omega 100kw automaat

Informatsiooni omega varuosade kohta. Kust saab ja mida saab.
Omega
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 22 Mai 2013 22:19
Asukoht: Võru maakond
Tänanud: 0
Tänatud: 0

omega 100kw automaat

Postitus Postitas Omega »

Jõudu klubilised!
Siuke küsimus siis selle müügis oleva masina kohta http://www.auto24.ee/used/1921814
Kas on üldse mõtet 100kw automaati osta või on see halb kombo.? Kuna puudub igasugune kogemus automaadiga siis mõtlesingi,et küsin nõu,veic hirmutavad need automaat kastid aga mõtlen et mugavuse mõttes on vis automaat ikka targem..Ehk keegi oskab siin veidi kiita/laita selle masina kasti ja üldist koostööd sellel kastil selle mudeliga;)
Aitäh vastajatele;)
Eksimine on inimlik'' ütles siilike, ning ronis kaktuse otsast alla.
Alaripri
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 28 Veebr 2013 18:08
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: omega 100kw automaat

Postitus Postitas Alaripri »

Mugav on ta kindlasti, eks kõik oleneb kuidas autot eelnevalt hooldatud on. Kui proovisõidul kasti töös mingeid viperdusi ei esine (nõksutamist, ei vaheta rahulikult sõites madalalt käiku jne) ning õlivahetused õigel ajal tehtud siis ei tohiks probleeme tekkida. Uimaseks jääb ta küll ning palju võtab kütust see kombinatsioon. Tehase andmete järgi kiirendus 0-100 on 14 sek ja kütusekuluks linn 15l/100, mnt 8.1l/100. Manuaalil kiirendus parem ja kütusekulult võid keskmiselt 1-2l/100 vähemaks lahutada.

Niisiis kui oled rahulik ja mugavust otsiv kulgeja, siis automaat kärab küll, samas kui kütusekulu väga heidutab siis ainuke võimalus manuaal. Ega Omega kütusekulu kohapealt eriline säästupill ei ole nii ehk naa, selle jaoks vaja osta Passat :D
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: omega 100kw automaat

Postitus Postitas Rax »

Lisan omaltpoolt, et kui varem pole kogemust automaadiga olnud, siis on suht raske aru saada, kuidas see kast siis lõpuks ikkagi toimima peaks. Ise läksin selle nahka. Tegu oli küll Audi tiptronic kastiga, aga varem polnud ATM omanud ja ei saanud arugi et midagi oleks pekkis olnud. Alles hiljem tuttavatega konsulteerides ja arutades tuli välja et midagi on korrast ära, kuni siis ühelpäeval ma selle kasti kokku lasingi :D :D Kuid opeli kastidega seda jama ei tohiks olla. Vähemalt kuulnud küll pole et midagi nii pekki läheks. Tavaline nähe on selektorlüliti. Aga muidu jah,tee proovisõit,veendu et käigud lülituks sujuvalt, ilma nõksuta ja viivituteta,et ei libiseks läbi jne. Täis korras ATM peaks käike vahetama nii,et sa ei saa arugi kui juba on käigu ära vahetanud.
Pikk jutt s*** jutt noh :D Vast said aru.
56232754
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: omega 100kw automaat

Postitus Postitas Jospa »

Omegate automaat kastid on suht vastupidavad, juhul kui on hoitud. Pigem see 2.0 paras kapriisne mootor - mul oli selline kombo ning minu arust see mootor tahtis remonti ja remonti. V6 on selle eest hästi vastupidanud ja muud asjad v6 on lihtsalt vanadusse ära surnud, 2.0ecotec käis iga kuu remondis ja erinevates esindustes. Mina olen rahul et läksin 2.0 ecoteki pealt vähe võimsama mootorile ja igati rahul. Nt. kui perega kuskil reisul käija ja pagasiosa asju täis siis see 2.0 oli surm kuubis ja imes kütust räigelt, kuid 3.0 jõuab vedada.
Muidugi on igal asjal omad plussid ja vead. Samas mõni sõidab aastaid oma 2.0 ecoteciga ...automaatkast omegal on ilmselt väiksem mure mille pärast põdema pead. harv nähtus et mingi imelik anomaalia selle atm lolliks ajab
Omega
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 22 Mai 2013 22:19
Asukoht: Võru maakond
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: omega 100kw automaat

Postitus Postitas Omega »

väga hea..sain siin juba päris targaks vb 2,5 vaatama hakkata....MV6 palju mulle kw poolest...125 kw ehk siis..kütusekulu muidugi suhteliselt sama neil vict et...
Eksimine on inimlik'' ütles siilike, ning ronis kaktuse otsast alla.
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: omega 100kw automaat

Postitus Postitas raudpats0 »

tavakasutajal pole vahet kumma v6 moto ta osta plaanib. automaatkasti otsas on kütusekulu erinevus suht minimaalne. erinevus muidugi suurem kui kasutad kõiki moto poolt lubatavaid hobuseid.

penskari sõidustiili ja veojõu kontrolliga sõites on kulu vahe võibolla liiter sajale linnas. trassil tuleb enamvähem sama.

omega puhul tuleb veel arvestada ka veel seda et algne sihtkoht masinal on ikkagi bahni peale 140-160 km/H sõidule. ehk siis kõige ökom on sõita kiirusel 130-140 km/h
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3201
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 69 korda
Tänatud: 78 korda

Re: omega 100kw automaat

Postitus Postitas Jürts »

Mul teiseks autoks 2,0 ATM. ja pole mingit probla(mul korralik ka muidugi :D ).
Uimps on jh madala pöördega,aga tee kickdown ja pealt 4k. pööret pühib minna küll.
Ja kuna mul,nagu öeldud,korralik isend,siis trassil 100-ga sõites keskmist üle 7,6 naljalt ei saa.
V6 muidugi palju rohkem fun'i ja seda ainult umbes 1-2 lisaliitriga sajale.
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: omega 100kw automaat

Postitus Postitas Rax »

Võta jah 2.5.Mul täitsa pakkuda sulle manuaal kastiga masinat :D :D :D
forum/viewtopic.php?f=39&t=8514&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
56232754
Omega
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 22 Mai 2013 22:19
Asukoht: Võru maakond
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: omega 100kw automaat

Postitus Postitas Omega »

No 130 140 vict siin maal lubadega kaua ei sõida:D Nad lausa ootavad,et sa libastuks:D Aga kui jah 2,5 võtan siis jah automaadi pigem..prooviks ära mis ta endast kujutab;) Diislid on nagunii opelitel vanad ja väsinud.. neist hoian eemale.üks õnnetus juba oli kaelas:D Ei enam....:D
Eksimine on inimlik'' ütles siilike, ning ronis kaktuse otsast alla.
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2716
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: omega 100kw automaat

Postitus Postitas Martin »

Omega kirjutas:No 130 140 vict siin maal lubadega kaua ei sõida:D Nad lausa ootavad,et sa libastuks:D Aga kui jah 2,5 võtan siis jah automaadi pigem..prooviks ära mis ta endast kujutab;) Diislid on nagunii opelitel vanad ja väsinud.. neist hoian eemale.üks õnnetus juba oli kaelas:D Ei enam....:D
Egas siis bensukad uuemad pole. Opeli bensukatega sõitnud pole, kuid diisliga mina olen senimaani ÜLDPILDIS rahul :D
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: omega 100kw automaat

Postitus Postitas raudpats0 »

kui saab korraliku isendi millel hooldused korralikult ja korraliselt tehtud siis on omegaga hea sõita , suht rahulik ka. aga seoses suht suurte läbisõitudega hakkavad mõned jubinad lihtsalt väsima.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: omega 100kw automaat

Postitus Postitas Rax »

raudpats0 kirjutas:aga seoses suht suurte läbisõitudega hakkavad mõned jubinad lihtsalt väsima.
Kehtib iga masina kohta :P
56232754
Alaripri
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 28 Veebr 2013 18:08
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: omega 100kw automaat

Postitus Postitas Alaripri »

Omega kirjutas:No 130 140 vict siin maal lubadega kaua ei sõida:D Nad lausa ootavad,et sa libastuks:D Aga kui jah 2,5 võtan siis jah automaadi pigem..prooviks ära mis ta endast kujutab;) Diislid on nagunii opelitel vanad ja väsinud.. neist hoian eemale.üks õnnetus juba oli kaelas:D Ei enam....:D
v6 bensuka puhul kindlasti jälgi, et klapikambrikaante vahelt õli ei leemendaks, sooja mootoriga anna kasvõi kuuma korraks ja siis vaata uuesti. Õlilekke korral tõenäoliselt ainult tihendite vahetusega ei pääse. Heal juhul saad kaaned ka vahetada, Omegal lollakad plastikust kaaned mis kõveraks kipuvad minema ja lahti võttes enam tagasi ei istu. Võib ka juhtuda, et õliradikas peetis, mis on ka ilmselt kallis jupp. Võimaluse korral kontrolli ülevaatuspunktis heitgaase. 2 katalüsaatori ja 4 lambda vahetus ei ole odav lõbu.
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3201
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 69 korda
Tänatud: 78 korda

Re: omega 100kw automaat

Postitus Postitas Jürts »

Ei pea ju vaatama vanu,TDS dislasid.110 kw. common rail ikka väga hea pill ja pealegi ainuke 5-ne automaat,mis oomidele pandi.Mul 1 oom 100kw,bensukas ja teine 110kw. disla,aga sõites tundub,nagu vahe oleks vähemalt 50-60 kw. :D
Ja kahjuks neil ecoteckidel mingi lapsehaigus,igasugu andurid minestavad ära koguaeg,aga selles kahtlustan mingit anduritootjate vandenõu,mitte auto eripära :mrgreen:
Aga minu soovitus oleks-osta midagi ära,küll pärast jõuad kahetseda :wink:
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: omega 100kw automaat

Postitus Postitas Tim »

Sellel hõbehallil pole mingit veojõu-ega stabiilsuskontrolli,nii lahjal mootoril piirab veojõudu parem jalg ja stabiilsust hoiad rooliga :lol: .Keskmine bens.kulu aga ATM'i puhul külmade/lühikeste otstega alla 10L küll ei tule,pigem liiter-kaks lisaks.
Tosooli tase on kah madal...ja compu pikslid on ajapikku kaduma läinud.

Suht läikima löödud pill muidu,proovida tasub ikka kui kindlam ostumõte peas.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Vasta