kütus venemaalt

Kõik asjad mis on seotud mootoritega nii diisel kui bensiin ja gaas.
silluboy

kütus venemaalt

Postitus Postitas silluboy »

et ma olen 2 paaki vene küttega sõitnud ja mootor hakkab ujuma ja käib tühikäigul kehvalt.
Panin eesti oma ja tegin pikema sõidu oli parem. Et kas see on sis norm et venemaalt tuleb mingit segu 92 ja 98 segust? ja mis ohud sellega mootoril kaasneb kui seda edasi kasutada? keegi võiks veel oma kogemusi küttest jagada.
Muide jutt käib bensiinist
meduus
Huviline
Postitusi: 530
Liitunud: 23 Sept 2009 15:59
Asukoht: Tallinn

Re: kütus venemaalt

Postitus Postitas meduus »

Sõida sõida selle pa..ga varsti saad remontida.
Sõidukite kliima/ konditsioneeri täitmine ja kontroll Tallinnas.

56997null0seitse
riskikuller
Huviline
Postitusi: 168
Liitunud: 15 Dets 2007 09:28
Auto: volvo xc90 - 2004
Asukoht: kohila vald - Aespa

Re: kütus venemaalt

Postitus Postitas riskikuller »

silluboy kirjutas:et ma olen 2 paaki vene küttega sõitnud ja mootor hakkab ujuma ja käib tühikäigul kehvalt.
Panin eesti oma ja tegin pikema sõidu oli parem. Et kas see on sis norm et venemaalt tuleb mingit segu 92 ja 98 segust? ja mis ohud sellega mootoril kaasneb kui seda edasi kasutada? keegi võiks veel oma kogemusi küttest jagada.
Muide jutt käib bensiinist

kaasneb see et vahetad halvimal juhul terve mootori välja.

võimalusel kasuta eesti maist.
Elu on karm ja sellega tuled siinses elus hakkama saada
Paadunud Kaitseväelane alates 1998a-st
55980492


www.veteran.ee
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: kütus venemaalt

Postitus Postitas mardus72 »

silluboy kirjutas:et ma olen 2 paaki vene küttega sõitnud ja mootor hakkab ujuma ja käib tühikäigul kehvalt.
Panin eesti oma ja tegin pikema sõidu oli parem. Et kas see on sis norm et venemaalt tuleb mingit segu 92 ja 98 segust? ja mis ohud sellega mootoril kaasneb kui seda edasi kasutada? keegi võiks veel oma kogemusi küttest jagada.
Muide jutt käib bensiinist
pigem segu 92-st ja95-st,kui pole lausa 80-ga tembitud.Ise ka millalgi nissaniga sõitsin vene küttega,nüüd ei tee seda enam iialgi.See hea mootor selle nahka läks.detonatsioon oli kerge tulema,järelikult 95 polnud.Omegal vähemalt detonatsiooni andur ja välistab detonatsiooni,aga võimsuse kadu on ja küttekulu ka suurem.
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
guits
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: 18 Okt 2006 16:07
Auto: Cadillac Catera 3,0 155kw 97a, datsunnissan patrol 2,8 gr
Asukoht: Saaremaa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: kütus venemaalt

Postitus Postitas guits »

hia töstamaa vanasöna... "egas koonerdamine ple kokkuhoid" .. niiet gogo venesolk
:evil:
petzp
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 01 Jaan 2008 02:48
Asukoht: Tartu

Re: kütus venemaalt

Postitus Postitas petzp »

Venest tuuakse 91 ja müüakse siin 95 pähe. Hea kui veel siin solkimata on.
85kW-ga saab sellise "küttega" edukalt sõita, aga 100kW jt. DOHC-mootorid hakkavad koormuse all naljakaid hääli tegema (detonatsioon) ja imelikul kombel lähevad küünlad kiirelt läbi.
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Kontakt:

Re: kütus venemaalt

Postitus Postitas eedu32 »

Nu ma ise idanaabrite tihe külaline ja võin kindlalt väita et teie pakutud segu koostised ikka väga valed ei hakka siin keegi segama ja solkima. Erand juhtumid on kui tembitakse 80 vs 92. Kes äri eesmärgil kütet veab see ainult 92 te toob sest muud kütted ei kannaks meie kliimas hinnaga 14,50 müüa.... poleks kasumit . Kuna ise tangin 95 te siis kahjuks mina ei suudaks küll sellise hinnaga eriti kütust müüa kuna ma maksan tee maksu ka veel siis ei tule kõne allagi. Kulutatud aeg ja maksud ei saa eriti äri teha ja eco mootoritele ei kõlba see vene kütus küll eriti. Kuna mul sõbral korralik eco mootoriga isend siis temagi komistas sama äri otsa vandus selle kütte maa põhja . Hilisemal katsetusel minu käest laenatud küttega töötas laitmatult ja sama hästi kui meie tankla kütusega. Kui suudad leida endale korraliku tarnija kes ei ole suure kasumipeal väljas siis võid julgelt tarbida.
broadcast

Re: kütus venemaalt

Postitus Postitas broadcast »

Võin kinnitada eedu juttu, kuna endalgi suht sama keiss oli. Mõtlesin ka kunagi, et krt küte kallis, proovin vene kütet, sai siin ka ostetud ja 50km pärast lõi mootoritule põlema, kirusin-vandusin seda kütet aga kui hiljem sain sõbralt bensiini, mis oli tal ka oma tarbeks toodud, 100% 95, kolme-nelja paagitäiega erilist vahet polnud, ei põlevat mootorituld ega midagi.. Samas muidugi pika perspektiivi kogemust mul pole niiet..

Tükk aega juba võtan siin hoogu, et need 1400.- "investeerida" ja endale piiritagant kütet toomas käia.
Rebane89

Re: kütus venemaalt

Postitus Postitas Rebane89 »

Vene 92 on nii suur väävlisisaldus et minu sharanil sõi pihusti pead ära. Samas 92 on raskendatud ka külmadega tööle minek ja omega 85kw mootoril tõusus kütusekulu kuskil 2-4l/100km. 95 sõites ei ole suurt vahet kas meie või vene oma, seal sõidavad ka uued autot selle kütte pealt.
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: kütus venemaalt

Postitus Postitas mardus72 »

eedu32 kirjutas:Nu ma ise idanaabrite tihe külaline ja võin kindlalt väita et teie pakutud segu koostised ikka väga valed ei hakka siin keegi segama ja solkima. Erand juhtumid on kui tembitakse 80 vs 92. Kes äri eesmärgil kütet veab see ainult 92 te toob sest muud kütted ei kannaks meie kliimas hinnaga 14,50 müüa.... poleks kasumit . Kuna ise tangin 95 te siis kahjuks mina ei suudaks küll sellise hinnaga eriti kütust müüa kuna ma maksan tee maksu ka veel siis ei tule kõne allagi. Kulutatud aeg ja maksud ei saa eriti äri teha ja eco mootoritele ei kõlba see vene kütus küll eriti. Kuna mul sõbral korralik eco mootoriga isend siis temagi komistas sama äri otsa vandus selle kütte maa põhja . Hilisemal katsetusel minu käest laenatud küttega töötas laitmatult ja sama hästi kui meie tankla kütusega. Kui suudad leida endale korraliku tarnija kes ei ole suure kasumipeal väljas siis võid julgelt tarbida.
See ju kinnitab sedajuttu mida minagi rääkisin,olin veel isegi optimistlik siis,et ütlesin,et 95-ga segatakse,asi siis veel hullem.Sellisel juhul osta vene kütet ei tasu,sest tuuakse ju ikka ärilisel eesmärgil.Ise ka tuttava käest ostsin tookord,kui veel venet tankisin.pe..st tõmmatakse ikkagi.ei sega mudugi siin keegi.vene piiriäärsed tanklad olevat juba ise suht targaks läinud ja müüvad solki.puhtast vene küttest ei maksa nende puhul küll rääkida.Kaugemal piirist tõenäoliselt juba parem küte.92-ga põhim.võib omegaga sõita,süüde reguleerub ise paika,aga kui see siis ka 92 on .kuid küttekulu tõuseb kindlasti selle tulemusel.Kui just ise ei too,siis pole asjal mõtet.
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Kasutaja avatar
reims86
Huviline
Postitusi: 1107
Liitunud: 26 Jaan 2009 11:05
Asukoht: Pärnumaa

Re: kütus venemaalt

Postitus Postitas reims86 »

Kuid mis teema venemaa diisliga on?
MegaHabe
Klubiliige
Postitusi: 1976
Liitunud: 02 Mai 2006 13:08
Asukoht: lääne-virumaa tapa 55903622
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: kütus venemaalt

Postitus Postitas MegaHabe »

olen ise venema küttet saanud, nii diislit kui ka besiini. Mina vahet ei ole märganud; aga võipolla ma ka tuim inimene :lol: :lol: :lol:
MInu õigekiri ei kuulu komenteerimisele!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=kFBVY8oH83A
mariom

Re: kütus venemaalt

Postitus Postitas mariom »

ise juba mitu aastat vene diisliga sõitnud teise autoga ja pole häda midagi. Bensiiniga ka sõitnud. Aga vahe selles, et mul käib isa seda ise toomas ja siis tean vähemalt et ei saa 95 asemel mingi 80 paska nagu enamik toovad...Aga kvaliteet bensiinil ikka veic halvem. Diisli kohta pole kül midagi halba õelda.
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Kontakt:

Re: kütus venemaalt

Postitus Postitas eedu32 »

Vene diisel peaks norm olema mul sõber o.omega sõidab sellega ja ei kurda kuid sealgi väikesed vanarahva tarkused juures kui kasutad siis tuleb 2t õli lisada. Kuna hetkel talvise kütuse hind kah venes suht kõrge siis kindlasti jälgida mida keegi müüb. Kindel on see et tarnija tuleb korralik valida
MegaHabe
Klubiliige
Postitusi: 1976
Liitunud: 02 Mai 2006 13:08
Asukoht: lääne-virumaa tapa 55903622
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: kütus venemaalt

Postitus Postitas MegaHabe »

eedu32 kirjutas:Vene diisel peaks norm olema mul sõber o.omega sõidab sellega ja ei kurda kuid sealgi väikesed vanarahva tarkused juures kui kasutad siis tuleb 2t õli lisada. Kuna hetkel talvise kütuse hind kah venes suht kõrge siis kindlasti jälgida mida keegi müüb. Kindel on see et tarnija tuleb korralik valida
Võin rääkida sulle väikese loo "t õli kohta :D mida rääkis mulle üks tark miis!
Mida teeb 2t õli.... põleb! seega ta seguneb mootori õliga ja sealt ka õli kadu, mina enam ei pane 8)
MInu õigekiri ei kuulu komenteerimisele!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=kFBVY8oH83A
Vasta