Kuidas esitulesid lahti võtta ja parandada

Siia kogunevad õpetused/juhised omegate kohta. Nii ka võõrkeelsed
gitane
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Kuidas esitulesid lahti võtta ja parandada

Postitus Postitas gitane »

Kuna endal on lähiajal plaanis auto esituled lahti võtta ja reguleerimis niblud ära parandada, asusin otsima õpetust, kuidas tulesid lahti saada.
Ja tulemus: leidsin ühe väga hea inglise keelse juhendi Omegaowners.com foorumist aadressil: http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1271424451

Juhend ei ole minu koostatud, aga leian, et sellel on koht meiegi foorumis.


Juhendi alla laadimiseks (Wordi teksti dokument) vajuta siia: http://images.omegaowners.com/images/gu ... usters.doc



Ja jälgime ikka vanarahva tarkust: 9 korda mõõda ja 1 kord lõika :D
Leprechaun
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kuidas esitulesid lahti võtta ja parandada

Postitus Postitas Leprechaun »

Mina kasutasin klaaside eest ära võtmiseks kuumapuhurit. Tiir kuumapuhuri ümberklaasi, natuke aega seisab ja siis jälle nii mitu tiiru kui parasjagu vaja on (seista tuleb lasta, et soojus jõuaks silikoonini välja, teadupärast pole plastik kõige parem soojusjuht). Õrnalt kangutades tuleb klaas ära. Depodel tuleb raskemalt ja nendega tuleb ettevaatlikum olla. Samuti on Depode klaas oluliselt hapram ja korpus oluliselt pehmem kui Helladel (nii luubil kui tavalisel tulel). Klaasi eest ära on soovitav jälgida, et see pool vedel silikoon klaasi ja korpuse vahel reflektorite peale ei läheks (lahti kangutamise ajal on mõtekas silikooni noaga järjest läbi lõigata). Kui kellelgi on mõttes oma vanadele Hella luupitele uued ja säravad Depo klaasid ette panna, siis võtke teadmiseks, et Depodele käivad kinni lisaks silikoonile ka klambritega ja need klambrid ei istu Hella korpusele :D Natuke on vaja nokitseda, et klaasid korralikult ette jääksid. Asi on teostatav. Erinev on ka üks reguleerimis niblu erinevatel tuledel, teine oli vist sama. H1/H1 tuledel on üks lühem, H1/H7 pikem. Lisaks on Depo ja Hellade reflektoritel niblude kinnitus veidi erinev. Depol niblut reflektori küljest nii lihtsalt kätte ei saa, sest selle pesa ei käia välja nii nagu eelmises postituses olemas failis näidatud on (Depol ei käi üldse). Kui keegi soovib tule korpuse küljest juhtme kimpu kätte saada tervelt, siis soovitus on see mingi õliga üle kallata ja korpuse tagant sisse poole see lihtsalt välja suruda enamvähem sama diameetriga pulgaga. Suruda tuleb küll tugevalt aga hüppab tervena välja.
4 paari Omega tulesid senini edukalt lammutatud nii, et klaasid terveks on jäänud ja muu vajalik terveks jäänud (v.a. need jupid, mis enne lahti võtmist juba katki olid).
Edukat tulede lammutamist :)
jullo
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kuidas esitulesid lahti võtta ja parandada

Postitus Postitas jullo »

Ma pistsin tule 90 kraadisesse praeahju ja umbes 8 minutiga küpses ka silikoon vedelaks.
Naine vahtis mind nagu lolli :roll: :roll:
Tuju
Huviline
Postitusi: 162
Liitunud: 15 Apr 2009 22:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kuidas esitulesid lahti võtta ja parandada

Postitus Postitas Tuju »

Kusjuures oleks omal ka vaja neid regul jublakaid 4 tk. Kas neid on kuskilt võimalik osta või peaks kuskil laskma teha ?
Kiiret pole aga jõudma peab !
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kuidas esitulesid lahti võtta ja parandada

Postitus Postitas Tim »

Kes tuld ahju ei julge pista või ei saa,ja kui pole fööni kahh võtta,siis saab üsna edukalt ka kraani all kuuma veega selle mastiksi pehmeks.Esialgu muidugi on soovitatav tulel toatemperatuuril lasta üles soojeneda,mitte kohe kuuma hakata andma,eriti kui on õues külm ilm ja plastik alles külm/habras.Mina panin tule esialgu sooja müüri otsa soojenema ja siis kraani alla...ka olen proovinud fööniga soojendada aga soe müür+soe vesi tundus efektiivsem.
Head nokitsemist!
Pilt
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
o:mega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kuidas esitulesid lahti võtta ja parandada

Postitus Postitas o:mega »

Kui sul reg. nublakad puruks siis leia kindlasti omale nn. doonortuled, mille seest need nublakad saad. Tihtipeale on nad nii haprad, et parandada ei saa. Ka parema tahtmise korral. Mina lasin klaasid lahti kuumaõhupuhuriga. Suunatulepoolsest ülemisest nurgast hakkad pihta ja vaikselt muudkui lased.
kris282
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 28 Jaan 2009 13:23
Asukoht: Põlvamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Kuidas esitulesid lahti võtta ja parandada

Postitus Postitas kris282 »

Juhul, kui ahju panete, siis vaatake ette,et tuld põlema ei pane :lol: . Minu ahjul laes see traat, mis kuumaks läeb, üks hetk tuli juba kärsakat ahjust, ning üks kinnitus vedelaks läinud :twisted:
Tuju
Huviline
Postitusi: 162
Liitunud: 15 Apr 2009 22:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kuidas esitulesid lahti võtta ja parandada

Postitus Postitas Tuju »

o:mega kirjutas:Kui sul reg. nublakad puruks siis leia kindlasti omale nn. doonortuled, mille seest need nublakad saad. Tihtipeale on nad nii haprad, et parandada ei saa. Ka parema tahtmise korral. Mina lasin klaasid lahti kuumaõhupuhuriga. Suunatulepoolsest ülemisest nurgast hakkad pihta ja vaikselt muudkui lased.
Doonortulest ilmselt vähe kasu sest seal ka tõenäoliselt samad jubinad katki. Ise umbes 10-nel oomil näinud et tuledel reflektorid lahti, arvatavasti sama jublakas katki.
Proovisin ka seda kokku liimida (oli neljaks tükiks) aga pärast kuivamist sinna poldi otsa kruvides lagunes mingiks 10-neks jupiks.
Need on ikka väga haprad. Nii et kui keegi teab kust neid võiks saada või lasta teha võiks siia teemasse märku anda.
Kiiret pole aga jõudma peab !
malvatony
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kuidas esitulesid lahti võtta ja parandada

Postitus Postitas malvatony »

aga kas 95 aasta omega originaaltules on samad jullad mis 2000 aasta facelift-il? nimelt tuli meelde et vana omega korras tuled vedelevad kuuri all,ja uuel oomil reflektori ülemised kinnitused katki.
mariom
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kuidas esitulesid lahti võtta ja parandada

Postitus Postitas mariom »

ma kleepisin need reg.nublakad nii kokku et lõikasin äärtesse plastikkaardist tugevdused ja kleepisin seinte peale. Sest niisama liimimisest polnud mingit kasu aga kui need tugevdatud seinad küljes siis ei läinud väga juppideks,ainult see vindi osa ei jää väga hea aga muidu mul toimivad:)
Kry
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kuidas esitulesid lahti võtta ja parandada

Postitus Postitas Kry »

kasutage liimimise asemel tinutuskolbi,nii saab suht kõige parem,ise kõik katkised plast detailid tinutuskolviga parandanud (NB! sulatage ikka mõnuga,sügavalt ja kaugemalt,lihtsalt pealmist kihti sulatada pole mõttet :roll: )
edukat parandamist 8)
Rambo
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kuidas esitulesid lahti võtta ja parandada

Postitus Postitas Rambo »

Ma ka algul proovisin liimida ja jamada aga tulemus oli ikkagi 0. siis võtsin pehmemast palstikust tüki ja tegin pm samasuguse jubina ise valmis mõlemale tulele. aga vähemalt tulemus sai vastupidavam kui originaalid.
o:mega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kuidas esitulesid lahti võtta ja parandada

Postitus Postitas o:mega »

Või võtad teise tule seest. Siin pakutakse ju tavalisi tulesid pea ilma eest. Hella luupidel ja reflektoriga tulel reg. nublakad samad. Korpus ka sama. Juhtmed erinevad.
Kasutaja avatar
Omega 978
Huviline
Postitusi: 522
Liitunud: 09 Sept 2008 16:54
Asukoht: Tallinn/Anija
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kuidas esitulesid lahti võtta ja parandada

Postitus Postitas Omega 978 »

Usun et siia sobib ka selline video!

Pilt
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kuidas esitulesid lahti võtta ja parandada

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

http://cgi.ebay.co.uk/Aluminium-Vauxhal ... 3cb7495b30" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasta