Opel Omega FL 2.5td 96kW - b00ster

Klubi külastajate autod. Nendest pildid ja info.
Kasutaja avatar
b00ster
Huviline
Postitusi: 651
Liitunud: 21 Sept 2017 15:07
Auto: E60 3.0d 170kW
Asukoht: Tallinn, Kristiine
Tänanud: 94 korda
Tänatud: 31 korda
Kontakt:

Opel Omega FL 2.5td 96kW - b00ster

Postitus Postitas b00ster »

Tere.

Ostsin endale talvepetsi. Põlvast toodud, kust siis veel selliseid masuudipressid ostakse :lol: Alguses käisin Lätis E92 335d vaatamas, suht kõrge turuhinnaga, kuid ise masin täis prügi oli, nii et tagasisõites sõitsime läbi Põlva ja võtsin endale seda hõbedast maasikat.
Nagu eelmises teemas kirjutasingi, et tegu pigem budged winterbeater projektiga. Tappa seda ei hakka, kuid väga hoolitseda ka mitte.
Tegu siis MAX parm varustusega, autol pole midagi; ainult rool, uksed, pedaalid ja bluetooth makk. Ühtegi nuppu pole, halogeen esituled, tava kalts sisu, katuseluugi pole, püsikat pole, komppu pole; näitab aint kuupäeva ja aega :lol: , hõbedane caravan, taga manuaal aknad, traction control puudub jne. Plank. Võrreldes mu ex oomiga mis oli suht lidaserohke pill nagu öö ja taevas.
Aga mul neid lisasi pole vajagi, peaasi et auto sõidaks. Kapoti all pesitseb tõeline tiiger, M51D25 või siis X25DT. Läbisõit 250k, mis on vbla isegi originaalne ja all muidugi manuaal käigukast. Mootor full stock, keegi veel mingi tjuuningut seal ei teinud. Keema ei lähe, uus radikas ja värske antifreeze teevad oma tööd. Testitud +31 kraadi soojas ja no problem, seier üle 85 pole tõusenudki. Visco funkab korrektselt. Aga nagu ikka masuudipressil - kuum käivitus täis huinjaa, külmalt läheb normaalselt käima. Veits vibreerib 750-900 pööretel, mingi pihusti veits nussib, järgmisel tankimisel panen paaki 2t mineraal õli, loodan et veits parandab olukorda. Intercooler lekib ja täis sitane, väljaspoolt täis õline + liiv, tolm jne, ühesõnaga võib õelda et seda coolerit seal pole, sest see küll midagi ei jahuta seal. Lisaks on mõttetu ventikas seal ees, mida veel ei jõudnud maha võtta. Kere sirge, avariivaba, kuid ülevalt roostes. Alt auke pole. Kõik klaasid originaal GM, esiklaasil suur mõra.
Muidu norm aparaat, kõik käigud olemas, sidur funkab, tümm mängib ülihästi, palju parem ku mu e60l oli, Hi-Fi helisüsteemiga :mrgreen: . Mdea vbla see bluetooth makk nii parandab kvaliteedi, või lihtsalt oomil nii head kõlarid, et anna olla. Väga meeldib heli kvall. Auto sõidab otse, rool sirge, veermik vaikne, rehve ei söö. Sumps käib vastu kere, muidu vedrustus nagu ideaalne. Super pehme pill, juba unustasin ära kui pehme auto saab olla.

Pilt

Teised pildid lisan hiljem.

ToDo list:
Sisu puhastada 50% done
Tehnika hooldus: õlivahetus + kõike filtrite vahetus tehtud
Kere pahtliga ja spreyega üle käia tegemata
Intercooleri vahetus tegemata
2 viimast pütti nahhui, Le otsetoru ehitada tegemata
pumpa arvutiga paika panna tegemata
Evrymod tegemata
Basic 125kw chip tegemata
Maybe LSD (bensuka oma) / kemppi 3.45 diff tegemata
R15 plekkid talveks, ette tutikad nael 195/65/15 nael rehvid tegemata

Täidan teemat veel hiljem, tänaseks juba piisavalt kirjutatud :D
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2716
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Opel Omega FL 2.5td 96kW - b00ster

Postitus Postitas Martin »

everymode ongi chiptuningu odav alternatiiv.
Chip tehtud, siis evryt enam vaja pole.

see intercooleri ees olev elektrivent on tavaliselt kinni roostetanud.
intercoolerit soovitan mootoripesuaines solgutada, vb saab veidi puhtamaks. survekaga mitte pesta, lükkab ribid kõveraks.

Kui sul need pütad korras, siis võtaks endale. Mul omal mõlemad läbi mädanenud. Järgmiseks pooleks aastaks ei hakkaks uut asja alla ostma.

Bensuka diffriga jäävad tühipöörded liiga kõrgele, sams, vb öko ei paku pinget niikuinii. Las röögib.

"ÖÖ ja päev", mitte "öö ja taevas" :mrgreen:
Natuke naltsi ka :D
Kes tänasid kasutajat Martin selle postituse eest:
b00ster
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Kasutaja avatar
b00ster
Huviline
Postitusi: 651
Liitunud: 21 Sept 2017 15:07
Auto: E60 3.0d 170kW
Asukoht: Tallinn, Kristiine
Tänanud: 94 korda
Tänatud: 31 korda
Kontakt:

Re: Opel Omega FL 2.5td 96kW - b00ster

Postitus Postitas b00ster »

Öö ja päev jah :D maa ja taevas :D ei hakka muutma seda, las jääb
No kui bensukal leiab mingi 3.70 differ siis why not, see võrreldes 3.45 suurt vahet ei tee. Maanteel veits sittem sõita, aga linnas aint paremaks läheb, saab 4ndaga 50kmh sõita, praegu ikka 3s käik sees, kuna ma pole 1300rpm fänn, alati võiks olla 1600+, eriti tdl, kus geomeetriat pole ja turbo puhub alates mingi 2200. See et kütusekulu veits tõuseb ei muuda midagi. Aga eks kõik oleneb diffri hinnast, loogiliselt bensuka lsd peab vähem maksma kui diisli oma, sest neid peaks rohkem olema? Vähemalt bemmidel nii, näiteks 330d 150kw manu differ suht võimatu leida, kuid mingi 330i manu leiab igalpool. Aga see lihtsalt rullnokka idee, pole veel kindel sellega. Ülejäänud list küll tundub ok. Keevita mulle sumpa saad veits pappi ja püttid endale :D toru toon ise, sinna palju pole vaja.
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Opel Omega FL 2.5td 96kW - b00ster

Postitus Postitas Rax »

Pumbapea, võlli puksid ja tihendid vaheta enne ära ja siis pump paika.
Sul ilmselt pump nii hõre juba et kui täitsa paika paned, ei lähe enam võtmest üldse käima. Raudselt juba peale ka koputatud seda.
Püsika saad ka nagu mina, vaja sul ainult püsika/suuna kang panna ja toimib.
Aga ei muidu TDS talveks idekas. Enda omaga küll rahul. Vana käsn on, aga kui kõik toimib siis on lust lasta.
Kes tänasid kasutajat Rax selle postituse eest:
b00ster
56232754
Kasutaja avatar
b00ster
Huviline
Postitusi: 651
Liitunud: 21 Sept 2017 15:07
Auto: E60 3.0d 170kW
Asukoht: Tallinn, Kristiine
Tänanud: 94 korda
Tänatud: 31 korda
Kontakt:

Re: Opel Omega FL 2.5td 96kW - b00ster

Postitus Postitas b00ster »

Rax kirjutas: 30 Aug 2022 22:21 Pumbapea, võlli puksid ja tihendid vaheta enne ära ja siis pump paika.
Sul ilmselt pump nii hõre juba et kui täitsa paika paned, ei lähe enam võtmest üldse käima. Raudselt juba peale ka koputatud seda.
Püsika saad ka nagu mina, vaja sul ainult püsika/suuna kang panna ja toimib.
Aga ei muidu TDS talveks idekas. Enda omaga küll rahul. Vana käsn on, aga kui kõik toimib siis on lust lasta.
Mdea väga meeldib kuidas need M51 töötavad. Tõmbab naeru näole, siuke tehnika lihtsalt :D koguaeg meeldinud M51, D24Tic, OM606 jne. Neendel olemas mingisugune vibe. Jah, see juba vana tehnika, väga ei liigu võrreldes kaasaagse diisladega, haisevad, peerutavad, tahmavad, aga krt meeldib. Ja see vanakooli diisli heli, commonrailid töötavad täitsa teistmoodi. Muidu jah, pumpa juba peale koputasime, kuid läks aint sittemaks, ega ilma arvutita seda suht raske paika panna. Proovisin arvutiga lugeda aga ei saanud, lihtsalt ei mäleta enam mida tegema peab, et loeks M51 ja M57. Mäletan kui mul dti oli siis küll nägin livedata jne, ainult pihusteid ei saanud vaadata. Ja enda opcom juba ammu müüdud ka. Martin laena oma opcom mingi nädalaks, proovin kodus uuesti vauxcom tööle saama, drive2s kindlasti leian mingi juhend.
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Opel Omega FL 2.5td 96kW - b00ster

Postitus Postitas Rax »

Mul töökaaslane pani kõrva järgi paika. Vahepeal andis pööret ja põmst pöörde kukkumise järgi timmis. Opcom ei näitand midagi. Tal endal kap remonditud uute kolvide ja asjadega TDS Range Roveri peal. Mehiselt liigutab seda vana rauakolakat. Aga lase pump korda teha ja usu mind et suunurgad on kõrvade taga. Saad igast asendist ta käima ja lippab stockis ka hästi.
Kes tänasid kasutajat Rax selle postituse eest:
b00ster
56232754
Kasutaja avatar
b00ster
Huviline
Postitusi: 651
Liitunud: 21 Sept 2017 15:07
Auto: E60 3.0d 170kW
Asukoht: Tallinn, Kristiine
Tänanud: 94 korda
Tänatud: 31 korda
Kontakt:

Re: Opel Omega FL 2.5td 96kW - b00ster

Postitus Postitas b00ster »

Täna leidsin vibra viga (arvatavasti), esimese pihusti ümbrus on kütust täis ja vahutab, sealt see imelik hääl tulebki (nagu kolin). Mdea kas on vaja seda pihustit vahetada või lihtsalt uus seib alla, korralikult kinni keerata ja kõlbab küll. :roll: Isegi ei saanud proovida seda kinni keerata, pikka 27 padrunit polnud, kõrvalolevas tööristamarketis ka polnud sellist asja ja no kell oli ka juba 20, nii et lihtsalt läksin koju. Pidurivedelik ka must nagu nafta, tuleb seda samuti vahetada. Muidu praegu ilmadega käivitub palju parem, isegi sooja mootoriga. Tundub et peale peksamine aitanud. Hetkel tuleb see pihusti jama parandada siis ilmselt jõud ka tagasi ja loodan et vibra kaob ära. Ülejaanud pihkarid kuivad ja ise mootor suht kuiv ka. Ülevalt nats pesisin mootorit breikkuga, tahaks terve mootoriruumi normaalselt survega pesta, et tulevikus oleks ka näha kas pritsib kuskilt vms. Keegi seda seal kunagi ei teinud, igasusugeid puulehed aastast 2004 vedelevad jne.. Tundub et veel saab päästa. Uue õliga sõitnud alla 150km, juba näeb nagu nafta, üthegi m57l nii polnud.
Kasutaja avatar
b00ster
Huviline
Postitusi: 651
Liitunud: 21 Sept 2017 15:07
Auto: E60 3.0d 170kW
Asukoht: Tallinn, Kristiine
Tänanud: 94 korda
Tänatud: 31 korda
Kontakt:

Re: Opel Omega FL 2.5td 96kW - b00ster

Postitus Postitas b00ster »

Ostan: õlifiltri korpus, korralik rool (ilma nupudeta sobib ka), võib pakuda ka mingid istmed (sport või nahast), mehhanilised ja mäludeta. (võib ka aint eesmised pakuda) Tegu caravaniga. Ja R15 plekkveljed võtaks ka.
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3201
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 69 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Opel Omega FL 2.5td 96kW - b00ster

Postitus Postitas Jürts »

Mul peaks olema oomi plekid kuskil,lõunaeuroopa "talvekatega"
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
Kasutaja avatar
b00ster
Huviline
Postitusi: 651
Liitunud: 21 Sept 2017 15:07
Auto: E60 3.0d 170kW
Asukoht: Tallinn, Kristiine
Tänanud: 94 korda
Tänatud: 31 korda
Kontakt:

Re: Opel Omega FL 2.5td 96kW - b00ster

Postitus Postitas b00ster »

Jürts kirjutas: 02 Sept 2022 10:51 Mul peaks olema oomi plekid kuskil,lõunaeuroopa "talvekatega"
Kus kandis asuvad?
Kasutaja avatar
b00ster
Huviline
Postitusi: 651
Liitunud: 21 Sept 2017 15:07
Auto: E60 3.0d 170kW
Asukoht: Tallinn, Kristiine
Tänanud: 94 korda
Tänatud: 31 korda
Kontakt:

Re: Opel Omega FL 2.5td 96kW - b00ster

Postitus Postitas b00ster »

Väike update. Viskan mõne pildid ka, et saaksite näha millega tegu.
Rool ja iluvõre on juba minupoolt tuunitud :D Võre lasin krundiga, spreyega ja lakkiga üle. Must alati parem kui uroodne hõbedane.
Ja roolil üleval oli nahk putsis, keegi sinna paks ja kole katte on pandud, mida ma sealt nahhui ära visasin 3min peale ostmist. Noaga lõigasin katkise tsooni ära ja teibiga üle teibitud. Nii palju parem, visuaalselt ja tundmise järgi. Muidu jah ostaks normaalse rooli, võib olla nupudeta.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Autol jõud tagasi. Sisselase kollektoril oli pragu sees ja välja võttes jäi 1 osa kollektorist silindripea peal. Uus kollekas sebitud juba. Tauno Polukainen, teate küll, barõõga keilast, pakus tdsile kollekat 75euri eest. Saate aru, 75euri eest. Haige vana vaata kalendri, isegi N57 kollektor ei maksa nii palju. Siis teised tiblad ka igasuguseid 50eur pakumised teinud, aga no ma tean küll palju selliseid asjad maksavad. Nii et natuke ootamist ja asi sai ostetud 10euriga, tüüp veel ise tõi kohale, maja ette :lol: Ei no peaaegu 2023 aastal 75eurtsi tdsi kollektori eest on ikka next lvl pandemia.
Seda kusev pihustid võtsin ka lahti, uus seib alla ja keerasin kinni. Enam ei vahuta, kõik kuiv.
2T õli paaki ja mootor töötab jumala pehmelt. Aga vibra ikka olemas 750-900rpmidel, kuid töötab palju pehmem ja käivitub ka enamvähem normilt. Kuumaga ikka peab ootama, aga mitte nii nagu ennem. Külmalt 1sek. Ei tea nüüd mida teha, nagu ikka tahaks et mootor töötaks normilt. Ehk siis pean kõik pihustid vahetama või? Aeros leidsin uued bosch 318 pihustiotsad, 18eur tk. Ostaks küll aga ei tea millist peab vahetama. Kõik 6 ei viitsi osta see juba kallis värk, budget ei luba you know. Pumbast ka ei tea, praegu max väiksemaks koputatud, üldse ei tahma, pole nii kiire, kuid niimodi töötab kõige paremini, vähemalt sõita saab ja minimaalne vibra.
Lähiajal tahan juba seda sumpat ära teha, vähemalt kere külge keevitada, sest see tagumine kinnitus on läbi roostetanud. Kui keegi teab norm keevitajad Harjumaal siis võite jagada kontakti. Käisin summutimestrist läbi, tüüp ütles et ei hakka seda tegema, sest seal kõik roostes ja pole kohta kuhu keevitada. Tegelikult on, pigem et vana lihtsalt ei viitsinud tegeleda :D

Vana kollektor
Pilt

Siin kõik ujus
Pilt
Pilt

Ja täna vahetasin need uksestopperid plastikust vms, et uksed nüüd enam ei prõksuta. Tänapäeval forssis 5.44eur 2 stopperi eest. Kunagi oli alla 1eur/tk. Pohh, see suht vajalik asi.
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3201
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 69 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Opel Omega FL 2.5td 96kW - b00ster

Postitus Postitas Jürts »

b00ster kirjutas: 05 Sept 2022 18:42

Kus kandis asuvad?
Sealsamas,kus sa valuvelgede järgigi käisid :mrgreen:
A tegelt ma iga nädal sõidan Laagri vahet. Saan kaasa krabada,kui tahad.
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3201
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 69 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Opel Omega FL 2.5td 96kW - b00ster

Postitus Postitas Jürts »

Mul tds ka soojalt käima ei läind,oli see juhtmega pihkens pekkis. Romulates pold ja uus maksis rohkem, kui 5 tavalist :mrgreen: See pekkis on,ss hoiab pumba 20° vale,nö külmkäivitusasendis ja ongi soojalt suht kepp käima saada.
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Opel Omega FL 2.5td 96kW - b00ster

Postitus Postitas Rax »

Jürts kirjutas: 06 Sept 2022 16:05 Mul tds ka soojalt käima ei läind,oli see juhtmega pihkens pekkis. Romulates pold ja uus maksis rohkem, kui 5 tavalist :mrgreen: See pekkis on,ss hoiab pumba 20° vale,nö külmkäivitusasendis ja ongi soojalt suht kepp käima saada.
100000% pump hõre :D
56232754
Kasutaja avatar
b00ster
Huviline
Postitusi: 651
Liitunud: 21 Sept 2017 15:07
Auto: E60 3.0d 170kW
Asukoht: Tallinn, Kristiine
Tänanud: 94 korda
Tänatud: 31 korda
Kontakt:

Re: Opel Omega FL 2.5td 96kW - b00ster

Postitus Postitas b00ster »

Jürts kirjutas: 06 Sept 2022 16:03
b00ster kirjutas: 05 Sept 2022 18:42

Kus kandis asuvad?
Sealsamas,kus sa valuvelgede järgigi käisid :mrgreen:
A tegelt ma iga nädal sõidan Laagri vahet. Saan kaasa krabada,kui tahad.
Palju eurtsi tahad neende eest? Rehvidest suht savi, nagunii ette kindlasti panen tutikad naelad alla, r15 ei maksa palju ja tahaks norm pidavust. Vähemalt et esiots hoiaks.
Suletud