Ostuabi küsimus

Kõik mõtted ja arutelud klubi külalistele ja mitte klubilistele
Vasta
Kasutaja avatar
Raivz
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 08 Okt 2012 23:32
Auto: Astra G Coupe
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 6 korda

Ostuabi küsimus

Postitus Postitas Raivz »

Päeva.

Kuna teema pole Omega ostuabi, sellest ka alafoorumi valik.

Vale foorum ehk kus kurta muret selle üle, et soovin Omega vahetada uuema auto vastu. (Vaikselt keerutan Omega või Astra Coupe müügimõtteid ka

Aga ilmselt on siingi asjatundlikke kodanikke, kes oskavad aidata.
Nimelt tahaks astuda sammu edasi ja liikuda vähemalt 1 autoga aastanumbrisse 2010 ja edasi. Hinnaklass arvan jääb kõige kõrgemas otsas 10 000 kanti.

Sõelal on hetkel veel lai valik erinevate tootjate mudeleid. (Opel, Hyundai, VW, Škoda ja muudki)
Peamine küsimus siin foorumis jääks siiski Opeli valda.
Nimelt on sõelale jäänud eri Opeleid. Astra ja Insignia universaalid, Zafira.
Küsimus, et ehk kellegil rohkem infot antud autode mootorite koha pealt ja kumba eelistada, diisel või bensiin. Mis murevabam ja vastupidavam. Ilmselt tuleb sellega elada 5a, mis oleks mõistlik liisingperiood.
Astrad on jäänud silma oma 1,6CDTI mootoritega, Siis on mingi 1,7 diislid veel kasutusel. Ja need bensini 1,4 ja 1,6. Ehk keegi teab rohkem.
Insigniatel sama küsimus, millist mootorit Teie soovitaksite. (Ühel klubilisel nagu oleks olnud Insignia)

Saladuskatte all võib öelda, et tegelikult tahaks hea meelega 7 kohta aga Zafira väike (Mulle jääb mulje) selle jaoks. (Tahaks liuguksi ja kaubaruumi ka sel juhul) Ainus, mis oleks mõeldav on VW Caddy Maxi Life sel juhul.

Pikk ja segane nagu ma ise, aga ehk keegi vitsib võtta aega vastamiseks.
Astra G Coupe Bertone '00
Rekord E2 '86 (igipõline projekt)
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2716
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Ostuabi küsimus

Postitus Postitas Martin »

jürtsil ja armisel on insigniad
aga kui liuguksi ja suurt kaubaruumi vaja, siis ilmselt opel vivaro...

mikromootorid on saatanast. Alla 2L ei tasu nagu üldse vaadata minu meelest. Kw on suured aga jõudu neil ikka pole.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3201
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 69 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Ostuabi küsimus

Postitus Postitas Jürts »

Talvekatel oli meil lausa 3 insigniat muide, 1 neist OPC :)
Aga insignia puhul (tegelikult minu soovitus oleks kõigi Haldexit omavate autode puhul) väldi parem heaga 4WD varianti. 1 häda ajab teist taga. Diislid neil kõik 2 liitrised. Mina soovitaks valida FL ehk peale 2012a. 120kw mootorit. Pre. Fl on jube trakats. Minu käes auto 110 000 läbinud ja pole ühtegi pulka veermikus vahetanud. Endal pole muret olnud, aga olen lugenud, et lühikesi otsi sõites koguaeg regeniga jamad. Ise vahetan õli iga 15k.tagant ja sain esindusest selle eest isegi kiita 🙂 Muidu neil see lollakas longlife välp. Ja no muidugi juppide hinnad. Kui oomile mõni jupp maksab sott, siis nutad, aga kui insigniale mõne jupi saad sotaga, oled õnnejunnis :mrgreen:
Vag grupi kohta oskan ka nii palju öelda, et EGR ja hooratas.
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
Kasutaja avatar
Raivz
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 08 Okt 2012 23:32
Auto: Astra G Coupe
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Ostuabi küsimus

Postitus Postitas Raivz »

Kas Vivarol mitte pole need totakad diislid, mis väga õnnetud?
Caddy on soliidsema välimusega kui Vivaro. (Vabandust)

Seoses VAG grupiga. Perekonnas kõigil vähemalt 1 VW kui mitte rohkem. Suuri vigu pole neil olnud. Pikemaajalised kogemused, u5a vähemalt, on B4, B5 jaB6. Kõik 1.9, vastavalt 55, 66 ja 77 kW.
B8, 1,6 88kW on alles liiga lühidalt olnud.

Astra jupid oleks ehk odavamad?
Astra G Coupe Bertone '00
Rekord E2 '86 (igipõline projekt)
tfw
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 14 Veebr 2015 23:44
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Ostuabi küsimus

Postitus Postitas tfw »

Miks ta just nii uus auto peab olema? Kui esmatähtis on 7 kohta, mahutavus ning võiks olla ka Opeli marki, siis soovitaks Opel Sintrat. Peaks olema sama, mis Chevrolet Trans Sport, kuid tuttavate Opeli mootoritega (ise muidugi valiksin Chevy, sest nii suur auto vajab ka korralikku ameerika mootorit selle liigutamiseks minu meelest).
Kasutaja avatar
b00ster
Huviline
Postitusi: 651
Liitunud: 21 Sept 2017 15:07
Auto: E60 3.0d 170kW
Asukoht: Tallinn, Kristiine
Tänanud: 94 korda
Tänatud: 31 korda
Kontakt:

Re: Ostuabi küsimus

Postitus Postitas b00ster »

Isa ostis 2013 aastal passat b6 2010 2.0tdi 103kw
0 probleemi,pärast 300tkm läks müüki, 2016aastal.
Jäi väga rahul autoga, väga ökö ja pommikindel.
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Ostuabi küsimus

Postitus Postitas raudpats0 »

tfw kirjutas: 16 Veebr 2019 02:51 Miks ta just nii uus auto peab olema? Kui esmatähtis on 7 kohta, mahutavus ning võiks olla ka Opeli marki, siis soovitaks Opel Sintrat. Peaks olema sama, mis Chevrolet Trans Sport, kuid tuttavate Opeli mootoritega (ise muidugi valiksin Chevy, sest nii suur auto vajab ka korralikku ameerika mootorit selle liigutamiseks minu meelest).
Sintra on õnnetus. 2,2 motod teda vedada ei jõua ja 3,0 vigu teame me kõik juba. Tagumise klapikambrikaane avamiseks pead pool masinat lahti võtma. Ja janune kui vana ku.......

TransSport on mõtekam kuna suurem vähe kindlama mootoriga ja jupid nõks odavamad.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2716
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Ostuabi küsimus

Postitus Postitas Martin »

transpordi v6 mootor, mis on ristipidi vahel, selle tagumise väljalaskekollektori tihendi vahetuseks(tüüpviga kusjuures) tuleb terve mootor aiste vahelt välja tõsta.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Kasutaja avatar
Raivz
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 08 Okt 2012 23:32
Auto: Astra G Coupe
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Ostuabi küsimus

Postitus Postitas Raivz »

tfw kirjutas: 16 Veebr 2019 02:51 Miks ta just nii uus auto peab olema? Kui esmatähtis on 7 kohta, mahutavus ning võiks olla ka Opeli marki, siis soovitaks Opel Sintrat. Peaks olema sama, mis Chevrolet Trans Sport, kuid tuttavate Opeli mootoritega (ise muidugi valiksin Chevy, sest nii suur auto vajab ka korralikku ameerika mootorit selle liigutamiseks minu meelest).
Miks ikka ostetakse uut autot? Turvalisus. (Hetkel mõlemad autod 3 tärni masinad, vana EuroNCAP testi järgi. Mitte et ajaks tärne taga, aga uuem auto suurendab võimalusi hulludega kohtumine ehk üle elada.)
Ja noh natuke ka siis väiksem küttekulu. Ehk soodsam pidada, loe murevabam.

Sintra jätame välja. Paar aastat tagasi tahtsin isegi. Aga usun, et oli hea, et ei ostnud. Ja Sintra lihtsalt vananenud juba.

Aga Vivaro 1,9 vist ju Renoo sigitis või suisa Fiat?
Aga kelle oma Vivarol 2,5 on? Opeli enda?

See 7 kohta on see, et vahel oleks vaja, samas selle nimel neil kordadel veoruum kaotada võib ka probleemiks osutuda.
Ja Zafira/Sharalaxy häda selles, et viimased 2 kohta ikka reaalselt vastu tagaluuki.
Seetõttu on endale kõige rohkem silma jäänud just Caddy Life Maxi, küll kitsam kui Vivaro, samas pikem. Naine peab ka sellega sõita suutma tulevikus.
Kõige mugavam oleks suvaline universaal ja 7 kohta ära unustada, olekski lihtne.

Aga et oma mõtteid koguda ja teiste arvamusi saada, sai ka teema tehtud. ja hetkel on juba kasu olnud, kasvõi Insignia kohta. (Regeni teemat tean, käis üks 96kW(?) 2009 äkki. Lõpuks saigi välja progetud, ei aidanud ei pesu ega miski. Samas omaniku mehel oli biturbo Insignia, sellel probleeme polnud.
Astra G Coupe Bertone '00
Rekord E2 '86 (igipõline projekt)
tanellenat
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 05 Mär 2010 20:45
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Ostuabi küsimus

Postitus Postitas tanellenat »

Kui sa vaatad Galaxy-t siis meie peres on 2 liitrine turbo diisel 120kw 2014 Galaxy powershift kastiga. Taha mahun mina ilusti istuma ja no kes mind näinud teab et ma pole kõige väiksem See et ei mahu istuma on veel vanade keredega kus ei tee vahet kas VW, ford või seat :D :D Kütusekulu on hetkel kekmine 7,5 aga se on ka hetkel talveilmadega ja 95% sõitudest linn. 50/50 sõites on kulu sinna 6-7 vahele 5 inimesega.
Pere väga rahul ning piisavalt ruumi et isegi Euroopa tripil käia.
Maitseained SINU lauale-tsekka linki ja vali oma lemmikud
http://omegaclub.org/viewtopic.php?f=49&t=14101
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3201
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 69 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Ostuabi küsimus

Postitus Postitas Jürts »

Juhul, kui su mõte peaks jääma Insigniale pikemaks pidama, helista mulle. Ma selle 4 aastaga, mis omanud olen, olen ikka väga palju inffi talletanud ajju. Foorum saaks täis, seega kui tunnike vaba aega, helista 😂
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Ostuabi küsimus

Postitus Postitas raudpats0 »

2,5 liitrise mootori infi küsi jospalt. Nissan primastar küll nimeks aga v6 moto oli nissanil.eurooölased üle 1,9 ei läinud.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Vasta