2.2 bens. Omega probleem ECU (ajuga)

Elektroonika jamab - anna teada
Vasta
FaTe

2.2 bens. Omega probleem ECU (ajuga)

Postitus Postitas FaTe »

Tere!

Mul tekkis probleem autoga (Opel Omega B FL 2.2 bens. 106 kW, 2000a.). Mõnikord hommikuti auto ei käivitu, kuid aga starter käib ringi. Mõnikord oli ka nii, et valgusvooril haakan liikuma - auto sureneb ära ja enam ei käivitu kuna ei võta akust "-" klemm maha ja panen tagasi.

Tegin diagnoostikat Opelaas esinduses. Elektrik leidis need vead: P1600 P1612 P1613 ja P0100 0110.
Kuna P0100 ja P0110 on õhukulumõõtja vigad, proovsime panna uue anduri, kuid antud vead jäi alles.
Siis ta ütles, et ilmselt probleem on mootori ajuga (vead: P1600 P1612 P1613), ja ta vajab ümberprogrammeerimist või asendamist ja Opelaas sellega ei tegele.

Siis paar päeva tagasi käisin ma Amserv esinduses, kus tehti diagnoostikat ja nende kohtuotsus oli vajadus aju asendamine koos immoga ja puldikiviga . Aga see pole loogiline, kui uus aju maksab rohkem või sama palju nagu terve mu auto :D

Tekkib küsimus: Kas kellegil oli sama probleem? Kui jah, siis kuidas see oli lahendatud?



P.S. Vabandage minu halva eesti keele oskuse pärast...
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Kontakt:

Re: 2.2 bens. Omega probleem ECU (ajuga)

Postitus Postitas eedu32 »

Ajus külmjooted . Olen sellise asja omal nahal läbi elanud küll mitte samal mootoril. Selleks on lõuna-eestis üks tegelane kes remondib ja kontrollib neid
FaTe

Re: 2.2 bens. Omega probleem ECU (ajuga)

Postitus Postitas FaTe »

eedu32 kirjutas:Ajus külmjooted . Olen sellise asja omal nahal läbi elanud küll mitte samal mootoril. Selleks on lõuna-eestis üks tegelane kes remondib ja kontrollib neid
Kas on sul tema kontaktid?

Kas võib olla Tallinnas keegi ka tegeleb?
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Kontakt:

Re: 2.2 bens. Omega probleem ECU (ajuga)

Postitus Postitas eedu32 »

Kontaktiks olen mina ise
FaTe

Re: 2.2 bens. Omega probleem ECU (ajuga)

Postitus Postitas FaTe »

Kus sa asud?
Tänaseks leppisime ühe foorumi liikmega, et ta vaatab aju üle. Kui ei saa sellega hakkama, siis jääb ainuke variant - sina ;)
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Kontakt:

Re: 2.2 bens. Omega probleem ECU (ajuga)

Postitus Postitas eedu32 »

Põlva
arxsss
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 25 Veebr 2008 19:56
Asukoht: Harjumaa raasiku vald
Been tänatud: 2 korda

Re: 2.2 bens. Omega probleem ECU (ajuga)

Postitus Postitas arxsss »

kas said aju korda,või vahetasid ära.ennda oomil sama jama näitab õhulugeja viga.panin uue aga ei midagi
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: 2.2 bens. Omega probleem ECU (ajuga)

Postitus Postitas Tim »

arxsss kirjutas:kas said aju korda,või vahetasid ära.ennda oomil sama jama näitab õhulugeja viga.panin uue aga ei midagi
Mina mõõtsin õhukulumõõturi pistikust aju pistikusse suunduvatel juhtmetel katkestusi.Veakoodiks oli mingine juhtme katkestus jne...täpselt ei mäleta enam.
Algul põles mutrivõtme/auto kujutisega tuli,hiljem aga mootori rikke tuli.

Juhtmed olid siiski korras ja aitas poeuue anduri paigaldus,romula oma ei toiminud...
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
arxsss
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 25 Veebr 2008 19:56
Asukoht: Harjumaa raasiku vald
Been tänatud: 2 korda

Re: 2.2 bens. Omega probleem ECU (ajuga)

Postitus Postitas arxsss »

kompuuter näitab kõigil kolmel õhukulu mõõturil tempi -40c. ..kui auto ostsin ,siis oli veakoodi pirn välja keeratud.diagnostika näitas õhukulu mõõturi viga.ostsin ,siis uue HÜCKO oma.panin peale, tuli ära ei kustund.panin akujuhtmed omavahel kokku.aitas. tuli kustus ära.aga puterdama jäi ikka nats .siis tõmbasin õhukulu mõõturil juhtme tagand,aga veakoodi tuli ei hakand põlema.ja auto töötab samamoodi ,et kas on õhukulumõõtja küljes või ei. sain ühe inimese käest originaal õhukulumõõtja pidi töötama tema jutu järgi panin peale ei midagi.diagnosti jälle näitab õhukulu mõõturi viga ja ,et temp ikka -40c. no nüüd ongi.et kas viga ajus või on tõesti kõik kolm andurit peetis. saaks kellegi teise auto peal proovida neid andureis oleks selgus majas .ennem ei julge bochi oma peale osta.
meduus
Huviline
Postitusi: 530
Liitunud: 23 Sept 2009 15:59
Asukoht: Tallinn

Re: 2.2 bens. Omega probleem ECU (ajuga)

Postitus Postitas meduus »

arxsss kirjutas:kompuuter näitab kõigil kolmel õhukulu mõõturil tempi -40c. ..kui auto ostsin ,siis oli veakoodi pirn välja keeratud.diagnostika näitas õhukulu mõõturi viga.ostsin ,siis uue HÜCKO oma.panin peale, tuli ära ei kustund.panin akujuhtmed omavahel kokku.aitas. tuli kustus ära.aga puterdama jäi ikka nats .siis tõmbasin õhukulu mõõturil juhtme tagand,aga veakoodi tuli ei hakand põlema.ja auto töötab samamoodi ,et kas on õhukulumõõtja küljes või ei. sain ühe inimese käest originaal õhukulumõõtja pidi töötama tema jutu järgi panin peale ei midagi.diagnosti jälle näitab õhukulu mõõturi viga ja ,et temp ikka -40c. no nüüd ongi.et kas viga ajus või on tõesti kõik kolm andurit peetis. saaks kellegi teise auto peal proovida neid andureis oleks selgus majas .ennem ei julge bochi oma peale osta.
Kas juhtmestik ise on korras? Seda tasuks korralikult kontrollida kui kusagilt juhe seest mädaneb siis ongi bees.
Neid andureid peab saama testriga ka mõõta täpselt ei mäleta kuidas aga siis pole teist masinat vaja prooviks lammutada :D .
Sõidukite kliima/ konditsioneeri täitmine ja kontroll Tallinnas.

56997null0seitse
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: 2.2 bens. Omega probleem ECU (ajuga)

Postitus Postitas Tim »

Üldiselt ei soovitata tänapäevased tundlikke andureid testriga sorkida niisama...takistuse mõõtmine võib need rikkuda.Jutt käib siis nö.halliandurite kohta(nuka,-väntvõlli andurid)Kas ka õhukulumõõturt selline toiming pee.... keerab seda ei tea.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
meduus
Huviline
Postitusi: 530
Liitunud: 23 Sept 2009 15:59
Asukoht: Tallinn

Re: 2.2 bens. Omega probleem ECU (ajuga)

Postitus Postitas meduus »

Tim kirjutas:Üldiselt ei soovitata tänapäevased tundlikke andureid testriga sorkida niisama...takistuse mõõtmine võib need rikkuda.Jutt käib siis nö.halliandurite kohta(nuka,-väntvõlli andurid)Kas ka õhukulumõõturt selline toiming pee.... keerab seda ei tea.
Ei taha uskuda seda.
Kõik korras andurid peavad teatud takistust edastama ja seda peab ka kontrollima muidu ju aju signaali ei saa ja asjal poleks pointi.
Lisaks võiks siis kõik tehase manualid ja autodata ju põlema panna. :twisted:
Mingi odavaotsa testriga vb võimalik midagi rikkuda aga kahtlen sügavalt.Ning nasa või muid ÜLI tundlike andureid vaevalt oomis leidub. 8)
Sõidukite kliima/ konditsioneeri täitmine ja kontroll Tallinnas.

56997null0seitse
arxsss
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 25 Veebr 2008 19:56
Asukoht: Harjumaa raasiku vald
Been tänatud: 2 korda

Re: 2.2 bens. Omega probleem ECU (ajuga)

Postitus Postitas arxsss »

juhtmed korras,nüüd auto puterdab tühikäigul ja sõites vahel jõnksutab.annab ka lambda vea ,panin uue aga ei midagi.lambda vea laseb ära kustutada,aga iat sensorit mitte.ostsin endale op-com seadme.seal selline variant,et saab lasta aju üle kirjutada,kas võib ja saab ise seda teha.nii,et midagi tuksi ei keera.ja ega ta mingit securiti koodi ei küsi.mul seda pole.
arxsss
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 25 Veebr 2008 19:56
Asukoht: Harjumaa raasiku vald
Been tänatud: 2 korda

Re: 2.2 bens. Omega probleem ECU (ajuga)

Postitus Postitas arxsss »

auto sain korda,oli aju viga.aju sain kasutaja olzzi käest koos immo asjadega.mootor töötab hästi.ainuge viga on,et põleb mutrivõtmega tuluke,see sellest,et uus aju on automaat käigukasti oma ja minul manuaal.aga selle saab ümber progeda.
Vasta