Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Kõik mõtted ja arutelud klubi külalistele ja mitte klubilistele
Vasta
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 98 korda
Been tänatud: 79 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Sul on ikka õigus, võimsam on Lotus Omega - kuid jällegi kas tegu on üdini Opeliga kui seal Lotuse märk peal ja auto jaguneb nii : opel, lotus, opel, lotus,...lotus,lotus,lotus,opel...Mina tõlgendad seda nii et Lotus Omega/Carlton on täpselt POOLEKS :D Kuigi kipun kaitsam seisukohta mingis dialoogis on Opeli võimsam pill on Lotus Omega. Samas ega ma ei oska 100% ka öelda - ilmselt amtlikult kuulus müügituli vist ikka Opelile.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 98 korda
Been tänatud: 79 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Hei, kas keegi teab milliseid katalüsaatoreid soovitada 3.0 V6. Originaali hinda juba tean aga just aftermarketi oma.
Soovitati sõita ilma katideta , vaevalt see midagi juurde annab - lihtsalt lörisemist.
Kasutaja avatar
AnvarV
Üldmoderaator
Postitusi: 1012
Liitunud: 17 Juul 2012 22:24
Asukoht: Rakvere/Tallinn
Has tänanud: 12 korda
Been tänatud: 27 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas AnvarV »

Jospa kirjutas:Hei, kas keegi teab milliseid katalüsaatoreid soovitada 3.0 V6. Originaali hinda juba tean aga just aftermarketi oma.
Soovitati sõita ilma katideta , vaevalt see midagi juurde annab - lihtsalt lörisemist.
Lotus Omega on ikka Opel. Opel valmistas Omega ning Lotus modifitseeris selle ringi. Täpselt samamoodi nagu näiteks Mersudel Brabus. Samuti Mersu tootis ning Brabus täiustas.

Mina Sinu asemel võtaks katalüsaatorid ära. Ei lörise seal midagi kui ilusti kõik tehtud on. Lõppu üks Ilus sportlikum suure paunaga pütt ning heli peaks väga meelas tulema.
Katalüsaatoril ei ole mingit kasutegurit peale selle, et mootor saastab õhku vähem. Katt on igatemoodi piirav tegur. Ilma katita peaks kütusekulu mõne milligrammi võrra langema ning minek erksam. Pole hetigaasivoolu takistavaid tegureid.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 98 korda
Been tänatud: 79 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

No näed, Lotuse pealt olen jälle targem :), eks ma proovin huvipärast seda katide maha võtmist, enne teada ei saa kui ei proovi. Tänud
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3461
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 50 korda
Been tänatud: 68 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Rax »

Aga kuidas on lood ülevaatusel ilma kattideta??
Loobiks ka kõhualt minema.
56232754
Kasutaja avatar
fckernu
Huviline
Postitusi: 311
Liitunud: 09 Dets 2008 10:22
Asukoht: Tallinn-Muuga

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas fckernu »

Kui passis kat. siis kindlasti ausalt läbi ei saa! Universaal katid on lühiajaline lahendus 1-2 aastat siis läbi jälle!
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 98 korda
Been tänatud: 79 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Mitte et ma ei tahaks vähe hoolitsust näidata auto vastu aga originaal katid räme kallid. ÜVs ei taha jah keegi läbi lasta.
Adi King
Huviline
Postitusi: 309
Liitunud: 15 Apr 2008 20:01
Asukoht: Saaremaa, Kuressaare

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Adi King »

universaal kat võib ka kesta kui sõita oskad õieti ja mitte kõige odavam kat, ehk siis kuus vähemalt paar korda torud punaseks ja kestab see b osa kat ka aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaastaid!. Proovitud, töötab.
Opeli fänn
BMW e60 530d 170kw.
Kasutaja avatar
fckernu
Huviline
Postitusi: 311
Liitunud: 09 Dets 2008 10:22
Asukoht: Tallinn-Muuga

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas fckernu »

Äkki on siis ikka originaal niipalju parem kui b-osa, sest minu autol on originaalid, minu käes auto olnud 8 aastat...ja TÜV-is on co nagu uutel autodel! Olen lammutanud palju Opeleid ja paljudel originaal katid all olnud, vaevalt, ja kellel katid läbi läinud on ise mingisuguse porri alla aretanud...Minu autol on 2 katti, ja 1 hind oli ca 600€! Seega kui peaks mul vaja olema vaataksin Saksamaalt e-bays, seal on liikunud 280€ originaale,uusi.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 98 korda
Been tänatud: 79 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Oot kas mitte V6 vabalthingavale ei olnud vaja natuke ka vastusurvet vaja, ei tea kas katid on ka mõeldud siis mingil määral vajalikuks vastusurvek. Samas kui autotootjatel co regulatsiooni nõutud ei oleks, siis milleks seda katti üldse vaja....segane värk. Nagu olen aru saand siis akt on eoheliste teema ning hoiab mingit väikest protsenti jõudu kinni?
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2728
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Has tänanud: 28 korda
Been tänatud: 82 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Martin »

Minu diislil oli kati eemaldamine tagumiku dünoga väga hästi tuntav. Nüüd pean jälle kati tagasi toppima, see kuu on vaja tüvil ära käia.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3461
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 50 korda
Been tänatud: 68 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Rax »

Üks võimalus on jh nii, et ülevaatuseks kat/katid alla ja pärast maha tagasi :D
56232754
Kasutaja avatar
AnvarV
Üldmoderaator
Postitusi: 1012
Liitunud: 17 Juul 2012 22:24
Asukoht: Rakvere/Tallinn
Has tänanud: 12 korda
Been tänatud: 27 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas AnvarV »

Igale vabalthingavale mootorile on vastusurvet vaja, kuid seda tekitavad pütid. Katalüsaatorit paigaldatakse ainult keskkonna saastamise pärast.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 98 korda
Been tänatud: 79 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Jospa kirjutas:Oot kas mitte V6 vabalthingavale ei olnud vaja natuke ka vastusurvet vaja, ei tea kas katid on ka mõeldud siis mingil määral vajalikuks vastusurvek. Samas kui autotootjatel co regulatsiooni nõutud ei oleks, siis milleks seda katti üldse vaja....segane värk. Nagu olen aru saand siis akt on eoheliste teema ning hoiab mingit väikest protsenti jõudu kinni?
Ise küsisin ja ise vastan= vastusurve on pigem 2 taktilise teema
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3206
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Has tänanud: 64 korda
Been tänatud: 74 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jürts »

Martink91 kirjutas:Minu diislil oli kati eemaldamine tagumiku dünoga väga hästi tuntav. Nüüd pean jälle kati tagasi toppima, see kuu on vaja tüvil ära käia.
Dislal ei mõjuta kat. muhvigi ülevaatust,sest dislal ei mõõdeta Co.-d,vaid tahmasust.Võid südamerahuga ilma katita minna.
Universaal kati kohta kunagi poest öeldi,et kui täna paned alla ja teed ÜV.siis järgmine aasta tõenäoliselt enam läbi ei saa.Ise korra mõtlesin toona,et peaks mingite kiirühendustega tegema,et peale üv kohe laksti vahelt minema ja torujupp vahele.Niimoodi 1 päeva kaupa kasutades peaks ehk paarsada aastat ikka kasutada saama :D
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
Vasta