K: õlituli põleb kaua

Kõik asjad mis on seotud mootoritega nii diisel kui bensiin ja gaas.
nibiru
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 08 Juun 2009 18:27
Asukoht: Nõo-Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K: õlituli põleb kaua

Postitus Postitas nibiru »

mure siis selline, et külmalt käivitades põleb õlituli liiga kaua. otsisin ka vanast foorumist aga täit tõde selle kohta ikka ei leidnud. auto 94.a 2,0 100kw.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: õlituli põleb kaua

Postitus Postitas Tim »

arhiiv/viewthread.php?tid=4999" onclick="window.open(this.href);return false; no siin ju teema algus tehtud,varjante on mitu...enda masinal kahtlustan õlipumpa(siiamaani viga kõrvaldamata aga ei ole hullemaks läinud kah...)
Kas viga juba ammu kummitab või on hiljuti tekkinud?Kui hiljuti siis proovi ehk õlifiltrivahetus aitab,järgmiseks lase õlisurve ää mõõta-saad tõe teada.
nibiru
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 08 Juun 2009 18:27
Asukoht: Nõo-Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: õlituli põleb kaua

Postitus Postitas nibiru »

Viga kummitab u. paarkuud vähemalt. Õlisurvet saan alles paari nädala pärast mõõta aga kuulda on, et sel ajal kui tuli põleb siis tigiseb
andrusd
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: õlituli põleb kaua

Postitus Postitas andrusd »

mul lõppes sama keiss, kap remondiga. Õlivõttur oli vastu karteri põhja kokku pressitud, ja õlitus sitt. Vahetusse läksid kõik saaled, 2 kepsu...
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: õlituli põleb kaua

Postitus Postitas Tim »

andrusd kirjutas:mul lõppes sama keiss, kap remondiga. Õlivõttur oli vastu karteri põhja kokku pressitud, ja õlitus sitt. Vahetusse läksid kõik saaled, 2 kepsu...
Aga see eeldas ju karteripõhja laksu,kui mitte sinu käes siis eelmise omaniku käes nt.Vahetati karteripõhi ära aga õlivõttur jäi ikka korda tegematta ja oligi käes...see siis minu nägemus või on asjale teine seletus?
Kuidas sul see õlituli põles,kas ka külma mootoriga nati aega ja siis kustus ää?Ehk täpsustad mis ja kuidas.
andrusd
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: õlituli põleb kaua

Postitus Postitas andrusd »

Karteri põhi oli nata deformeerunud, silmaga pold näha. Õlivõttur ise oli korras, aint põhi nata kõver. aga ega ka aru ei saand miks tuli kaua külmana põleb, mul loopis veel oelmangel ja motoröl stand kirju ka kuigi õli oli max :P
Tuju
Huviline
Postitusi: 162
Liitunud: 15 Apr 2009 22:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: õlituli põleb kaua

Postitus Postitas Tuju »

Õlifiltri klapid võivad õli tagasi lasta ja sellest ka õlitule põlemine kui mootor on seisnud,
proovi uut filtrit see ei ole suur väljaminek või on üldse õlivahetus ees
Viimati muutis Tuju, 22 Okt 2009 19:42, muudetud 1 kord kokku.
Kiiret pole aga jõudma peab !
nibiru
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 08 Juun 2009 18:27
Asukoht: Nõo-Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: õlituli põleb kaua

Postitus Postitas nibiru »

Tuju kirjutas:Õlifiltri klapid võivad õli tagasi lasta ja sellest ka õlitule põlemine kui mootor on seisnud,
proovi uut filtrit see ei ole suur väljaminek või on üldse õlivahetus ees
õli vahetus on u. 3000 km pärast. ilmselt tuleb varem sellega tegeleda.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: õlituli põleb kaua

Postitus Postitas Tim »

nibiru kirjutas:
Tuju kirjutas:Õlifiltri klapid võivad õli tagasi lasta ja sellest ka õlitule põlemine kui mootor on seisnud,
proovi uut filtrit see ei ole suur väljaminek või on üldse õlivahetus ees
õli vahetus on u. 3000 km pärast. ilmselt tuleb varem sellega tegeleda.
Aga anna siis ikka teada kas pärast õli ja õlifiltrivahetust see õlituli veel pikalt põleb!
petzp
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 01 Jaan 2008 02:48
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: õlituli põleb kaua

Postitus Postitas petzp »

Mina kasutan analoogsel põhjusel Addinoli täissünt õli 5W-50, kuna mul tikkus
õlituli kuumalt veits liiga pikalt hõõguma. Kui sõidad täissündiga, siis mine
10W-40 poolsündi peale üle, kuna see on külmalt viskoossem.
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: K: õlituli põleb kaua

Postitus Postitas mardus72 »

See pole nüüd küll lahendus,et paksem õli sellepärast sisse valada,et tuli varem ära kustuks.Sest tuli võib ju siis küll ära kustuda,aga vajalikku kohta oma paksuse tõttu ei pruugi see ikkagi õigel ajal jõuda kui kuskil on probleem.Nii et see on enesepettus.
Mul oli ka mingi aeg sama häda,et ei kustunud 2-3 sekundit ära,aga see oli tingitud õlifiltrist.Vahetasin õli ja filtri ja probleem kadus.Sees ikka jätkuvalt 5w-40 ja sellepeale ka jään.
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: õlituli põleb kaua

Postitus Postitas Tim »

Oleneb muidugi mis mootor on(aastaarv,mootoritüüp ja seisukord muidugi)minagi kasutan 10w-40 õli(100kw algusaastate mootor),kuigi eriti käredate külmadega võiks nati vedelam kraam sees olla.Manuaalis on tootja ka "keskmisesse"kliimasse 10w-40 ära märkinud,seda siis algusaastate R-4 mootoritele,V-6´st ei tea suurt midagi
Eks Marduse masinal on väheke "peenem" mootor ja sinna peaks jah 5w-40 õli sisse panema.Aga ega ainult õli viskoosusklass ei määra kvaliteeti.

Jutt läks natuke teemaväliseks aga omast probleemist niipalju,et mul kuum mootor käivitamisel õlituld ei põleta vaid just siis on probleem kui masin on nt.ööläbi seisnud ja hommikul käimapanemisel õlituli veits pikalt põleb.
nibiru
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 08 Juun 2009 18:27
Asukoht: Nõo-Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: õlituli põleb kaua

Postitus Postitas nibiru »

Nüüd on asi nii kaugel, et eile sai õli ja filter ära vahetatud. Peale seda olen paarkorda külmalt käivitanud ja enam pole õlituli liiga kaua põlenud. Enne oli see jama igal esimesel külmkäivitusel. Asjad ostsin forsist, originaalid. Õli sai 10W-40 nagu ka eelmine õli, mis sees oli. Väga loodan, et olen sellest jamast nüüd lahti saanud.
Omega 2.0 100kw ´94
Chrysler Grand Voyager 3,8 AWD ´97
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: õlituli põleb kaua

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Jamadest saab siis lahti kui need üle kontrollida.

Mõõda õlirõhku igast asendist
petzp
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 01 Jaan 2008 02:48
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: õlituli põleb kaua

Postitus Postitas petzp »

Mina täheldasin sellist nähtust, et soojla mootori käivitamisel põles õlituli 5W-40ga pisut pikemalt juhul kui õli oli 300g alla maksimumnormi sees. Nüüd kasutan 5W-50 ja hoian õlitaset MAX asendis ja mure on murtud.
Vasta