Xenon FL kaugtulesse?

Postitused, mis on seotud valgustusseadmetega
M2x
Huviline
Postitusi: 318
Liitunud: 04 Apr 2013 12:23
Auto: E39 530D
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 6 korda

Xenon FL kaugtulesse?

Postitus Postitas M2x »

Tükk aega olen mänginud mõttega, et tahaks natuke rohkem valgust öösiti- kui palju oleks tolku kaugtulesse torgata H7 4300K xenonid? Mõttes oli Marolist tellida Smart-tüüpi plokkidega, mis peaks sisaldama endas kiirestisüttivuse funktsiooni- kaugtulele ideaalne? Või kuidas... Ma olen lihtsalt nii jube laisk, et tuld lahti kiskuma ja mingeid uusi projektoreid ja luupe ehitada eriti ei taha..
Mul juba sünnist saati bemmi süda sees...
vivaldi
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 12 Jaan 2008 20:10
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 5 korda

Re: Xenon FL kaugtulesse?

Postitus Postitas vivaldi »

Annab päris palju. Mul ühel selline lahendus küljes.
MB W211 E320CDI, Opel Omega B C20NE
M2x
Huviline
Postitusi: 318
Liitunud: 04 Apr 2013 12:23
Auto: E39 530D
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Xenon FL kaugtulesse?

Postitus Postitas M2x »

Ma tean et sinu bmw tulede sisu retrofit oli hea lahendus, aga ausalt.. Praegu sain mootori kokku, lasen aku ära laadida, siis veel pumbapea paika, kaanepoltide viimane ring, tuled ette panna ja veel sada pisiasja.. Tükk aega ei taha ühtegi tööriista kätte võtta, et midagi ehitada/vahetada/ümber teha :D
Läheb rumala küsimuse rubriigiks kätte ära, aga kas Xenod küpsetavad reflektoreid ka vähe kiiremini?
Mul juba sünnist saati bemmi süda sees...
kuno666
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 22 Mär 2015 21:50
Asukoht: pärnu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Xenon FL kaugtulesse?

Postitus Postitas kuno666 »

Viimasel ajal on pigem kiitma hakatud led pirne mis pidid andma sama valguse mis xenon ja süttib kohe . Xenonil on lühike süttimis aeg ainult siis kui ta on juba soe .
M2x
Huviline
Postitusi: 318
Liitunud: 04 Apr 2013 12:23
Auto: E39 530D
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Xenon FL kaugtulesse?

Postitus Postitas M2x »

http://www.maroli.ee/shop/xenon-hid-kom ... art-4300k/
Sellised süttivad oluliselt kiiremini kui vanakooli komplektid. Lisaks kunagi arutleti selle üle ja standardolukorras pimedal sõidul on teema ainult esimese lülitusega, edasi tulesid vahetades enam vahet ei märka.
Mul juba sünnist saati bemmi süda sees...
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Xenon FL kaugtulesse?

Postitus Postitas raudpats0 »

LED ja omega kooslus pole eestis lubatud.

iseasi on mis valgustugvus ja värvus ütlevad.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Kasutaja avatar
Tomzz
Administraator
Postitusi: 2264
Liitunud: 24 Jaan 2010 12:13
Auto: Ainult head autod😎
Asukoht: P.ä.r.n.U
Tänanud: 91 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Xenon FL kaugtulesse?

Postitus Postitas Tomzz »

Paljugi mis keelatud aga ikka tehakse :mrgreen:
Vanad krdi atko bussid vuravad led nr tuledega ringi ja siis ise autole paigaldada on kohe seadusesilmal häda. Nad ei tea ise ka mis tahavad vaja ainult kottida. Muideks, enda oomil pole ühtegi led i küljes. Numbritule ostsin originaali ja valgustab okeilt. Esiosa kanti lisan ka arvatavasti xenoneid juurde.
Old Opels Never Die,They Just Go FASTER!
Y32SE + LSD manu/3,2 ATM /3.0 manu
vivaldi
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 12 Jaan 2008 20:10
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 5 korda

Re: Xenon FL kaugtulesse?

Postitus Postitas vivaldi »

M2x kirjutas: 06 Jaan 2018 15:44 Ma tean et sinu bmw tulede sisu retrofit oli hea lahendus, aga ausalt.. Praegu sain mootori kokku, lasen aku ära laadida, siis veel pumbapea paika, kaanepoltide viimane ring, tuled ette panna ja veel sada pisiasja.. Tükk aega ei taha ühtegi tööriista kätte võtta, et midagi ehitada/vahetada/ümber teha :D
Läheb rumala küsimuse rubriigiks kätte ära, aga kas Xenod küpsetavad reflektoreid ka vähe kiiremini?
Mul oli aliexpress luubi lahendus muidu. Aga mul Hemil täistules eradli H7 xenon sees. Enne seda olid mustal need küljes. Kasutuses olnud mitu aastat. Tundub et isegi võib reflektorit ka põletada, aga siiani valgust on jagunud.
MB W211 E320CDI, Opel Omega B C20NE
kuno666
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 22 Mär 2015 21:50
Asukoht: pärnu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Xenon FL kaugtulesse?

Postitus Postitas kuno666 »

Sellest aastast pidi üv nüüd selline tore asi ka olema ,et kui auto on alla 2004a siis ei tohi led nr märgi tulesi ka küljes olla . Tuttav kasutas oma audil selliseid täistuledes ja kiitis https://www.aliexpress.com/item/2Pcs-H4 ... autifyAB=0
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2716
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Xenon FL kaugtulesse?

Postitus Postitas Martin »

aga kui sa ostad kuskilt led märgisega tuled, nagu ma mõtlen koos klaasi ja kogu selle kupatusega?
Omegale nüüd vaevalt, aga hiinast kindlasti saab bemmidele jms. mingeid originaal pesadesse sobivaid kupleid.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
kuno666
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 22 Mär 2015 21:50
Asukoht: pärnu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Xenon FL kaugtulesse?

Postitus Postitas kuno666 »

See ei pidanud enam neid huvitama . Kui auto on vanem kui 2004a siis led ei või olla. Isegi tähisega led ei või olla.
M2x
Huviline
Postitusi: 318
Liitunud: 04 Apr 2013 12:23
Auto: E39 530D
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Xenon FL kaugtulesse?

Postitus Postitas M2x »

Minul juulis mitte ei köhatatud ka led numbrikate peale. Hetkel kehtiv seadus (Mootorsõiduki tehnonõuded, lisa 1 Kood 211) ei ütle LED kohta mitte midagi. Valgus peab olema valge ja kõik. See kehtib alates 1997 esmareg autodele.
Research continues...
Mul juba sünnist saati bemmi süda sees...
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Xenon FL kaugtulesse?

Postitus Postitas Rax »

Ma vecuga käisin siis öeldi et uuest aastast ei tohi ühtegi ledi autole paigaldada. Neid see muidugi ei koti, aga poliisil on õigus sind korduvale saata. Ja no eks oleneb poliisi tujust ka, see on tegelikult mnt ameti seadus
56232754
M2x
Huviline
Postitusi: 318
Liitunud: 04 Apr 2013 12:23
Auto: E39 530D
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Xenon FL kaugtulesse?

Postitus Postitas M2x »

Siis on kas seadusemuudatus jõustumata või võtavad kuskilt lambist seda. Kui just päris ümberehituse punkti alla ei poeta, sest Riigi Teatajast mina numbritule kohta midagi muud ei leidnud.. Fain, LED pirnidega laternal peab olema MD tähistus, samas see nõue on eraldi välja toodud lähi-kaug- ja udutulele, mitte teistele..
Sorry, ma ei ürita siin teiega vaielda, mul on lihtsalt allergia ilma põhjendusteta väidete vastu, ei anna rahu kohe :mrgreen:
Mul juba sünnist saati bemmi süda sees...
kuno666
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 22 Mär 2015 21:50
Asukoht: pärnu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Xenon FL kaugtulesse?

Postitus Postitas kuno666 »

Seda ledi asja rääkis ÜV tegev inimene ja rääkis ,et mingid suured muutused on veel tulemas. Kuna nüüd võib sõita 2kuud ringi kui oled üv läbi kukkunud siis seal oli ka mingi asi aga ei mäleta enam mis .
Vasta