Velgede andmed ja velgede virtuaalne proovimine autole

Ost, müük, vahetus ja ära anda velgi ja rehve,
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Velgede andmed ja velgede virtuaalne proovimine autole

Postitus Postitas Q-tok »

Uuemate mudelite, ja mitte ainult Opelite, velgede andmeid saab vaadata näiteks http://www.dezent-wheels.com/445_DE.0. Kuna leht on saksakeelne, siis ehk mõned juhised ei tee paha.

Kliki vasakul olevale ülemisele kastile CARCONFIGURATOR for EUROPE(and Russia), see avab uues aknas velgede konfiguraatori. Seal vali auto mark, meie puhul siis OPEL. Teises reas vali auto liik väljalaske aasta järgi (ab tähendab alates) ja kolmandas konkreetne mudel võimsuse ja mootori järgi. Seal on juba näha ka vastavad auguvalemid.
Kui oled need kolm valikut teinud kliki üleval paremal WEITER (edasi). Nüüd pakutakse vaatamiseks kõik sellele mudelile sobivad veljed. Klikkides mõnele pildile näed juba detailset infot koos velje suuruste ja ET-ga. Tagasiliikumiseks kliki ZURÜCK!

Minu meelest parim velgede proovimis võimalus autole ;)
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Velgede andmed ja velgede virtuaalne proovimine autole

Postitus Postitas Q-tok »

Veel üks link,kus võimalik kah proovida velgi Omegale

http://opelixe.de/onlinetuning.php
oblaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Velgede andmed ja velgede virtuaalne proovimine autole

Postitus Postitas oblaa »

Viimati muutis oblaa, 19 Nov 2010 17:09, muudetud 4 korda kokku.
vikatrey
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Velgede andmed ja velgede virtuaalne proovimine autole

Postitus Postitas vikatrey »

oblaa kirjutas:Tire Size Calculator


http://www.miata.net/garage/tirecalc.html
sama asi eesti keeles
http://www.autoteh.ee/lang-et/rehvikalkulaator.html

natuke eesti keelset tarkustjuurde
http://spidoweeb.planet.ee/index.php
arkst
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Velgede andmed ja velgede virtuaalne proovimine autole

Postitus Postitas arkst »

Küsimus. Mulle pakutakse plekkvelgi 5*110. Kui ma need omega B-le alla panen, millist mõju võib see veermikule tekitada. Nagu ma aru saan on need omega a omad kuid sobivad ka omega b-le. Originaal vist on 5*112 kuid kui ma esimeses postituses viidatud lehel käisin, siis seal pakutakse ka omega b-le 5*110 andmetega valukaid. :!:
risto
Huviline
Postitusi: 458
Liitunud: 28 Dets 2008 20:09
Asukoht: tartu/turku
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Velgede andmed ja velgede virtuaalne proovimine autole

Postitus Postitas risto »

arkst kirjutas:Küsimus. Mulle pakutakse plekkvelgi 5*110. Kui ma need omega B-le alla panen, millist mõju võib see veermikule tekitada. Nagu ma aru saan on need omega a omad kuid sobivad ka omega b-le. Originaal vist on 5*112 kuid kui ma esimeses postituses viidatud lehel käisin, siis seal pakutakse ka omega b-le 5*110 andmetega valukaid. :!:
omega b-l on ka 5*110
Ricci
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Velgede andmed ja velgede virtuaalne proovimine autole

Postitus Postitas Ricci »

Vat sellest ma aru ei saagi , Omega B tehaseandmete järgi olex 5*110 - nii ka mul allolevatel kirjas aga mõned veljetootjad pakuvad ka 5*112 ! ! ! Wtf Kas nende mm on siis lyhemad või . . . ? :x
opelist
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Velgede andmed ja velgede virtuaalne proovimine autole

Postitus Postitas opelist »

Tõenäoliselt käivad 5*112 velgede juurde ka tsentreerimisseibid (parandage, kui vale nime andsin neile).
Samas mul olid Omega A-l 5*112 veljed all ilma mingite seibideta ja originaalpoltidega :P
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Velgede andmed ja velgede virtuaalne proovimine autole

Postitus Postitas Q-tok »

opelist kirjutas:Tõenäoliselt käivad 5*112 velgede juurde ka tsentreerimisseibid (parandage, kui vale nime andsin neile).
Samas mul olid Omega A-l 5*112 veljed all ilma mingite seibideta ja originaalpoltidega :P
Mul hetkel omega B originaal valuveljed all ja auguvahe on kirjas 5x112 ja mingeid seibe ega asju ei ole,ju siis sobivad nii 5x110 kui ka 5x112 ilma mingite probleemideta. :)
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Velgede andmed ja velgede virtuaalne proovimine autole

Postitus Postitas mardus72 »

kindlasti see 5*112 istub ilusti alla jah,aga ise siiski ei paneks,sest võib tiba valesti kinnituda ja tsentrist väljuda.Tean,et 112 valemiga veljega opelil all on vibrat tunda olnud.Ise eelistan ikka orig valemit,et ei peaks toppima mingeid rõngaid ja asju.
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Erki
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 06 Nov 2006 16:54
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Velgede andmed ja velgede virtuaalne proovimine autole

Postitus Postitas Erki »

Q-tok kirjutas:
opelist kirjutas:Tõenäoliselt käivad 5*112 velgede juurde ka tsentreerimisseibid (parandage, kui vale nime andsin neile).
Samas mul olid Omega A-l 5*112 veljed all ilma mingite seibideta ja originaalpoltidega :P
Mul hetkel omega B originaal valuveljed all ja auguvahe on kirjas 5x112 ja mingeid seibe ega asju ei ole,ju siis sobivad nii 5x110 kui ka 5x112 ilma mingite probleemideta. :)
Q, ära nüüd aja jama, eks :) Või tegemist sul väga rariteetsete originaal valuvelgedega, mis on tulnud tundmatust hiina rahvavabariigi tehasest.
Ja see, et 5x112 valemiga veljed on Omegale alla keeratud, on igaühe oma vastutada, aga päriselt nii need asjad ei peaks käima. Korrektne oleks sellisel juhul kasutada ekstsentrikpolte, mis lasevad auguvahet +/- 2mm võrra muuta originaaliga võrreldes. Jah, originaalpoltidega on ka võimalik suurema auguvahega ehk siis 5x112 veljed alla väänata, aga turvalisusele see hästi ei mõju.
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Velgede andmed ja velgede virtuaalne proovimine autole

Postitus Postitas Q-tok »

Erki kirjutas:
Q-tok kirjutas:
opelist kirjutas:Tõenäoliselt käivad 5*112 velgede juurde ka tsentreerimisseibid (parandage, kui vale nime andsin neile).
Samas mul olid Omega A-l 5*112 veljed all ilma mingite seibideta ja originaalpoltidega :P
Mul hetkel omega B originaal valuveljed all ja auguvahe on kirjas 5x112 ja mingeid seibe ega asju ei ole,ju siis sobivad nii 5x110 kui ka 5x112 ilma mingite probleemideta. :)
Q, ära nüüd aja jama, eks :) Või tegemist sul väga rariteetsete originaal valuvelgedega, mis on tulnud tundmatust hiina rahvavabariigi tehasest.
Ja see, et 5x112 valemiga veljed on Omegale alla keeratud, on igaühe oma vastutada, aga päriselt nii need asjad ei peaks käima. Korrektne oleks sellisel juhul kasutada ekstsentrikpolte, mis lasevad auguvahet +/- 2mm võrra muuta originaaliga võrreldes. Jah, originaalpoltidega on ka võimalik suurema auguvahega ehk siis 5x112 veljed alla väänata, aga turvalisusele see hästi ei mõju.
Täitsa Made in Germany Omega B 98 aasta originaal veljed,originaal poltidega ja ei istuvad täpselt sama kenasti alla kui 5x110 ja auto jookseb kõik otse jne jne ;) mingeid probleem pole,niielt ma ei tea.. :)
Erki
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 06 Nov 2006 16:54
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Velgede andmed ja velgede virtuaalne proovimine autole

Postitus Postitas Erki »

Oled sa, Q, ikka täiesti kindel, et tegemist on Omega B originaalvelgedega ja mitte mingite replicatega? Mul tekkis juba uudishimu, saad sa äkki neist pilti teha? Sest see oleks vähemalt minu jaoks suht uudne info, et tehas annab ka velgede auguvalemi vahemikuga. Offseti puhul saan ma sellest aru, sest sõltub see ka velje laiusest jms. Aga auguvalemi puhul kõlab 5x108-112 veidi kahtaselt.
Seda ma usun, et 5x112 ilusti originaalpoltidega all istub, eriti kui keskauk on õige. Poldi koonus tõmbab loomulikult veljed ilusti kinni, aga probleem selles, et kui poldi telg ja velje sees oleva augu telg ei lange kokku, tekitatakse poldile täiendavaid pingeid, millele polt ei ole ette nähtud vastu pidama. Tugevusvaru olemasolu tõttu muidugi üldjuhul peab vastu, aga....
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Velgede andmed ja velgede virtuaalne proovimine autole

Postitus Postitas Q-tok »

Erki kirjutas:Oled sa, Q, ikka täiesti kindel, et tegemist on Omega B originaalvelgedega ja mitte mingite replicatega? Mul tekkis juba uudishimu, saad sa äkki neist pilti teha? Sest see oleks vähemalt minu jaoks suht uudne info, et tehas annab ka velgede auguvalemi vahemikuga. Offseti puhul saan ma sellest aru, sest sõltub see ka velje laiusest jms. Aga auguvalemi puhul kõlab 5x108-112 veidi kahtaselt.
Seda ma usun, et 5x112 ilusti originaalpoltidega all istub, eriti kui keskauk on õige. Poldi koonus tõmbab loomulikult veljed ilusti kinni, aga probleem selles, et kui poldi telg ja velje sees oleva augu telg ei lange kokku, tekitatakse poldile täiendavaid pingeid, millele polt ei ole ette nähtud vastu pidama. Tugevusvaru olemasolu tõttu muidugi üldjuhul peab vastu, aga....
Velg on siis selline:

Pilt
Vasta