Xenon päevasõidutuled ei sütti automaatselt

Postitused, mis on seotud valgustusseadmetega
Vasta
rein
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Juul 2007 16:58
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Xenon päevasõidutuled ei sütti automaatselt

Postitus Postitas rein »

Milles võib olla asi, kui xenon päevasõidutuled ei sütti enam automaatselt, nagu varem, kuid tulede lülitit parempoolsesse asendisse keerates süttivad? Relee väsinud? Xenonid on muidu tehase originaalid, seega ca 12a vanad, kas võib ka selles asi olla ja aitaks välja vahetamine (üks tuledest on kahtlaselt kollane ka juba)?

Auto on 2001 2,6 V6.
Viimati muutis rein, 24 Juul 2013 13:26, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Xenon päevasõidutuled ei sütti automaatselt

Postitus Postitas kait »

rein kirjutas:Milles võib olla asi, kui xenon päevasõidutuled ei sütti automaatselt, kuid tulede lülitit parempoolsesse asendisse keerates süttivad? Relee väsinud? Xenonid on muidu tehase originaalid, seega ca 12a vanad, kas võib ka selles asi olla ja aitaks välja vahetamine (üks tuledest on kahtlaselt kollane ka juba)?

Auto on 2001 2,6 V6.
Jutt veits segane aga kui lüliti lülitab ja automaatselt ei sütti, siis otsi viga automaatikast. Kui originaal automaatika, siis on releed all parema A-piilari küljes, kui lisaplokk(vihterpal) või releed, siis tuleb otsima hakata.
Alaripri
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 28 Veebr 2013 18:08
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Xenon päevasõidutuled ei sütti automaatselt

Postitus Postitas Alaripri »

Automaatsed päevasõidu tuled on ju lisavarustus ja paljudel omegatel seda küljes pole. Mul 2002a. xenonitega oomi ja ei sütti minulgi automaatselt.

EDIT: Ups, ei pannud tähele esimeses postituses sõna "enam" :D
EDIT2: Või siis teemaalgataja muutis vahepeal postitust :D
Viimati muutis Alaripri, 24 Juul 2013 19:53, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Xenon päevasõidutuled ei sütti automaatselt

Postitus Postitas kait »

Alaripri kirjutas:Automaatsed päevasõidu tuled on ju lisavarustus ja paljudel omegatel seda küljes pole. Mul 2002a. xenonitega oomi ja ei sütti minulgi automaatselt.

Mis sa sellega postitusega siis öelda tahad nüüd??? 8)


Edit: Aaa sa arvad, et teemaalgataja on natuke rumal ja arvab, et tema autol peaks olema midagi, mida ta autol kunagi pole olnudki?? :lol:
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Xenon päevasõidutuled ei sütti automaatselt

Postitus Postitas Tim »

rein kirjutas:Milles võib olla asi, kui xenon päevasõidutuled ei sütti automaatselt, kuid tulede lülitit parempoolsesse asendisse keerates süttivad? Relee väsinud?
Ennem toimis süsteem korralikult,probleem algas üleöö?

Releed millest Kait rääkis,asuvad siis kõrvalistuja parema jala kõrval oleva plastik karbi taga.Paar kruvi lahti keerata vaid...
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
rein
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Juul 2007 16:58
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Xenon päevasõidutuled ei sütti automaatselt

Postitus Postitas rein »

Seda, et mul päeva ajal sõites lähituled ei põlegi, avastasin alles üleeile juhuslikult auto peegeldust märgates. Umbes paar nädalat on see vist kestnud.

Mul on harjumus tuledeta sõitjatele kaugtulede vilgutamisega märku anda, aga nüüd ongi selline nali, et ise ma sõitsin seejuures ka ainult seisutuledega :lol:

Proovin relee üles otsida. Tegelikult ei ole ma autoasjatundja, seega küsin, kas saan releel testriga mõõta klemmidele tulevat pinget või lihtsalt, kas rakendub (klõps) või on midagi äkki põlenud?
o:mega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Xenon päevasõidutuled ei sütti automaatselt

Postitus Postitas o:mega »

Ju siis on pirnid läbi kui ei põle.
rein
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Juul 2007 16:58
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Xenon päevasõidutuled ei sütti automaatselt

Postitus Postitas rein »

Sain korda, Pärnus bussipargis Aivar vaatas asja üle. Pääsesin kergelt: relee üks kontakt oli korrodeerunud, see tuli asendada, relee ise oli korras.
Vasta