Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Kõik mõtted ja arutelud klubi külalistele ja mitte klubilistele
Vasta
Kasutaja avatar
Marcouver
Huviline
Postitusi: 1007
Liitunud: 02 Mär 2009 16:26

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Marcouver »

Ühesõnaga tuleb ise teha kes tahab :D
Irmscher Omega 3.0 MV6
Ostan:
*Tagumist soojendusega nahkistet
*FL el. klapitavaid küljepeegleid
*Tagumist käetuge topsihoidjaga
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Tim »

arska kirjutas:v6in yelda et se samas ka jahutab natukese 6hku ka...
Kui selline AL. "kast" seal kapoti all,vahetult kuuma radika taga on,siis õhu jahtumisest ei saa küll mingit juttu olla.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
MegaHabe
Klubiliige
Postitusi: 1976
Liitunud: 02 Mai 2006 13:08
Asukoht: lääne-virumaa tapa 55903622
Has tänanud: 4 korda
Been tänatud: 7 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas MegaHabe »

Tim kirjutas:
arska kirjutas:v6in yelda et se samas ka jahutab natukese 6hku ka...
Kui selline AL. "kast" seal kapoti all,vahetult kuuma radika taga on,siis õhu jahtumisest ei saa küll mingit juttu olla.
Jutu iva ka selline, et see asi töötab ka vahejahutina kui seda vastavalt paigaldada!!!
MInu õigekiri ei kuulu komenteerimisele!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=kFBVY8oH83A
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas arska »

Tim kirjutas:
arska kirjutas:v6in yelda et se samas ka jahutab natukese 6hku ka...
Kui selline AL. "kast" seal kapoti all,vahetult kuuma radika taga on,siis õhu jahtumisest ei saa küll mingit juttu olla.
uuri asja natuke timmi poiss,sellega on veel veitsa jamamist,tuleb isoleerida 6hufilter mootori ruumist et ta saab paremat jahedamat 6hku,osad on pannud 6igesse 6hu filtri korpusesse koonuse originaal filtri asemelegi!
Image
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Has tänanud: 13 korda
Been tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas mardus72 »

arska kirjutas:
Tim kirjutas:
arska kirjutas:v6in yelda et se samas ka jahutab natukese 6hku ka...
Kui selline AL. "kast" seal kapoti all,vahetult kuuma radika taga on,siis õhu jahtumisest ei saa küll mingit juttu olla.
uuri asja natuke timmi poiss,sellega on veel veitsa jamamist,tuleb isoleerida 6hufilter mootori ruumist et ta saab paremat jahedamat 6hku,osad on pannud 6igesse 6hu filtri korpusesse koonuse originaal filtri asemelegi!
See,et see seal mikskit jahutab,no ei usu.Tähtis on,et õhufilter oleks isoleeritud mootoriruumist ja siis saab kohe jahedat õhku peale,ja tänu manzelile kiirelt see jahe õhk silindrisse jõuaks,aga see vidin ise ei saa küll jahedust mingilgi moel tekitada.Tavalise süsteemi puhul tiirleb see õhk seal torustikus mootori ees pikalt,ja soojeneb paratamatult.eks sellest siis jutt et manzel jahutab,aga tglt ei jahuta ju,vaid soodustab jaheda õhu kiire jõudmise mootorisse.Palu Arno sa võiksid seda mulle tõestada kuidas see jahutamine selle manzeli poolt peaks toimima,kui ikka arvad,et toimib asi kuidagi teistmoodi,kui minu kirjeldatu.
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Kasutaja avatar
Marcouver
Huviline
Postitusi: 1007
Liitunud: 02 Mär 2009 16:26

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Marcouver »

Ma arvan ka pigem, et niisama ei jahtu seal midagi nii kiirest. Seda peab siis mingi asi soodustama, kas mingi jahuti või midagi on vahel, aga kui seda pole siis niisama mingi karbike küll midagi ei jahuta, pigem jah läheb see jahedam õhk lihtsalt kiiremini läbi kui originaalis... kaldun ka marduse poole aga eks spetsialistid teavad lähemalt rääkida!
Irmscher Omega 3.0 MV6
Ostan:
*Tagumist soojendusega nahkistet
*FL el. klapitavaid küljepeegleid
*Tagumist käetuge topsihoidjaga
MegaHabe
Klubiliige
Postitusi: 1976
Liitunud: 02 Mai 2006 13:08
Asukoht: lääne-virumaa tapa 55903622
Has tänanud: 4 korda
Been tänatud: 7 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas MegaHabe »

Nu taragad, palju teie radikates sooja on sõidu ajal AH?
MInu õigekiri ei kuulu komenteerimisele!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=kFBVY8oH83A
Westcoast
Huviline
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Nov 2011 21:22
Asukoht: Pärnu

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Westcoast »

Ei oska kommenteerida küll aga üks ilus läikiv vidin on ja ma paneks ta puhtalt juba spst autole külge :lol: :mrgreen:
Olnud rallikad: Audi 100, Opel Omega b sport, BMW 530d, Audi a6 2,5 tdi,Opel Omega 2,5 dti
Hetkel: Mercedes-Benz s320
Kasutaja avatar
Marcouver
Huviline
Postitusi: 1007
Liitunud: 02 Mär 2009 16:26

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Marcouver »

No soojus soojuseks aga see junn ise füüsiliselt küll õhku külmaks vist ei tee, selles ma küll kahtlen (Pole küll selle ehitusega kursis aga seal peab siis mingi täitur olema, mis selle õhku külmaks teeb, kui seda pole siis ta ei külmuta seal midagi, ega seal mingi kliimapuhur sees pole või külmkapp :lol: )
Irmscher Omega 3.0 MV6
Ostan:
*Tagumist soojendusega nahkistet
*FL el. klapitavaid küljepeegleid
*Tagumist käetuge topsihoidjaga
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas arska »

Marcouver kirjutas:No soojus soojuseks aga see junn ise füüsiliselt küll õhku külmaks vist ei tee, selles ma küll kahtlen (Pole küll selle ehitusega kursis aga seal peab siis mingi täitur olema, mis selle õhku külmaks teeb, kui seda pole siis ta ei külmuta seal midagi, ega seal mingi kliimapuhur sees pole või külmkapp :lol: )
nalja mees,keegi pole rääkinud kylmutamisest ju! :lol: :lol: :lol: :lol:
Image
ultimaco

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas ultimaco »

arska kirjutas:
Marcouver kirjutas:No soojus soojuseks aga see junn ise füüsiliselt küll õhku külmaks vist ei tee, selles ma küll kahtlen (Pole küll selle ehitusega kursis aga seal peab siis mingi täitur olema, mis selle õhku külmaks teeb, kui seda pole siis ta ei külmuta seal midagi, ega seal mingi kliimapuhur sees pole või külmkapp :lol: )
nalja mees,keegi pole rääkinud kylmutamisest ju! :lol: :lol: :lol: :lol:
mina rääkisin sest ma mõtlesin et sellejaoks võiks see olla:D see rohkem minu väljamõeldis :D
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Tim »

arska kirjutas:uuri asja natuke timmi poiss,sellega on veel veitsa jamamist,tuleb isoleerida 6hufilter mootori ruumist et ta saab paremat jahedamat 6hku
Olen vägagi kursis jaheda õhu ja mootori parema täituvusega/kasuteguriga jne...aga kui se Al.(hästi soojust juhtuv metall) kast seal kapoti all korralikult üles soojeneb(nt. korralik mootori peenestamine)mis jahedast kapotialusest siis enam jutt on.Siis see "soojakast" soojendabki ju õhuk ka paratamatult.Peaks selle nt. roostevabast tegema,see metall ei juhi niihästi soojust edasi...

Selleks peaks selle kasti ära isoleerima mingi materjaliga ja muidugi õhuvõtt peab kah kapotiväline olema.Nt. radika eest nagu originaalis on.

Aga jahh,mis kapotialusest siis välja tuleb(visuaalne vaatepilt),kui mantzel nt. paksu soojustusisolatsiooni kihi sesse mässida. :lol:

megahabe kirjutas:Nu taragad, palju teie radikates sooja on sõidu ajal AH?
Pidasid silmas jahutusradikat v?
~90´c.+suvel konditsioneeri radias ja see ei ole kah just külm.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
ultimaco

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas ultimaco »

huvitav kus eest see õhku võtab?? v6 mootor kas seal ka mingid filtrid?
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Tim »

ultimaco kirjutas:huvitav kus eest see õhku võtab?? v6 mootor kas seal ka mingid filtrid?
?
Õhufilter nagu ikka on igal omaga b´l,ka v6 mootoritel.Tõmba oma masinal kapott lahti ja vaata kuskohast saab õhu teekond alguse mootorisse.

Leidsin kah omegaovners foorumis tuhnides natuke oma jutule kinnitust...ei ole ainuke kes seda "soojakasti" juttu ajab.Esimene pildiseeria,viimane pilt.
http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1188038031" onclick="window.open(this.href);return false;
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
MegaHabe
Klubiliige
Postitusi: 1976
Liitunud: 02 Mai 2006 13:08
Asukoht: lääne-virumaa tapa 55903622
Has tänanud: 4 korda
Been tänatud: 7 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas MegaHabe »

Tim kirjutas:
ultimaco kirjutas:huvitav kus eest see õhku võtab?? v6 mootor kas seal ka mingid filtrid?
?
Õhufilter nagu ikka on igal omaga b´l,ka v6 mootoritel.Tõmba oma masinal kapott lahti ja vaata kuskohast saab õhu teekond alguse mootorisse.

Leidsin kah omegaovners foorumis tuhnides natuke oma jutule kinnitust...ei ole ainuke kes seda "soojakasti" juttu ajab.Esimene pildiseeria,viimane pilt.
http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1188038031" onclick="window.open(this.href);return false;
Päris hästi jookseb välja see omega :D
MInu õigekiri ei kuulu komenteerimisele!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=kFBVY8oH83A
Vasta