Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Kõik mõtted ja arutelud klubi külalistele ja mitte klubilistele
Vasta
Kasutaja avatar
Marcouver
Huviline
Postitusi: 1007
Liitunud: 02 Mär 2009 16:26
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Postitus Postitas Marcouver »

Härrased olge lebos, lutsuge pulgakomme ja lükake katustelt lund maha :lol:
Irmscher Omega 3.0 MV6
Ostan:
*Tagumist soojendusega nahkistet
*FL el. klapitavaid küljepeegleid
*Tagumist käetuge topsihoidjaga
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Postitus Postitas Q-tok »

Marko540 kirjutas:Härrased olge lebos, lutsuge pulgakomme ja lükake katustelt lund maha :lol:
Tehtud tehtud see juba, aga tuleb aina juurde juu..Koguaeg jõua ka labidas/sahk/hari käes olla ja lund koristada :lol:
risto
Huviline
Postitusi: 458
Liitunud: 28 Dets 2008 20:09
Asukoht: tartu/turku
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Postitus Postitas risto »

statistika järgi soomes keskmine palk u 3000 eur ja palju on eestis?
ise ma nii palju ei teeni,aga naisega kahepeale 3500 tuleb ära ja elamiseks kulub u 500 euri..
eestis lihtöölisena võib sellisest palgast ainult und näha,kuigi kaupade hinnad on juba soomele järele jõudnud :evil:
kurjaks ajab,tahaks ka eestis sõprade ja pere juures olla,aga jahh...
Kasutaja avatar
Marcouver
Huviline
Postitusi: 1007
Liitunud: 02 Mär 2009 16:26
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Postitus Postitas Marcouver »

Kusjuures mul sõber läks 2 nädalaks soome tööle ja saab 20-30 kilo puhtalt kätte, õõbib sõbra juures ja kulud kokku mitme peale. Kui oskad säästlikult elada päris tipp, mõtlesin, et peaks suvelgi kuu poolteist seal olema saaks omegale mootoriga ka midaig peale hakata :wink: Vanad lasevad ületunde ja tunnihinne on kahekordne 8)
Irmscher Omega 3.0 MV6
Ostan:
*Tagumist soojendusega nahkistet
*FL el. klapitavaid küljepeegleid
*Tagumist käetuge topsihoidjaga
rold116
Klubiliige
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Aug 2006 23:26
Auto: Opel Omega 2.6
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Postitus Postitas rold116 »

Suht vastik on sellist suhtumist lugeda et oh jah sa oled välismaal tööl ja ajad ikka hullu pappi kokku mis sa põed igast hindade pärast jne jne jne.Ei ole see asi midagi nii roosiline kui paistab teistele.Kui siin kõik nii tore oleks sis koliks kõik kes on korra saanud siia ehk sis soome tööle ka kohe soome elama.Millegipärast aga on laevad edasi tagasi reisivaid töömehi täis.Siin sa saad natuke rohkem raha kui eestis olles aga et hakata siin elama sis kaob see natuke rohkem ikka väga kiiresti käest ära igasuguse jama peale et sa saaksid üldse eksisteerida.Selleks et üürida endale Põlva suurusesse linnakesse aga tunduvalt rohkem metsas ja eemal suurematest linnadest kolme toaline korter milles on tehtud viimati remonti 30 aastat tagasi pead välja käima 450 euri.Ma arvan et Eestis saad selle hinna eest Tallinna suht kesklinna lähedale korteri üüritud.
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Postitus Postitas Q-tok »

risto kirjutas:statistika järgi soomes keskmine palk u 3000 eur ja palju on eestis?
ise ma nii palju ei teeni,aga naisega kahepeale 3500 tuleb ära ja elamiseks kulub u 500 euri..
eestis lihtöölisena võib sellisest palgast ainult und näha,kuigi kaupade hinnad on juba soomele järele jõudnud :evil:
kurjaks ajab,tahaks ka eestis sõprade ja pere juures olla,aga jahh...
Eestis ei saa tavaline lihttööline 1000 eurotki kätte.



Keskmine brutokuupalk oli 2010. aasta I kvartalis 11 865 krooni ja brutotunnipalk 74,46 krooni, teatab Statistikaamet. Eelmise aasta I kvartaliga võrreldes langes keskmine brutokuupalk 2,3% ja brutotunnipalk 2,7%.


Pilt


Allikas: http://www.stat.ee/37965
tanellenat
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 05 Mär 2010 20:45
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Postitus Postitas tanellenat »

Ma võin omast kogemusest rääkida nii palju, et minu töö hommik algab kell 04.00 lehtede laiali viimisega, 8-st umbkaudu lõpetan 9-st lähen aitan puuetega inimesi liikuma-siis seal vahel kui on aega tegelen lammutamisega-vahepeal käin uuesti inimesi aitamas kelle ma hommikul aitasin alla trepist või haiglasse- siis uuesti lammarisse. Olen veel ühele mehele kel oli liiklusõnnetus isiklik abistaja. Koja jõuan kuidas kunagi, mõnikord 19.00 kuni 22.00-ni. Nüüdsest olen veel Korlek ehituse müügimees ja ausalt, ilma valedeta- ma teenin kuus alla 8000 Eesti krooni kõikide tööde pealt kokku(v.a. Korlek ehitus kuna alles alustasin) Ja ma võin väita, et see ei olnud just ette kujutanud sellist töö põlve, aga mis ei tapa teeb tugevaks :mrgreen:
Maitseained SINU lauale-tsekka linki ja vali oma lemmikud
http://omegaclub.org/viewtopic.php?f=49&t=14101
Andreas0110
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Postitus Postitas Andreas0110 »

tanellenat kirjutas:Ma võin omast kogemusest rääkida nii palju, et minu töö hommik algab kell 04.00 lehtede laiali viimisega, 8-st umbkaudu lõpetan 9-st lähen aitan puuetega inimesi liikuma-siis seal vahel kui on aega tegelen lammutamisega-vahepeal käin uuesti inimesi aitamas kelle ma hommikul aitasin alla trepist või haiglasse- siis uuesti lammarisse. Olen veel ühele mehele kel oli liiklusõnnetus isiklik abistaja. Koja jõuan kuidas kunagi, mõnikord 19.00 kuni 22.00-ni. Nüüdsest olen veel Korlek ehituse müügimees ja ausalt, ilma valedeta- ma teenin kuus alla 8000 Eesti krooni kõikide tööde pealt kokku(v.a. Korlek ehitus kuna alles alustasin) Ja ma võin väita, et see ei olnud just ette kujutanud sellist töö põlve, aga mis ei tapa teeb tugevaks :mrgreen:
Kaua sa nii jaksad...
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Postitus Postitas Q-tok »

tanellenat kirjutas:Ma võin omast kogemusest rääkida nii palju, et minu töö hommik algab kell 04.00 lehtede laiali viimisega, 8-st umbkaudu lõpetan 9-st lähen aitan puuetega inimesi liikuma-siis seal vahel kui on aega tegelen lammutamisega-vahepeal käin uuesti inimesi aitamas kelle ma hommikul aitasin alla trepist või haiglasse- siis uuesti lammarisse. Olen veel ühele mehele kel oli liiklusõnnetus isiklik abistaja. Koja jõuan kuidas kunagi, mõnikord 19.00 kuni 22.00-ni. Nüüdsest olen veel Korlek ehituse müügimees ja ausalt, ilma valedeta- ma teenin kuus alla 8000 Eesti krooni kõikide tööde pealt kokku(v.a. Korlek ehitus kuna alles alustasin) Ja ma võin väita, et see ei olnud just ette kujutanud sellist töö põlve, aga mis ei tapa teeb tugevaks :mrgreen:
Päris kõva töö tegemine käib, aga palk selle eest suht nutune.. :?
Aga parem kui mitte midagi!
Edu! ;)
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3201
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 69 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Postitus Postitas Jürts »

Lihtne arvutus näitab,et mina,kes ma teenin Q tabeli kohaselt üle keskmise eesti palka :lol: ,pidin 2007 soomes 1h tööd tegema(soome bensuhinnaga),et saada 10 liitrit bensu,aga eestis 1,5h tööd.Ja teatavasti bensuhind määrab siinilmas ju ka kõik muud hinnad.Ja ei tee üldse saladust,et 2007 teenisin kõige kehvema palga 42 ja kõige kõvema palga 56000 eeku.Samas,kui eestis samapalju rügades ei vedanud 20-ki täis.Kusjuures olin ainuke töötav pereliige ja ikka iga kuu jäi paar tuhat arvele raha,kui uus palk peale tuli,aga praegu käime mõlemad tööl ja vaevu tuleme ots-otsaga kokku. Ja 450 € my ass! Mul tuttav somm ostis,OSTIS tutika ridaelamu boksi 3 toalise 300km Helsinkist ja maksab kuus 253 €.
Seega minu arvamuse kohaselt on ikka parem küll seal,aga mina isiklikult ei kannataks seda soomlaste iseloomu välja ja tõenäoliselt oleks suht varsti vangis mõne põdra tümitamise eest :lol: :lol: :lol: Ja muidugi kes teavad mu perekondlikku keissi,saab ka aru,miks ma siin konutan :mrgreen:
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Postitus Postitas arska »

ma ei oska muud midagi yelda kui ainult seda et kui hale on vaadat kui teiste asju lahatakse,nimesi ei maini aga aru saan järjest rohkem kellega tahaks näost näkku natukese rääkida ja m6istust vähkese mingil mole pähe siirata,noh,vahet pole,kyll mull kah se v6imalus kunagi tuleb,aga rahvas,ma ytlen veel kord,te eksite kui arvate et siinne rahvas elab pudru mägede otsas,mull läheb m6lemites riikides autode yleval pidamine,lapse rahad eesti,kindlustused m6lemas riigis masinatele,elu aseme yyrid,kytted,söögid,riided,tra,kasvake suureks ja ärge ihuge hammast neile kes eestis ei ole,meil on suuremad välja minekud kui teil ja me ei virise,me peame ka toime tulema!!!!!!

laste aed ma ei v6i!!!
Image
Kasutaja avatar
Marcouver
Huviline
Postitusi: 1007
Liitunud: 02 Mär 2009 16:26
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Postitus Postitas Marcouver »

Oops I Did It Again <--- mitte minu kohta

Aga no see kuidas kellegile, ärge tülli ka nüüd minge, olgem ikka sõbrad edasi ;) Tehke nalja ja olge niisama mõnusad, pole see asi nii hull ka midagi ehk elame üle!

Irmscher Omega 3.0 MV6
Ostan:
*Tagumist soojendusega nahkistet
*FL el. klapitavaid küljepeegleid
*Tagumist käetuge topsihoidjaga
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Postitus Postitas Q-tok »

arska kirjutas:ma ei oska muud midagi yelda kui ainult seda et kui hale on vaadat kui teiste asju lahatakse,nimesi ei maini aga aru saan järjest rohkem kellega tahaks näost näkku natukese rääkida ja m6istust vähkese mingil mole pähe siirata,noh,vahet pole,kyll mull kah se v6imalus kunagi tuleb,aga rahvas,ma ytlen veel kord,te eksite kui arvate et siinne rahvas elab pudru mägede otsas,mull läheb m6lemites riikides autode yleval pidamine,lapse rahad eesti,kindlustused m6lemas riigis masinatele,elu aseme yyrid,kytted,söögid,riided,tra,kasvake suureks ja ärge ihuge hammast neile kes eestis ei ole,meil on suuremad välja minekud kui teil ja me ei virise,me peame ka toime tulema!!!!!!

laste aed ma ei v6i!!!
K*rat, jälle sa võtad kõike nii isiklikult, keegi pole sulle midagi otse öelnud, me räägime siin üldiselt kõik. :D "Pudru mägedest" pole ka juttu olnud vaid sellest, et soomes elab paremini ära kui eestis, aga loomulikult mitte miljonärina jah ning kahes kohas korraga toimetamine, see on hoopis teine teema..
Ja mis asjad on need "teiste asjad"?- Minu meelest arutletakse siin üldiselt maailma asjadest.
Nagu Marko ütles, tuleb rahulikult asja võtta,
mitte kohe arvata, et kõik sit*sti mõtlevad ja jutt konkreetselt kellegist käib, ei käi..
Ja noo nimeta ikka neid nimesi, kellel siis sinu arust seda mõistust puudu on, oleks ka tore teada.

Ja muide, " laste aed " kirjutakse kokku ikka - lasteaed ;) :D

EDIT: Ja kui lugeda nüüd hoolikalt kõigi kirjutatu läbi, siis ma ei saa aru, mis põhjusel sa vihastud?

Ning muide, kui eestisse tuli Euro 1.jaanuaril, siis uudistes igal pool kirjutas, et eesti on Eurotsooni kõige vaesem riik ja võib seal taga viimasena püsida tükk aega.
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Postitus Postitas mardus72 »

Mina ei tea,aga pole mõelnudki,et peaks kuhugi välismaale tööle siirduma,täiesti rahul oma töö ja palgaga.Oma ala spetsialistina saan ka siin arvestatavat töötasu,mis isegi soome mõistes kannatab rahulikult ära elada.Tõenäoliselt ma soomes eriti palju rohkem ei venitaks välja,kui just sama ala peale ei läheks, aga keeleoskus ja kõik muu ei võimaldaks seda.
Aga kellel peret pole,andke minna,käige ja vaadake oma silmaga üle,kui hea,või halb on seal.Aga ilma kindla ametita on igalpool raske läbi lüüa.Tuleb spetsialiseeruda mingi ala peale,kannatada algusraskused ära ja areneda selles vallas,siis saab alati hakkama
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3201
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 69 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Postitus Postitas Jürts »

arska kirjutas:ma ei oska muud midagi yelda kui ainult seda et kui hale on vaadat kui teiste asju lahatakse,nimesi ei maini aga aru saan järjest rohkem kellega tahaks näost näkku natukese rääkida ja m6istust vähkese mingil mole pähe siirata,noh,vahet pole,kyll mull kah se v6imalus kunagi tuleb,aga rahvas,ma ytlen veel kord,te eksite kui arvate et siinne rahvas elab pudru mägede otsas,mull läheb m6lemites riikides autode yleval pidamine,lapse rahad eesti,kindlustused m6lemas riigis masinatele,elu aseme yyrid,kytted,söögid,riided,tra,kasvake suureks ja ärge ihuge hammast neile kes eestis ei ole,meil on suuremad välja minekud kui teil ja me ei virise,me peame ka toime tulema!!!!!!

laste aed ma ei v6i!!!
Ole hea Arno ja suru oma viha korraks maha ja mõtle selgelt,kas sa eesti palga eest(samal erialal,nagu sa praegu tegutsed) suudaksid kõiki neid väljaminekuid lubada endale ja kõiki neid maksekohustusi täita? VAEVALT! Ja ongi asi selge ju.Ja tahaks isegi suga näost näkku kohtuda,sest siis ehk õnnestub lõpuks ka see kauaoodatud "mäyrakoira" naha vahele imeda :lol:
Ja pole minagi väitnud,et soomes pudrumäed,vaid lihtsalt sealse elatustaseme ja palga vahe kõvasti väiksem(teenid rohkem ja elamiseks kulub vähem),kui eestis(teenid vähe aga kulub palju).Ja pole ma ka kedagi halvustanud ega kadestanud,sest endalegi tuleb siiani sealtpoolt lahte pakkumisi,aga ei taha minna,tahan olla siin koos sõpradega ja ei lähe ka,kuni suudan siinse palgaga ära elada.Ja ma ei tunne ka kedagi peale Arno,kes ütleks,et läksid soome,sest Eesti sitt maa(ei ole otsene Arno sõnastus),vaid peamine põhjus ikkagi selles,et peret elatada,kuna eesti palgaga ei ela ära.
Aga talvepäevadel näeme raisk!Ja tsiteerides klassikuid-"olge lebos mehed" :lol:
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
Vasta