Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Kõik mõtted ja arutelud klubi külalistele ja mitte klubilistele
Vasta
ahti22
Huviline
Postitusi: 909
Liitunud: 17 Okt 2010 13:34
Asukoht: Türi
Kontakt:

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas ahti22 »

ragenor kirjutas:Nägin ükspäev oma silmaga depo luupe millel oli d2s pesaga xenon küljes. Ju siis originaal.
Vahet ei ole mis firma tuled on ja kas nad on luubid või mitte. Tähtis on tule klaasil olev märgistus(osadel on ka tule korpuse peal märge, kui kapoti üles tõstad siis on kohe näha sealt tule korpuse ja pleki vahelt) vastavalt siis DC ja D2S.
Kasutaja avatar
SilverASH
Klubiliige
Postitusi: 321
Liitunud: 04 Apr 2016 17:23
Asukoht: Tallinn

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas SilverASH »

ragenor kirjutas:Nägin ükspäev oma silmaga depo luupe millel oli d2s pesaga xenon küljes. Ju siis originaal.
Arvad et sul pole regull mootoreid küljes, mina arvan et sul regull vardad pigem pooleks ja selle ei reguleeri.
Juu siis on originaal :P
Ahjaa, unustasin need regullvardad. Kas keegi muidu teab kust neid saada?

Mul muidugi palju rohkem ja olulisemat tööd auto kallal vaja teha, kui tulede regull aga pikemas perspektiivis teeks ka selle korda :P
Peab ikka teema ära tegema enda auto kohta, muidu ei jõua järge pidada mis tehtud või tegemata on.
Martink91 kirjutas:Minul relee olemas, küll autol küljes. Vaja veel ka 10A kaitet, et asi tööle saada. Relee maksab Forsis ~23€ ja kinnitub paremalpool eesistuja jalge juures oleva A piilari siseseina juures olevasse ühte pistikusse. Teoreetiliselt saab ka nii ligi et võtad selle papist õhupuhumis resti ära 10 minutit töö. Valmidus on 100% autodel.
Sul relee mõne doonori küljes? Kui doonori küljes siis astun ehk mõni päev läbi :)

Varsti võtan nagunii armatuuri vahetuse ette. Siis pean nagunii vist need piilarid lahti kiskuma - vähemalt jäi meelde nii.
Enne vaja muidugi klapikambri kaasi hakata vahetama...

Aga kuidas see asi selle releega toimib? Paned auto tööle ja siis alles pannakse xenonid tööle. Nupp jääb siis koguaeg O asendisse?
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2728
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Has tänanud: 28 korda
Been tänatud: 82 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Martin »

see relee on minu enda auto küljes, mis täna veel ei ole doonor. Aga jah valgustuse lüliti jääb 0 asendisse ja lähikad lülituvad alles õlirõhu tule kustudes.
ei tea kas öösel sõites, kui õlilamp põlema hakkab löövad tuled kustu :D?
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3461
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 50 korda
Been tänatud: 68 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Rax »

Kui pimedal ajal sõita siis kellaploki ja muu valguse peab ju ikka nupust keerama, või süttivad need ka aut.
56232754
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 98 korda
Been tänatud: 79 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Kui päevasõidutuledega ehk atm tuled siis ei lähe põlema aga kui keerad nupust siia läheb, säästab voolu (rohkem kilowatte :lol:) või siis pirne.
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Kasutaja avatar
SilverASH
Klubiliige
Postitusi: 321
Liitunud: 04 Apr 2016 17:23
Asukoht: Tallinn

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas SilverASH »

Selle kellaploki peale ma ei mõelnudki... Enam ma ei tahagi vist seda releed endale. Kui nagunii pean õhtu hakul seda lülitit näppima siis ei ole asjal pointi.
Ma nii palju ka jamada ei viitsi, et juhtmestiku ümber teha, et ka kellaploki valgus tööle hakkaks.

Aga see on hea küsimus, et kui õlituli põlema peaks mingil juhul hakkama, kas siis kustuvad tuled ära? :D Mõnes mõttes võiks olla loogiline, kui relee selle peale ehitatud on, et õlitule kustudes tuled sisse lükkab. Samas see oleks päris halb - siiski arvan, et jäävad põlema :D Või on need insenerid lollid olnud :D
Kasutaja avatar
Faric
Klubiliige
Postitusi: 1295
Liitunud: 19 Juul 2012 22:56
Asukoht: Tartu
Has tänanud: 14 korda
Been tänatud: 15 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Faric »

Martink91 kirjutas:see relee on minu enda auto küljes, mis täna veel ei ole doonor. Aga jah valgustuse lüliti jääb 0 asendisse ja lähikad lülituvad alles õlirõhu tule kustudes.
ei tea kas öösel sõites, kui õlilamp põlema hakkab löövad tuled kustu :D?
Lase õli välja proovi :mrgreen:
Õliviga ei saand olla, õli pole ju.
FL 2.5DTI 680TLG, FL TDS 457BCI, FL 2.2i
X5 E53 3.0D 314TNB
W202 c200 2.2TDI 099MFM
LC HJ60 27ZMJ
Plus Mõned korralikud Sierrad
ahti22
Huviline
Postitusi: 909
Liitunud: 17 Okt 2010 13:34
Asukoht: Türi
Kontakt:

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas ahti22 »

SilverASH kirjutas:Selle kellaploki peale ma ei mõelnudki... Enam ma ei tahagi vist seda releed endale. Kui nagunii pean õhtu hakul seda lülitit näppima siis ei ole asjal pointi.
Ma nii palju ka jamada ei viitsi, et juhtmestiku ümber teha, et ka kellaploki valgus tööle hakkaks.

Aga see on hea küsimus, et kui õlituli põlema peaks mingil juhul hakkama, kas siis kustuvad tuled ära? :D Mõnes mõttes võiks olla loogiline, kui relee selle peale ehitatud on, et õlitule kustudes tuled sisse lükkab. Samas see oleks päris halb - siiski arvan, et jäävad põlema :D Või on need insenerid lollid olnud :D
Ei tööta see relee õlirõhu tule kaudu :D :D See mingi müüt. Mul oli nii et kui süüte sisse keerasid, aga autot ei käivitanud, siis mõne sekundi pärast lülitas tuled põlema. Et ka armatuur valgustatud oleks selleks pidi vist kaitsme karbis olevas pistikus(kus on U-aasaga juhe) otsad ringi tõstma. Peast ei tea mida ja kuhu, kuid googel aitab. Lisaks kui seal juhtmeotsad ringi pista siis sai ka numbri ja tagatuled vastavalt kas siis põlema või kustu panna(nagu on uutel autode, et kui nn päevasõidutuled põlevad siis tagatuled kustus).
Kasutaja avatar
SilverASH
Klubiliige
Postitusi: 321
Liitunud: 04 Apr 2016 17:23
Asukoht: Tallinn

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas SilverASH »

Okey, hea teada :)
Tagatuled kustus vist pole päris hea mõte. Seadus vist ei luba, ehk siis arkis tuleb probleeme.
Pealegi minu meelest näevad masinad enamasti paremad välja, kui tagatuled põlevad. On muidugi erandeid.
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3461
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 50 korda
Been tänatud: 68 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Rax »

Miks. Uuemad masinad millel päevasõidu tuled, nendel ju kõik taga kustus. St valgel ajal ei pea taga põlema, ainult pimedas. Pidurituled ju töötavad. Ees peavad tuled särama igal ajal.
Edit. Maitse asi.
56232754
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2728
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Has tänanud: 28 korda
Been tänatud: 82 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Martin »

minu oma ennem tulesid igastahes põlema ei pannud, kui mootor käis, tõsi, kabariidid lähevad kohe tööle.
Ja see u kujuline pistik kaitsemkarbis pidi olema numbritule lülitumiseks
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 98 korda
Been tänatud: 79 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

ragenor kirjutas:Miks. Uuemad masinad millel päevasõidu tuled, nendel ju kõik taga kustus. St valgel ajal ei pea taga põlema, ainult pimedas. Pidurituled ju töötavad. Ees peavad tuled särama igal ajal.
Edit. Maitse asi.
Uuematel ongi see e t tegu on päevasõidutuledega. Kas siis LED kujul või tavapirni moodi. 2009 aasta euroopa uus reglement ehk siis tollest aastast kõikidel uutel mudelitel peab olema see system
1999 aasta ja hiljematel masinatel peab olema atm tulede süttimis system
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Kasutaja avatar
oskaja
Klubiliige
Postitusi: 757
Liitunud: 13 Okt 2008 17:49
Asukoht: Tallinn
Has tänanud: 3 korda
Been tänatud: 25 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas oskaja »

Jospa kirjutas: 1999 aasta ja hiljematel masinatel peab olema atm tulede süttimis system
See on nüüd küll mingi veider väide. Mu 2002 aasta FL-il ja ka volkaril pole mingit tulede atm süttimist ja pole keegi kuskil ka nõudnud seda.
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Has tänanud: 23 korda
Been tänatud: 16 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas raudpats0 »

atm tuled on lisavarustus.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 98 korda
Been tänatud: 79 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

oskaja kirjutas:
Jospa kirjutas: 1999 aasta ja hiljematel masinatel peab olema atm tulede süttimis system
See on nüüd küll mingi veider väide. Mu 2002 aasta FL-il ja ka volkaril pole mingit tulede atm süttimist ja pole keegi kuskil ka nõudnud seda.
Väide ei ole veider, täitsa seaduses olemas, riigiteatajast vaatasin ja jäi see silma. Küll aga seda seadust paljud ei nõuagi, kas ei viitsi või pole kursis.
Sa ei kujuta ettegi kui palju on seadusi. Ma vahepeal lappan seda riigiteatajat ca. Poole aasta jooksul korra või kaks
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Vasta