juhtmed on tuvastatud ja ühendatud aga piduri tulesid haagisele ei tule.

Seoses sellega hakkasin taga tule juures sobrama ja leidsin mingi veidra karbi. Pole aimugi kuhu juhtmed lähevad või milleks karp vajalik on (mingeid koode ega asju karbil peal pole). Vasaku tule piduri ja suunatule juhtmele on "varga pesa" külge poogitud ja sealt läheb kollane ning punane juhe karpi.
Selline jublakas siis:
Pilt

Teab keegi millega tegu?
See karp peaks olema tagurdus andurite oma. Kas sul taga stangel neid nööpe küljes pole? Võimalik et on uus stange pandud ning juhtmed läbi lõigatud(ennemgi niisugust teguviisi nähtud)
Kasutaja avatar
oskaja
Klubiliige
Postitusi: 756
Liitunud: 13 Okt 2008 17:49
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Kärukonksu tulede abi paluks

Postitus Postitas oskaja »

näet krt... ise ei tulnudki selle peale. :mrgreen:
mul on ees ka nööbid ja kõik töötavad aga süsteem ei piiksu. mingi väikse ekraaniga asi on.
Kasutaja avatar
oskaja
Klubiliige
Postitusi: 756
Liitunud: 13 Okt 2008 17:49
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Kärukonksu tulede abi paluks

Postitus Postitas oskaja »

Täna oli veits aega, et asja lammutada.
Eespool mainitud juhtmed jõuavad kaitsmeploki taga (armatuuri sees) asuvate releede juurde. Täitsa eraldi pesa on nende jaoks eraldatud, lihtsalt relee on jäetud panemata. Kõik oleks ilus ja tore aga alati peab mingi viguri sisse viskama.
Viskasin pesale pilgu peale, tõin poest relee (maksis vist 2.45.-) aga käru pistikusse piduritulede vool ei jõua. Tuleb välja, et sinna on leiutatud mingi eriline julla mis maksab Forssis 46.- kanti ja mida kohapeal olemas pole. Ühtegi B osa või asendust ei pakkunud ükski kataloog ega programm.
Ebay-st suvaline vaste pakub paar euri odavamalt (koos postiga).
Relee koodid on : GM 90 46 3123; 58 201 003; 62 38 324. (kui kellelgi leidub siis võib mingi mõistliku hinnaga pakkuda :) )

Üks hädine pildike ka asjast:
see must pesa (rohelise küljes) ja releed kinnituvad nende mustade nagade külge, mis rohelise pistiku/relee kohal näha on (sisse poole)
Pilt
Kasutaja avatar
oskaja
Klubiliige
Postitusi: 756
Liitunud: 13 Okt 2008 17:49
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Kärukonksu tulede abi paluks

Postitus Postitas oskaja »

Kuna kasutatud releed pole keegi pakkunud ja 40.- eest uut ka ei ole nõus ostma siis sai asi sellise lahenduse:
Pilt
Boobush
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Juun 2015 16:34
Asukoht: Tartu / Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kärukonksu tulede abi paluks

Postitus Postitas Boobush »

Taaselustan vana teema, mul oli sama häda nagu eelkõnelejatel, et vool pidurituledeni ei tulnud. Lugedes, et mingit releed vms on vaja, siis mina tõmbasin uue juhtme vasakust tagatulest ja sain asja kerge vaevaga tööle. Soovitan teistelegi 8)
ahti22
Huviline
Postitusi: 909
Liitunud: 17 Okt 2010 13:34
Asukoht: Türi
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Kärukonksu tulede abi paluks

Postitus Postitas ahti22 »

Kui keegi veel otsib seda releed siis mul üks näpuvahel hetkel. GM 90 463 123
Vasta